Jak włączyć lub wyłączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11?

Pomimo tego, że jest ciężkim i nadętym systemem operacyjnym (dowiedz się, jak rozładować system Windows 11), Microsoft pracował nad tym, aby system Windows 11 był szybszy w uruchamianiu i użytkowaniu. Jedną z takich technik, z których korzysta firma, jest „Szybkie uruchamianie”, która umożliwia niemal natychmiastowe uruchamianie komputera. Ale co to jest szybkie uruchamianie i czy należy go włączać, czy wyłączać? Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, przedstawiamy prosty przewodnik dotyczący włączania lub wyłączania szybkiego uruchamiania w systemie Windows 11. Oprócz tego wyjaśniliśmy również, co to robi, więc sprawdź to przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

Wyłącz szybkie uruchamianie w systemie Windows 11 (2022)

W tym artykule wyjaśniliśmy, co to jest szybkie uruchamianie w systemie Windows 11 i czy należy je włączać, czy wyłączać. Możesz również postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby zmienić ustawienia.

Co to jest szybkie uruchamianie w systemie Windows 11?

Szybkie uruchamianie w systemie Windows 11 to sprytny sposób na szybsze uruchomienie komputera po zamknięciu. Jego celem jest przyspieszenie uruchamiania systemu Windows 11, dzięki czemu można szybko się zalogować i od razu rozpocząć pracę. Ale jak to działa i jakie są wady? Cóż, gdy włączone jest szybkie uruchamianie i wyłączasz komputer, system Windows zamyka wszystkie programy i wylogowuje Cię ze wszystkich kont użytkowników.

To powiedziawszy, jądro systemu Windows i sterowniki są utrzymywane w sesji i są przechowywane w pliku hibernacji. Przechowuje bieżący stan systemu w tym pliku, dzięki czemu przy następnym włączeniu komputera plik hibernacji zostanie załadowany do pamięci RAM, a komputer zostanie szybko uruchomiony. Wygląda na to, że jest to nowy rozruch (którym jest), ale sesja jądra i sterowniki są ładowane od ostatniego logowania, aby zapewnić szybsze działanie.

Problemy z szybkim uruchamianiem w systemie Windows 11

Chociaż szybkie uruchamianie jest dobre i zalecam użytkownikom pozostawienie go włączonej, są pewne problemy z tą funkcją w systemie Windows 11. Jeśli używasz podwójnego rozruchu na komputerze z systemem Windows z innym systemem operacyjnym, takim jak Ubuntu lub Chrome OS, jest to zalecane aby wyłączyć tryb szybkiego uruchamiania. Dlaczego pytasz? Cóż, zastępuje menu podwójnego rozruchu i od razu uruchamia system Windows 11.

Poza tym nowe aktualizacje systemu czasami nie są stosowane z powodu włączenia szybkiego uruchamiania. Aby tego uniknąć, możesz ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 11, który wykona pełne zamknięcie, a następnie ponownie uruchomi komputer.

Wreszcie, niektóre programy do szyfrowania dysków nie działają tak dobrze z szybkim uruchamianiem. Zaszyfrowane dyski są automatycznie montowane po ponownym uruchomieniu, jeśli dysk został zamontowany przed zamknięciem.

Oto niektóre z problemów związanych z szybkim uruchamianiem w systemie Windows 11, więc użytkownicy mogą wybrać, kiedy mają być włączone lub wyłączone. Jednak dla zwykłego użytkownika sugerujemy włączenie trybu szybkiego uruchamiania, ponieważ przyspiesza on uruchamianie komputera z systemem Windows 11.

Włącz lub wyłącz szybkie uruchamianie w systemie Windows 11

Teraz dla tych, którzy się zastanawiają – jak sprawdzić, czy tryb szybkiego uruchamiania jest włączony na moim komputerze? Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Pomożemy Ci nie tylko znaleźć tę funkcję, ale także ją tutaj wyłączyć.

1. Najpierw naciśnij skrót klawiaturowy Windows 11 „Windows + R”, aby otworzyć monit Uruchom. Teraz wpisz powercfg.cpl i naciśnij Enter.

2. Spowoduje to otwarcie okna Opcje zasilania w Panelu sterowania. Tutaj kliknij „Wybierz, co robią przyciski zasilania” na lewym pasku bocznym.

3. Teraz w prawym okienku kliknij „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”, aby zezwolić na uprawnienia administratora.

4. Na koniec odznacz pole wyboru obok „Włącz szybkie uruchamianie (zalecane)”, aby wyłączyć tę funkcję, i kliknij „Zapisz zmiany” na dole. W ten sposób możesz wyłączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11.

5. Aby włączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11, wykonaj powyższe kroki. Następnie po prostu zaznacz pole wyboru i kliknij „Zapisz zmiany”. Skończyłeś.

Włącz lub wyłącz szybkie uruchamianie w systemie Windows 11

Oto proste kroki, które należy wykonać, aby włączyć lub wyłączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11. Jak wspomniano powyżej, należy włączyć funkcję szybkiego uruchamiania na komputerze z systemem Windows 11, aby przyspieszyć uruchamianie. Jeśli jednak koliduje to z innymi programami lub procesem podwójnego rozruchu, należy go natychmiast wyłączyć. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz poprawić wydajność swojego komputera z systemem Windows 11, postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem. Aby dowiedzieć się więcej o nowym trybie wydajności w systemie Windows 11, mamy dla Ciebie szczegółowe wyjaśnienie. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x