Jak włączyć ochronę zdjęcia profilowego na Facebooku

Facebook może mieć tysiące użytkowników, ale nie wszyscy są prawdziwymi ludźmi. Wiele profili na Facebooku jest fałszywych; niektóre są używane do łapania ludzi, a inne do podszywania się pod inne osoby i kradzieży tożsamości. Często osoby, które tworzą fałszywe profile, będą pobierać zdjęcia z prawdziwego konta. Zwykle jest to zdjęcie profilowe, które zostało pobrane i użyte do utworzenia fałszywego konta. Te konta są skierowane do osób, które znasz. Aby zwalczać te fałszywe profile i przeciwdziałać niewłaściwemu wykorzystywaniu zdjęć profilowych, Facebook wprowadził w zeszłym roku funkcję Profile Picture Guard.

Ochrona zdjęcia profilowego uniemożliwia innym pobieranie i / lub udostępnianie Twojego zdjęcia profilowego. Zapobiega również oznaczaniu Cię przez inne osoby na zdjęciach. Ta funkcja jest dostępna. Kiedy testowaliśmy tę funkcję, wydawało się, że działa tylko wtedy, gdy twoje zdjęcie profilowe jest tym, które faktycznie przedstawia ciebie, tj. Na zdjęciu musi znajdować się osoba / twarz. Zdjęcia profilowe, które mają na przykład kocięta, nie będą pasować.

Włącz ochronę zdjęcia profilowego

Możesz włączyć ochronę zdjęcia profilowego z sieci Facebook. Odwiedź Facebooka w przeglądarce na komputerze i przejdź do swojego profilu. Kliknij swoje zdjęcie profilowe. Celem jest otwarcie zdjęcia w przeglądarce zdjęć na Facebooku.

W przeglądarce zdjęć kliknij przycisk Opcje w prawym dolnym rogu.

W menu Opcje znajdź opcję Włącz ochronę obrazu profilowego i kliknij ją. Facebook poprosi Cię o przesłanie nowego zdjęcia profilowego lub użyje obecnego, o ile będzie zawierał rzeczywistą twarz. Jest to konieczne, ponieważ Facebook wykorzystuje rozpoznawanie twarzy do identyfikowania Twoich zdjęć, które są niewłaściwie wykorzystywane lub wykorzystywane jako zdjęcia profilowe przez inne profile.

Po wybraniu zdjęcia Facebook włączy funkcję Profile Picture Guard. Aby potwierdzić, że funkcja Profile Picture Guard została włączona, przejdź do swojego profilu na Facebooku. Twoje zdjęcie profilowe powinno mieć ikonę plakietki u dołu.

Po włączeniu nikt, nawet znajomy lub krewny dodany na Facebooku, nie będzie mógł kliknąć obrazu prawym przyciskiem myszy i go zapisać.

Chociaż funkcja Profile Picture Guard uniemożliwia innym zapisywanie Twojego zdjęcia, nadal można wyświetlić zdjęcie publiczne i wykonać zrzut ekranu. Jeśli ktoś użyje zrzutu ekranu Twojego zdjęcia profilowego, Facebook będzie mógł go wykryć, gdy zostanie użyty. Prawdopodobnie ostrzeże Cię o niewłaściwym użyciu i zablokuje również profil. W tym miejscu pojawia się technologia rozpoznawania twarzy.

Warto wspomnieć, że chociaż ta funkcja jest dobra dla prywatności, zmusza użytkowników do przesyłania rzeczywistych zdjęć w celu ochrony ich tożsamości online.

Ta funkcja nie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. Jego głównym celem wydają się być kraje Azji Południowej.

x