Jak włączyć panel Emoji Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Emotikony są wszędzie i obsługują je wszystkie główne systemy operacyjne, zarówno mobilne, jak i stacjonarne. W przypadku stacjonarnych systemów operacyjnych emoji pojawiały się późno, ale smartfony mają je od wieków. Wygląd zestawu emoji różni się w zależności od urządzenia i systemu operacyjnego, ale wszystkie mają podstawowy zestaw. Chrome ma natywny panel emoji, którego możesz użyć, jeśli nie uważasz, że obsługa emoji na pulpicie jest wystarczająca lub jeśli jest niewygodna w użyciu. Nie jest jednak domyślnie włączona. Oto, jak możesz włączyć panel emoji Chrome.

Panel Emoji Chrome

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji Chrome. Jest to stosunkowo nowa funkcja, więc ma znaczenie, czy Twoja przeglądarka jest aktualna.

  Jak nagrać plik ISO na dysk USB w systemie Linux

Otwórz nową kartę i wpisz w pasku adresu URL.

chrome://flags/

Stuknij Enter. Otworzy się strona z flagami Chrome. Flagi Chrome to eksperymentalne funkcje, które użytkownicy mogą włączyć. Nie są w wersji beta. Funkcje działają tak, jak powinny, ale w świetle ogólnego sposobu interakcji użytkowników z przeglądarką i tego, jak Google uważa, że ​​przeglądarka powinna działać, funkcje te nie są domyślnie włączone.

Na stronie z flagami Chrome wyszukaj flagę o nazwie Menu kontekstowe emotikonów. Otwórz menu obok niego i wybierz opcję „Włączone”. Po zmianie stanu flagi musisz ponownie uruchomić przeglądarkę. Kliknij przycisk Uruchom ponownie u dołu strony z flagami Chrome, aby ponownie uruchomić Chrome.

Panel emoji Chrome zostanie włączony po ponownym uruchomieniu. Aby z niego skorzystać, przejdź do dowolnej witryny internetowej, która umożliwia wprowadzanie tekstu. Może to być Facebook, Twitter lub strona wyszukiwania Google. Kliknij prawym przyciskiem myszy w polu, a na samej górze menu kontekstowego zobaczysz opcję „Emoji”. Kliknij go, a otworzy się mały panel z emoji.

  Jak korzystać z narzędzi edukacyjnych Microsoft Word

Kliknij emoji, którego chcesz użyć. Panel jest podzielony na zwykłe kategorie i posiada funkcję wyszukiwania.

Korzystając z panelu, możesz wstawić emoji w dowolnym polu tekstowym, które pozwala na wpisanie w nim tekstu, jednak nie ma gwarancji, że witryna będzie mogła je wyświetlić. Witryny takie jak Facebook i Twitter obsługują emotikony, ale można się domyślić, że może to nie być priorytetem dla wszystkich witryn. Może się okazać, że niektóre fora go nie obsługują lub niektóre witryny po prostu nie pozwalają na wstawienie go, nawet jeśli pojawi się panel.

Po wprowadzeniu emoji może wyglądać inaczej na stronie internetowej.

  Odkryj filmy z ulubionym aktorem i nie tylko

x