Jak włączyć przewidywanie tekstu w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

W telefonach wprowadzono po raz pierwszy przewidywanie tekstu. Ta funkcja była przydatna, ponieważ pisanie na mniejszym urządzeniu jest trudniejsze, więc im mniej przycisków użytkownik musiał kliknąć, tym lepiej. Oczywiście funkcja okazała się przydatna poza urządzeniem mobilnym.

Przewidywanie tekstu pojawia się teraz w różnych formach, np. W Gmailu można go używać do tworzenia wiadomości e-mail. macOS zaproponuje sugestie, jeśli uzna, że ​​wie, co próbujesz wpisać.

Windows 10 nie jest inny; ma również przewidywany tekst, ale domyślnie jest włączony tylko dla tabletów, które stanowią bardzo mały podzbiór urządzeń z systemem Windows 10. Jeśli, podobnie jak większość ludzi, używasz komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Windows 10, nadal możesz używać przewidywania tekstu za pomocą fizycznej klawiatury.

Przewidywanie tekstu w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 istnieją osobne ustawienia przewidywania tekstu na urządzeniu lub tablecie z obsługą dotykową oraz na urządzeniu z rzeczywistą klawiaturą fizyczną.

1. Przewidywanie tekstu dla klawiatur fizycznych

Aby włączyć przewidywanie tekstu na klawiaturze fizycznej, np. Na laptopie lub klawiaturze podłączonej do komputera, wykonaj następujące kroki.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I). Wybierz grupę ustawień Urządzenia. Wybierz kartę Wpisywanie. Przewiń w dół do sekcji Klawiatura sprzętowa. Włącz przełącznik „Pokazuj sugestie tekstowe podczas pisania”. Przejdź do dowolnej aplikacji, która umożliwia wprowadzanie tekstu, np. Notatnik lub Word. Wpisz tekst, a system Windows 10 zaproponuje trzy sugestie dotyczące następnego słowa.

2. Korzystanie z przewidywania tekstu za pomocą klawiatury fizycznej

Używanie przewidywania tekstu na fizycznej klawiaturze różni się nieco od używania go na urządzeniu obsługującym dotyk. Sztuczka polega na tym, aby wybrać i wpisać właściwe słowo za pomocą klawiatury.

  Jak dodać hasło do istniejącego archiwum

Otwórz aplikację, która umożliwia użytkownikowi wprowadzanie tekstu. Zacznij pisać. Gdy pojawi się pasek przewidywania tekstu, dotknij klawisza strzałki w górę, aby podświetlić pierwsze słowo na nim. Użyj klawiszy strzałek w lewo / w prawo, aby wybrać inne słowa na pasku. Naciśnij klawisz Enter, a podświetlone słowo zostanie wprowadzone.

3. Przewidywanie tekstu dla klawiatury ekranowej

Jeśli korzystasz z urządzenia dotykowego z systemem Windows 10, np. Tabletu Surface lub laptopa 2 w 1, możesz od czasu do czasu korzystać z klawiatury ekranowej. Przewidywanie tekstu jest włączane z innego przełącznika.

Otwórz aplikację Ustawienia (skrót klawiaturowy Win + I). Wybierz opcję Urządzenia> Pisanie. W sekcji Pisanie włącz przełącznik „Pokazuj sugestie tekstu podczas pisania na klawiaturze ekranowej”.

  Jak dostosować aplikację Wiadomości systemu Windows 10

4. Korzystanie z przewidywania tekstu na klawiaturze ekranowej

Korzystanie z przewidywania tekstu na miękkiej klawiaturze jest dość proste;

Wprowadź tekst w aplikacji. Stuknij słowo na pasku przewidywania tekstu, aby je wprowadzić.

Wniosek

Przewidywanie tekstu poprawia się z czasem. Przy pierwszym włączeniu sugestie mogą nie zawsze być istotne, ale należy pozostawić tę funkcję włączoną przez kilka dni. Windows 10 nauczy się Twojego wzorca pisania i zaoferuje dokładniejsze sugestie.

newsblog.pl

x