iOS

Jak wyłączyć przewidywanie emotikonów w iOS 10

Udostępnij teraz w social media:

iOS 10 wprowadził istotne, wyczerpujące baterię, zmiany w aplikacji Wiadomości. Aplikacja była początkowo prosta i nie zawierała żadnych bzdurnych wiadomości. Teraz ma wszystko, od naklejek po konfetti. Funkcje dodane do aplikacji Wiadomości pomagają jej konkurować z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, takimi jak Facebook Messenger i Whatsapp. Odchodzą też od prostego interfejsu. Jedną z bardzo rozchwytywanych funkcji dodanych do Wiadomości było predykcyjne emoji. Podczas pisania Wiadomości sugerują emotikony, które możesz wstawić na podstawie poprzedniego wpisanego słowa. To nie jest tylko funkcja aplikacji Wiadomości. To ulepszenie funkcji klawiatury w iOS 10. To irytujące. Można go używać podczas wysyłania wiadomości tekstowych, ale nie podczas pisania notatki lub spotkania na Skypie. Emotikona zajmuje miejsce i może być odebrana jako nieprofesjonalna. Oto, jak możesz wyłączyć przewidywanie emotikonów w iOS 10.

  Jak obracać filmy na iOS

iOS 10 nie ma wbudowanego wyłącznika do przewidywania emoji. Jeśli chcesz wyłączyć przewidywanie emoji, musisz się obejść. Oto dwa.

Wyłącz przewidywanie tekstu

To oczywiście nie jest najlepsze rozwiązanie problemu. Przewidywanie tekstu jest przydatne, a przewidywanie emotikonów nie. Jeśli uważasz, że możesz pisać bez tekstu predykcyjnego, możesz go wyłączyć. Aby wyłączyć przewidywanie tekstu, dotknij i przytrzymaj ikonę kuli ziemskiej, a następnie dotknij przełącznika „Przewidywanie”, aby go wyłączyć.

Usuń klawiaturę Emoji

Lepszym rozwiązaniem, aby wyłączyć przewidywanie emoji, jest usunięcie klawiatury emoji. Jeśli usuniesz klawiaturę, iOS 10 nie pokaże sugestii emoji. Możesz zachować tekst predykcyjny i wykorzystać go w pełni.

  Jak korzystać z Siri, aby zapamiętać, gdzie zaparkowałeś na iOS

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Klawiatura. Przesuń palcem w lewo na klawiaturze emoji i dotknij „Usuń”, aby ją usunąć. Podczas pisania wszystkie trzy sugestie na pasku przewidywania tekstu będą tekstem. Nie będzie emoji.

Przewidywanie emoji to fajna funkcja, gdyby ograniczała się do wysyłania wiadomości tekstowych. Niestety nie jest to funkcja przeznaczona tylko dla aplikacji do przesyłania wiadomości. Na przykład aplikacja Notes obsługuje również predykcyjne emotikony. To powiedziawszy, wydaje się, że niektóre aplikacje mogą zrezygnować z predykcyjnego emoji lub być może iOS jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, że niektóre aplikacje nie potrzebują tej funkcji.

  Jak dodać naklejki emoji w aplikacji Wiadomości w iOS 10 [Giveaway]

MS Word na iOS i Gmail na iOS to dwie aplikacje, w których nawet jeśli masz włączoną klawiaturę emoji i włączoną funkcję przewidywania tekstu, nie zobaczysz predykcyjnego emoji. Jeśli otrzymujesz sugestie emotikonów w aplikacji, w której wolisz ich nie widzieć, możesz ją wyłączyć. Wadą jest to, że w końcu wyłączasz emoji dla wszystkich aplikacji.

x