Udostępnij teraz w social media:

Kontrolowanie multimediów odtwarzanych w przeglądarce nie jest tak łatwe, jak w przypadku korzystania z dedykowanego odtwarzacza multimediów, ale Chrome pracuje nad wypełnieniem tej luki. Kilka wydań temu dodano obsługę klawiszy i kontrolek OSD głośności / multimediów systemu Windows 10, chociaż wielu użytkowników wydaje się bardziej zainteresowanych wyłączaniem go niż faktycznym używaniem. W najnowszej wersji Chrome dostępny jest przycisk odtwarzania / wstrzymania, który można włączyć na pasku narzędzi Chrome.

Przycisk Odtwórz / wstrzymaj na pasku narzędzi Chrome

Aby włączyć przycisk odtwarzania / wstrzymania na pasku narzędzi Chrome, musisz otworzyć przeglądarkę i na pasku adresu URL wprowadzić następujące dane.

chrome://flags

Stuknij Enter, a zostaniesz przeniesiony na stronę z flagami Chrome. Tutaj wyszukaj Global Media Controls. Wybierz pasującą flagę i ustaw jej wartość na „Włączone” z menu rozwijanego. Uruchom ponownie Chrome, aby zastosować zmianę.

Sprawdź -   Jak wyświetlić aplikacje korzystające z sieci w systemie Windows 10

Przycisk Odtwórz / wstrzymaj pojawia się tylko wtedy, gdy masz otwartą kartę z multimediami. Jeśli później zamkniesz kartę, przycisk nie zniknie, ale nie będzie obecny w żadnym nowym oknie, które otworzysz, dopóki nie otworzysz czegoś innego do zagrania.

Po kliknięciu przycisku odtwarzania otworzy się małe okno z tytułem odtwarzanego elementu, adresem URL, z którego przesyłane są multimedia, przyciskiem odtwarzania / wstrzymania oraz przyciskami umożliwiającymi przejście do następnego lub poprzedniego elementu na liście. W niektórych przypadkach okno będzie również wyświetlać miniaturę odtwarzanego wideo.

Kontrolka aktualizuje się w czasie rzeczywistym i obsługuje wiele zakładek, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do np. Odtwarzania / wstrzymywania multimediów i przechodzenia do następnego / poprzedniego elementu w dowolnej zakładce z dowolnego okna.

Sprawdź -   Jak streamować grę NBA All-Star

Ta funkcja nie działa tak samo dla wszystkich stron internetowych, ale z pewnością pozwoli ci odtwarzać / wstrzymywać multimedia na większości, jeśli nie we wszystkich witrynach. Podczas testów był w stanie odtwarzać / wstrzymywać YouTube, Facebook i Netflix, ale przyciski następny / poprzedni element pojawiały się tylko dla wideo YouTube. Ponadto miniatura i tytuł wideo zostały wygenerowane tylko dla wideo YouTube. Można śmiało powiedzieć, że ta funkcja działa najlepiej w YouTube.

Chociaż ta funkcja nie działa idealnie ze wszystkimi witrynami internetowymi, nadal nie należy jej przeceniać tylko z tego powodu. Jest to natywny sposób sterowania multimediami odtwarzanymi na dowolnej karcie, a przed Chrome 77 wymagało to rozszerzenia. Nadal istnieje wiele rozszerzeń, które przyćmiewają tę funkcję, ale w przypadku czegoś podstawowego pokonuje wiele innych opcji.

Sprawdź -   Jak ustawić przezroczystość obrazu w programie Microsoft PowerPoint