Jak wstawić emotikony w Photoshopie

Emotikony stały się integralną częścią naszej codziennej komunikacji. Apple i Google mają własny zestaw emotikonów, a lista emocji, które możesz za ich pomocą wyrazić, stale się powiększa. Począwszy od systemu Windows 10, Microsoft dodał łatwiejszy sposób wstawiania emoji w postaci panelu emoji. Jeśli kiedykolwiek musiałeś wstawić buźkę do projektu, z przyjemnością dowiesz się, że możesz wstawić emotikony w programie Photoshop. W rzeczywistości możesz wstawić je w dowolnej aplikacji Adobe obsługującej wprowadzanie tekstu. Oto jak.

Wstaw emotikony w Photoshopie

Aby wstawić emoji w Photoshopie, musisz najpierw aktywować narzędzie do wprowadzania tekstu. Kliknij przycisk z ikoną T w przyborniku lub naciśnij klawisz T, aby przejść do trybu wprowadzania tekstu.

Gdy narzędzie do wprowadzania tekstu jest aktywne, przed rozpoczęciem wpisywania tekstu można wybrać czcionkę i rozmiar czcionki. Te elementy sterujące znajdują się na górnym pasku dostosowywania. Kliknij menu wyboru czcionki i wpisz „emoji”. Spowoduje to wyświetlenie czcionki emoji z zainstalowanych czcionek. Wybierz to. Po wybraniu otworzy się panel w aplikacji z listą wszystkich obsługiwanych emoji. Możesz przewijać panel i przeglądać je wszystkie.

Mając nadal aktywne narzędzie do wprowadzania tekstu, przeciągnij i narysuj pole tekstowe. Kliknij dwukrotnie emoji, którego chcesz użyć, aby go wstawić. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych tekstów, możesz wybrać emoji i zwiększyć jego rozmiar. Z oczywistych powodów nie możesz zmienić koloru emoji.

Przekonasz się, że jeśli dodasz kolejną warstwę tekstową zaraz po wstawieniu emoji lub jeśli zmienisz na inną czcionkę w bieżącej warstwie tekstowej, wstawiony emoji zniknie. Wydaje się, że jest to ograniczenie tej funkcji, ale można je łatwo obejść.

Emotikony są zawsze przechowywane na osobnej warstwie tekstowej. Nie mieszaj zwykłych znaków alfanumerycznych z emoji. Jeśli chcesz wstawić warstwę tekstową po wstawieniu warstwy emoji, dodaj najpierw zwykłą pustą warstwę, a następnie aktywuj narzędzie do wprowadzania tekstu po raz drugi. Umożliwi to zmianę czcionki bez utraty emoji z poprzedniej warstwy wprowadzania tekstu. Możesz później usunąć pustą warstwę.

Inne aplikacje Adobe

Jeśli chcesz wstawić emotikony do innych aplikacji Adobe, na przykład w programie Illustrator, musisz ponownie aktywować narzędzie do wprowadzania tekstu. To także pozwoli ci wybrać czcionkę. Wybór czcionki jest tutaj kluczowy. Wprowadź słowo emoji, a znajdzie czcionkę emoji i otwórz panel emoji, z którego możesz następnie wstawić emoji.

Powinno to działać zarówno na macOS, jak i Windows 10, a prawdopodobnie także na Windows 7 i 8 / 8.1.