Jak wstawić symbol za pomocą skrótu klawiaturowego w MS Word

Wstawianie symboli w MS Word nie jest najwygodniejsze. Należy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, jak złożony jest procesor tekstu. Trudno wymyślić funkcję, której nie ma, ale nie wszystko można umieścić na jednym przycisku. Opublikowaliśmy post o tym, jak włączyć autokorektę matematyczną, aby łatwiej było wprowadzać symbole matematyczne. W przypadku innych symboli, które musisz często wprowadzać, takich jak symbol praw autorskich lub znaku towarowego, możesz wstawić go za pomocą skrótu klawiaturowego. W przypadku niektórych symboli skrót klawiaturowy może być już skonfigurowany. Oto jak wstawić symbol za pomocą skrótu klawiaturowego.

Wstaw symbol za pomocą skrótu klawiaturowego

Otwórz program Microsoft Word i przejdź do zakładki Wstaw. Kliknij narzędzie Symbol (to ze znakiem omega), aby otworzyć szufladę symboli. Kliknij opcję Więcej symboli.

W oknie, które zostanie otwarte, wybierz symbol. W sekcji Bieżące klawisze zobaczysz, który skrót klawiaturowy jest już skonfigurowany dla symbolu. Nie wszystkie symbole mają skonfigurowany skrót. Niezależnie od tego, możesz ustawić niestandardowy skrót, klikając przycisk „Naciśnij nowy klawisz skrótu” i dotykając skrótu klawiaturowego, którego chcesz użyć do wstawienia symbolu.

Wadą tego jest oczywiście to, że masz ograniczoną liczbę kluczy, których można użyć do wprowadzenia symbolu. Jeśli potrzebujesz wprowadzić wiele z nich, możesz spróbować ustawić opcję autokorekty dla symboli. Omówiliśmy już, jak można automatycznie formatować słowo, gdy jest wpisywane. Oszczędza to czas spędzony na stosowaniu formatu podczas tworzenia dokumentu lub edycji. Możesz użyć tej samej funkcji, aby automatycznie poprawić słowo / frazę do symbolu, który chcesz wprowadzić.

Chcesz być ostrożny z wyrażeniem, którego używasz. Nie powinno to być coś, co wpisujesz zbyt często, np. Nie możesz używać liter „th”, ponieważ jest to często używane w wielu słowach.

Z tym zwrotem nie jesteś ograniczony do używania tylko liter. Możesz używać liczb, a nawet symboli interpunkcyjnych. Użycie ich kombinacji uniemożliwi programowi Word wpisanie symbolu, gdy nie powinien.

Powinieneś także sprawdzić symbole, które są już obecne w autokorekty. Wiele z powszechnie używanych, takich jak symbol praw autorskich, ma już krótkie wyrażenie, tj. (C) skonfigurowane. Po wprowadzeniu litery c, zamkniętej w prostych nawiasach, program Word automatycznie zastępuje ją symbolem praw autorskich.