Udostępnij teraz w social media:

Dźwięk migawki aparatu, który zapewnia dźwiękowe wskazanie, że zdjęcie zostało zrobione, był kiedyś kontrolowany przez przełącznik wyciszania z boku iPhone’a. Wydaje się, że ten przełącznik już go nie kontroluje. Oznacza to, że niezależnie od poziomu głośności i położenia przełącznika, za każdym razem, gdy używasz standardowej aplikacji aparatu lub dowolnej innej aplikacji, która może robić zdjęcia, usłyszysz dźwięk migawki. Pytanie brzmi, jak to wyłączyć.

Prosta odpowiedź brzmi: nie możesz. Choć może to być denerwujące, jest to funkcja na iOS, w której nie można już wyciszyć dźwięku migawki w aplikacjach aparatu.

Sprawdź -   Wybór przeglądarki wreszcie trafia na iPhone'a z iOS 14

Wycisz dźwięk migawki aparatu

Aparat i każda aplikacja korzystająca z aparatu, np. Instagram, Snapchat, Twitter, Facebook itp., Będą odtwarzać dźwięk migawki przy pełnej głośności podczas robienia zdjęcia. Wygląda na to, że jest to funkcja dodana w iOS 13. Mam iPhone’a 6 z systemem iOS 12 i mogę robić zdjęcia po cichu, jeśli wyciszy telefon.

W systemie iOS 13 dźwięk migawki będzie nadal odtwarzany we wszystkich poniższych scenariuszach;

Słuchawki lub AirPods podłączone do urządzenia
Telefon jest wyciszony i całkowicie wyciszony
Telefon jest wyciszony, słuchawki są podłączone, a głośność jest całkowicie ściszona
Cichy telefon i wyciszone odgłosy pisania
Używanie aplikacji aparatu innych firm do robienia zdjęć
Używanie aplikacji aparatu innych firm do robienia zdjęć, gdy telefon jest wyciszony

Sprawdź -   Jak dostosować Centrum sterowania w iOS

Możliwe, że istnieje jailbreak, aby to obejść, ale nie udostępniamy go. Ta nowa funkcja została wdrożona, aby chronić ludzi przed potajemnym fotografowaniem, szczególnie w miejscach, w których mogą oczekiwać pewnej prywatności, np. Szatnie, pokoje prób, toalety itp.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie po cichu, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy; możesz zrobić zdjęcie na żywo. Dźwięk wydawany przez aplikację aparatu podczas robienia zdjęcia na żywo nie jest tak wstrząsający jak dźwięk migawki. Możesz rozpocząć nagrywanie wideo, które ponownie wydaje taki sam dźwięk, jak podczas nagrywania wideo na żywo, a następnie wyodrębnić z niego klatki. Jeśli naprawdę potrzebujesz, aby telefon był cichy, możesz znaleźć dla niego obudowę, która może stłumić dźwięk z głośników, lub możesz sam wyciszyć dźwięk. Dochodzi zarówno z głośników na dole, jak i ze słuchawki. Nie będzie łatwo stłumić dźwięk z obu i zrobić zdjęcie.

Sprawdź -   Jak sprawdzić stan baterii laptopa z systemem Windows