Jak wyciszyć kogoś na Instagramie i mieć czysty i dostosowany kanał

Media społecznościowe są teraz częścią naszej codziennej rutyny. Ma wystarczającą moc, aby wpływać na nasze myśli, sposób myślenia i działania. W tym miejscu musisz wyciszyć niektóre źródła.

Wokół 60% światowej populacji korzysta z mediów społecznościowych, gdzie Instagram jest piątą najczęściej odwiedzaną platformą mediów społecznościowych. Będąc tak znaną i wpływową przestrzenią online, kontrolowanie i zarządzanie treściami, które widzisz, staje się niezbędne. Kanał na Instagramie wpływa nieświadomie na zachowanie użytkownika. I tu z pomocą przychodzi opcja „Wycisz”.

Wycisz to przydatna funkcja na Instagramie, która pozwala dostosować wyświetlane treści. Pomaga zachować pozytywne nastawienie i poprawić wrażenia. Dlatego ten blog ma na celu zapoznanie Cię z funkcją Wycisz.

Tutaj omówimy, jak korzystać z funkcji wyciszenia i zrozumiemy korzyści z tego samego. Więc śledź tego bloga do końca, aby poznać funkcję wyciszenia i scenariusze, w których możesz jej użyć. Zanurzmy się.

Co oznacza wyciszenie kogoś na Instagramie?

Zanim przejdziesz bezpośrednio do kroków, aby kogoś wyciszyć, dobrze jest zrozumieć konsekwencje takiego postępowania. Więc co oznacza wyciszenie? I jak to wpływa na Twój kanał na Instagramie?

Wyciszenie kogoś na Instagramie jest jak grzeczne zdystansowanie się od kogoś bez jego wiedzy. Możesz zarządzać czyichś historiami, komentarzami i innymi funkcjami wyciszania. Gdy wyciszysz czyjeś historie i posty na Instagramie, zachodzą określone zmiany:

 • Ich historie i posty nie pojawiają się już w Twoim kanale, co daje ci przerwę od ich treści.
 • Jednak Twoje posty będą dla nich nadal widoczne w ich aktualnościach, tak jak wcześniej.
 • Osoba, którą wyciszyłeś, nie zostanie powiadomiona, że ​​została przez ciebie wyciszona, zachowując poczucie prywatności.
 • Pomimo wyciszenia nadal możesz komunikować się, wysyłając wiadomości i odwiedzając nawzajem swoje profile.
 • Wyciszenie nie polega na zaprzestaniu obserwowania lub blokowaniu ich, co pozwala na utrzymanie połączenia podczas zarządzania treścią.

Ogólnie rzecz biorąc, wyciszenie kogoś na Instagramie jest działaniem jednostronnym. Kiedy kogoś wyciszasz, odłączasz się od jego treści, nie wpływając na ani nie zmieniając jego kanału ani innych funkcji.

Wycisz kogoś na Instagramie

Skoro już wiesz, co oznacza wyciszenie, sprawdźmy, jak wyciszyć kogoś na Instagramie.

# 1. Wyciszanie czyichś postów

Krok 1 – Przejdź do profilu osoby, którą chcesz wyciszyć.

Krok 2 – Stuknij w przycisk „Obserwowanie” (może być oznaczony jako „Obserwuj”, jeśli ich nie obserwujesz).

Krok 3 – Wybierz „Wycisz” z opcji.

Krok 4 – Wybierz „Posty”, aby wyciszyć ich posty. Możesz także wyciszyć historie na podstawie swoich preferencji.

#2. Wyciszanie czyichś historii

Istnieją dwa sposoby wyciszenia czyichś historii. Jeden jest wspomniany powyżej, podczas gdy drugi wycisza się bezpośrednio z kanału. Oto kroki, aby wyciszyć czyjeś historie bezpośrednio z kanału.

Krok 1 – Otwórz Instagram i zaloguj się (w razie potrzeby).

Krok 2 – Znajdź historię osoby, którą chcesz wyciszyć.

Krok 3 – Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu podczas oglądania ich historii.

Krok 4 – Teraz dotknij „Wycisz”.

Krok 5 – Pojawi się wyskakujące okienko. Wybierz opcję „Wycisz historie”.

Wykonując te czynności, nie będziesz już widzieć ich historii w swoim kanale bez powiadomienia.

#3. Wyciszanie czyichś bezpośrednich wiadomości

Wyciszanie wiadomości na Instagramie jest tak proste, jak wyciszanie postów. Ale kiedy wyciszysz czyjeś wiadomości na Instagramie, nie otrzymasz powiadomienia tekstowego. Nie ma żadnych innych zmian, które mają miejsce w tej funkcji. Oto kroki, aby wyciszyć czyjeś wiadomości.

Krok 1 – Przejdź do wiadomości i znajdź czat osoby, którą chcesz wyciszyć.

Krok 2 – Naciśnij i przytrzymaj czat, a pojawi się wyskakujące okienko.

Krok 3 – Wybierz „Wycisz wiadomości”; pojawi się jeszcze jedno menu.

Krok 4 – Wybierz preferowany czas trwania.

Wykonując te czynności, nie będziesz już otrzymywać powiadomień tekstowych od osoby, którą wyciszyłeś. Czat będzie jednak nadal wyświetlany na liście twoich bezpośrednich wiadomości.

Nie ma możliwości wyciszenia czyichś komentarzy na Instagramie. Możesz jednak trwale zablokować komukolwiek możliwość komentowania Twoich postów. Gdy zablokujesz komukolwiek możliwość komentowania, nadal będzie on mógł oglądać Twoje zdjęcia i filmy.

Jedyną zmianą po zablokowaniu im możliwości komentowania jest to, że ich nowe komentarze nie będą widoczne dla nikogo oprócz nich samych. Oto kroki, aby zablokować komuś możliwość komentowania twoich postów na Instagramie.

Krok 1 – Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu.

Krok 2 – Teraz dotknij trzech linii w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”.

Krok 3 – Pod nagłówkiem „Jak inni mogą wchodzić w interakcje z Tobą” stuknij „Komentarze”.

Krok 4 – Następnie wybierz „Zablokuj komentarze od” i dotknij „Ludzie”.

Krok 5 – W powyższym pasku wyszukiwania wpisz imię i nazwisko osoby, którą chcesz zablokować, a następnie naciśnij przycisk „Zablokuj” obok jej imienia i nazwiska.

Możesz także odblokować osobę, wykonując te same czynności do kroku 4. W kroku 5 musisz wyszukać osobę, którą chcesz odblokować, i nacisnąć przycisk „Odblokuj” znajdujący się obok jej imienia i nazwiska.

Pozytywne skutki wyciszenia na Instagramie

Znasz funkcję wyciszenia i sposób jej używania. Teraz zrozummy, jakie są zalety korzystania z tej funkcji. Funkcja wyciszenia zapewnia kontrolę nad kanałem. Możesz w szczególności unikać treści, których nie chcesz. Oto kilka pozytywnych efektów korzystania z funkcji Wycisz na Instagramie.

Zmniejsz negatywność i nieistotne treści

Czasami algorytmy Instagrama mogą zepsuć i wprowadzić nieistotne lub szkodliwe treści do Twojego kanału. Poza tym możesz również zauważyć, że konta rozpowszechniają negatywne opinie i publikują prowokujące lub obraźliwe treści. Wyciszenie takich kont pozwala zabezpieczyć swój kanał przed niepotrzebnym stresem i zachować pozytywne nastawienie podczas korzystania z platformy.

Promowanie zdrowszego środowiska online

Wybiórczo obserwując i wyciszając konta na Instagramie, tworzysz dla siebie wygodną przestrzeń online. Możesz dostosować swój kanał na podstawie swoich zainteresowań i wartości. Funkcja wyciszenia pomaga stworzyć wspierającą i zachęcającą społeczność na Instagramie.

Popraw zdrowie psychiczne

Ciągłe narażenie na szkodliwe lub frustrujące treści może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne. Funkcja wyciszenia zapewnia prosty i skuteczny sposób ochrony przed treściami, które wyzwalają lub zakłócają spokój psychiczny.

Utwórz lepszy kanał

Algorytm Instagrama śledzi każde Twoje działanie, aby wydobyć to, co najlepsze. Tak więc, kiedy wyciszasz dowolne konto, algorytm Instagrama automatycznie przyjmuje wskazówkę i unika umieszczania podobnych treści w Twoim kanale. W rezultacie doświadczasz odpowiednich i przyjemnych treści.

Niepożądane zakłócenia

Instagram to nie tylko rozrywka. Może ci pomóc w edukacji, biznesie i nie tylko. Dlatego funkcja wyciszania pozwala odłączyć się od kont, które publikują nieistotne treści i pochłaniają Twój czas.

Zachowaj relacje

Czasami możesz obserwować znajomych lub krewnych, których posty nie rezonują z tobą lub powodują stres i niepewność. W tym właśnie pomaga funkcja wyciszania. Wyciszając je, możesz odciąć się od ich treści bez ranienia i tworzenia napięć społecznych.

Daje kontrolę

Funkcja wyciszenia daje Ci możliwość kontrolowania korzystania z Instagrama. Pozwala zarządzać treściami, które widzisz, bez narażania relacji społecznych i mieć pełną kontrolę nad swoim kanałem.

Sytuacje, w których wyciszanie może być pomocne

Już wiesz, jak potężna i wydajna jest opcja Wycisz. Ale teraz pojawia się pytanie, kiedy go użyć. Gdzie jeszcze możesz używać tej funkcji poza ignorowaniem treści nieistotnych, toksycznych lub szkodliwych dla zdrowia psychicznego? Oto kilka codziennych sytuacji, w których możesz użyć tej funkcji.

 • Radzenie sobie z trollami i cybernękaniem — jeśli jesteś twórcą treści lub osobą, która zawsze odważnie prezentuje się na Instagramie, wyciszenie może być Twoim najlepszym przyjacielem. Możesz wyciszyć osoby, które angażują się w trolling lub cybernękanie, a także pozwala odciąć się od negatywnych interakcji bez zadowalania ich odpowiedzią.
 • Zarządzanie przytłaczającą zawartością – niektóre konta mogą publikować ekscytujące treści w relacjach, ale nieistotne w postach i odwrotnie. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym jest wyciszenie zawartości tego konta, najlepiej.
 • Unikanie spoilerów lub niechcianych treści – podczas wydarzeń, premier programów lub filmów możesz znaleźć kilku użytkowników, którzy zalewają Twój kanał spoilerami lub nieistotnymi treściami, których wolałbyś unikać. Wtedy możesz wyciszyć te konta, aby odświeżyć swój kanał na Instagramie i przywrócić go do życia.
 • Ogranicz rozpraszanie uwagi – Wiele osób korzysta z Instagrama, aby uzyskać wskazówki dotyczące nauki lub biznesu. Jednak w końcu śledzą osobiste kontakty, które przynoszą rozpraszające treści. W ten sposób możesz wyciszyć osobiste kontakty, aby zachować cenne źródło Instagrama, nie raniąc niczyich uczuć.
 • Jak wyłączyć wyciszenie kogoś na Instagramie?

  Wyciszenie to funkcja odwracalna. Zawsze możesz wyłączyć wyciszenie postów, relacji i komentarzy na koncie, które wcześniej wyciszyłeś. Wyłączenie wyciszenia kogoś jest tak proste, jak wyciszenie go. Oto dwa sposoby na wyłączenie wyciszenia profilu.

  Metoda 1 – Poprzez Twój profil

  Krok 1 – Otwórz Instagram i dotknij zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu.

  Krok 2 – Teraz dotknij trzech linii w prawym górnym rogu.

  Krok 3 – Wybierz „Ustawienia i prywatność”.

  Krok 4 – Stuknij w opcję „Wyciszone konta”.

  Krok 5 – Teraz zobaczysz listę osób, które wyciszyłeś. Znajdź konto, dla którego chcesz wyłączyć wyciszenie.

  Krok 6 – Stuknij przycisk wyłączania wyciszenia obok nazwy konta.

  Krok 7 – Zauważysz wyskakujące okienko z różnymi opcjami. Teraz przełącz przełącznik zgodnie z własnymi preferencjami.

  Metoda 2 – Poprzez ich profil

  Krok 1 – Wyszukaj profil, który chcesz wyłączyć wyciszenie.

  Krok 2 – Otwórz profil wyciszonego konta.

  Krok 3 – Stuknij w przycisk „Obserwowanie”.

  Krok 4 – Wybierz opcję „Wycisz”.

  Krok 5 – Stuknij w przycisk „Wyłącz wyciszenie” zgodnie z własnymi preferencjami.

  Gdy wykonasz te czynności, posty i historie wyciszonych kont będą zazwyczaj widoczne w Twoim kanale. Jednak po wyłączeniu wyciszenia profili zawsze zwracaj na nie uwagę. Jeśli szkodzą Twojemu zdrowiu psychicznemu lub ponownie wprowadzają negatywność do Twojego kanału, zawsze możesz je wyciszyć lub użyć nawet odważnych funkcji, takich jak ograniczenie lub zablokowanie.

  Wniosek

  Instagram zawsze przedkłada wrażenia użytkownika nad wszystko; funkcja wyciszenia jest tego przykładem. Ta wszechstronna i odwracalna funkcja Instagrama umożliwia kształtowanie Twojego kanału w pozytywną, inspirującą, odpowiednią i przyjemną przestrzeń, jednocześnie chroniąc Twoje dobre samopoczucie.

  Ten blog dokładnie omówił kroki, aby użyć funkcji wyciszenia. Czytając tego bloga do końca, będziesz miał jasność, jak, kiedy i dlaczego powinieneś korzystać z tej funkcji. Wykorzystaj więc w pełni funkcje Instagrama i popraw swoje wrażenia!

  Następnie możesz również przeczytać, jak zrobić szpule na Instagramie i zwiększyć zaangażowanie, aby uzyskać lepszą obecność w mediach społecznościowych.

  x