Jak wyciszyć urządzenia dźwiękowe w systemie Linux

Jeśli masz urządzenie dźwiękowe, które hałasuje na komputerze z systemem Linux i chcesz je wyciszyć, możesz po prostu zmniejszyć głośność głośników lub słuchawek, a może majstrować przy regulacji głośności na panelu. Ale czy wiesz, że istnieje lepszy sposób na wyciszenie urządzeń dźwiękowych na komputerze z systemem Linux? W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić!

Gnom

Jeśli jesteś użytkownikiem Gnome, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby wyciszyć urządzenia dźwiękowe.

Krok 1: Naciśnij klawisz Win na klawiaturze, aby otworzyć obszar „Działania”. Następnie wpisz „Ustawienia” w polu wyszukiwania.

Krok 2: Kliknij ikonę „Ustawienia”, która pojawi się na ekranie, aby uruchomić menedżera ustawień Gnome.

Krok 3: Spójrz na pasek boczny w menedżerze ustawień, aby znaleźć „Dźwięk” i kliknij go. Następnie kliknij ikonę głośności po prawej stronie za suwakiem „Głośność systemu”, aby wyciszyć domyślne urządzenie dźwiękowe. Możesz wyciszyć dźwięki systemowe (odgłosy logowania, sprzężenia dźwiękowe itp.), Klikając ikonę głośności obok opcji „Poziomy głośności”.

KDE

Chcesz wiedzieć, jak wyciszyć urządzenia dźwiękowe w KDE Plasma? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku przedstawionymi poniżej.

Krok 1: Znajdź ikonę głośności w panelu Plasma i kliknij ją myszą.

Krok 2: Kliknij zakładkę „Urządzenia”, aby zobaczyć różne urządzenia dźwiękowe dostępne dla KDE Plasma.

Krok 3: znajdź ikonę głośności po lewej stronie obok urządzenia, które chcesz wyciszyć, i kliknij ją, aby wyciszyć.

Potrzebujesz więcej opcji głośności, kliknij przycisk w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Dźwięk” w wyskakującym okienku, które się pojawi. Zapewni Ci bardziej wszechstronnego menedżera głośności.

Cynamon

Czy jesteś użytkownikiem cynamonu? Chcesz wiedzieć, jak wyciszyć znajdujące się na nim urządzenia dźwiękowe? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź ikonę głośności na panelu Cynamon i kliknij ją myszą.

Krok 2: Po kliknięciu ikony głośności poszukaj „Ustawienia dźwięku” i kliknij na nią, aby otworzyć narzędzie do zarządzania dźwiękiem cynamonu.

Krok 3: W narzędziu do zarządzania dźwiękiem znajdź „Urządzenie” i kliknij urządzenie dźwiękowe, które chcesz wyciszyć. Następnie znajdź ustawienia „Urządzenie” i kliknij ikonę głośności po lewej stronie, aby wyciszyć urządzenie.

XFCE

Czy chcesz wyciszyć dźwięki na pulpicie XFCE 4? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź przycisk regulacji głośności na panelu i kliknij go myszą.

Krok 2: Poszukaj w menu regulacji głośności „Wycisz” i zaznacz pole. Ta czynność wyciszy domyślne urządzenie dźwiękowe w XFCE 4.

KUMPEL

Chcesz wyciszyć urządzenie dźwiękowe na pulpicie Mate? Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź ikonę regulacji głośności na panelu i kliknij ją prawym przyciskiem myszy.

Krok 2: W menu prawym przyciskiem myszy pojawią się opcje ikony regulacji głośności. Poszukaj opcji „Wycisz” i wybierz ją, aby wyciszyć domyślne urządzenie dźwiękowe w Mate.

Inne środowiska graficzne i menedżery okien

Niektóre mniej znane środowiska graficzne i menedżery okien systemu Linux nie mają wbudowanych narzędzi do zarządzania głośnością, których można użyć do wyciszania urządzeń dźwiękowych. Na szczęście narzędzie Pavucontrol jest uniwersalne i można go używać zamiast niego. Jednak ta aplikacja nie zawsze jest preinstalowana na komputerze z systemem Linux, więc musimy zademonstrować, jak ją uruchomić.

Aby rozpocząć instalację Pavucontrol na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminala jest uruchomione i działa, postępuj zgodnie z poleceniami opisanymi poniżej, które odpowiadają używanemu obecnie systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

W systemie Ubuntu aplikacja Pavucontrol jest łatwa w instalacji, a wiele odmian systemu operacyjnego ma ją również wstępnie zainstalowaną. Aby skonfigurować aplikację, po prostu uruchom poniższe polecenie Apt.

sudo apt install pavucontrol

Debian

Niestety, Debian Linux nie jest fabrycznie wyposażony w Pavucontrol. Jednak program jest bardzo prosty w instalacji, ponieważ aplikacja znajduje się w „głównym” repozytorium oprogramowania. Aby zainstalować go w swoim systemie, po prostu wprowadź następujące polecenie Apt-get w oknie terminala.

sudo apt-get install pavucontrol

Arch Linux

Arch Linux nie ma fabrycznie zainstalowanego Pavucontrola, ponieważ system operacyjny został zaprojektowany tak, aby użytkownik wybierał pakiety skonfigurowane podczas instalacji. To powiedziawszy, Pavucontrol jest dostępny w głównych repozytoriach oprogramowania Arch Linux, więc uruchomienie go jest tak proste, jak wprowadzenie następującego polecenia Pacman.

sudo pacman -S pavucontrol

Fedora

Jeśli jesteś użytkownikiem Fedory Linux, być może masz już zainstalowany Pavucontrol, ponieważ w niektórych spinach systemu operacyjnego jest on wstępnie zainstalowany. Jeśli nie masz go wstępnie zainstalowanego, wszystko jest w porządku, ponieważ Fedora zawiera Pavucontrol w głównych repozytoriach oprogramowania. Aby go zainstalować, wprowadź następujące polecenie DNF.

sudo dnf install pavucontrol

OpenSUSE

Osoby korzystające z OpenSUSE Linux mają szczęście, ponieważ Pavucontrol jest powszechnie dostępny do instalacji we wszystkich wersjach systemu operacyjnego. Niektóre komputery stacjonarne OpenSUSE mogą być wstępnie zainstalowane z aplikacją! Aby skonfigurować Pavucontrol w systemie OpenSUSE, uruchom następujące polecenie Zypper w oknie terminala.

sudo zypper install pavucontrol

Po skonfigurowaniu Pavucontrol w systemie otwórz go, wyszukując „Pavucontrol” w menu aplikacji na komputerze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak go używać do wyciszania urządzeń dźwiękowych na komputerze z systemem Linux!

Krok 1: Zajrzyj do Pavucontrol w poszukiwaniu zakładki „Urządzenia wyjściowe” i kliknij ją myszą.

Krok 2: przejrzyj listę urządzeń wyjściowych w poszukiwaniu urządzenia dźwiękowego, które chcesz wyciszyć.

Krok 3: Kliknij przycisk wyciszenia (znajduje się po lewej stronie przycisku blokady), aby wyciszyć urządzenie. Alternatywnie, chwyć suwak i przeciągnij go do zera, aby go wyciszyć.

newsblog.pl

x