Jak naprawić błąd braku możliwości odtwarzania wideo w systemie Windows 10

Pliki wideo mogą zostać częściowo lub całkowicie uszkodzone. Uszkodzona część to w zasadzie brak danych lub błąd od momentu zakodowania pliku. Jeśli plik wideo został pobrany, możliwe, że podczas pobierania nastąpiła utrata danych.

Pomijając uszkodzone pliki, czasami nie udaje się odtworzyć idealnie dobrego pliku, który powinien być odtwarzany bez problemu. W systemie Windows 10 można odtwarzać prawie wszystkie typy plików wideo w aplikacji Filmy i TV. Jeśli w systemie Windows 10 pojawia się błąd wideo „Nie można odtworzyć”, możesz spróbować kilku rzeczy.

Napraw błąd Nie można odtwarzać w systemie Windows 10

Błędowi „Nie można grać” często towarzyszy kod błędu i są one tak przydatne, jak można by oczekiwać, że kod błędu systemu Windows 10 będzie. Niezależnie od otrzymanego kodu błędu, wypróbuj następujące rozwiązania.

1. Wypróbuj inny odtwarzacz wideo

Możliwe, że plik jest uszkodzony lub aplikacja Filmy i TV lub system Windows 10 ma problem z używanym kodekiem. Najłatwiejszym sposobem ustalenia tego jest odtworzenie pliku w innej aplikacji.

Pobieranie i zainstaluj odtwarzacz VLC. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który generuje błąd Can't Play. Z menu kontekstowego przejdź do Otwórz za pomocą> VLC Player. Zaczekaj na odtworzenie pliku.

Jeśli plik nie jest odtwarzany w odtwarzaczu VLC, prawdopodobnie jest uszkodzony. W tym celu mamy kilka poprawek.

2. Przekonwertuj plik

Jest możliwe, że konwersja pliku do innego formatu lub do tego samego formatu, w którym się on znajduje, rozwiąże problemy z odtwarzaniem. Działa to, jeśli błąd ma związek z informacjami związanymi z kodekiem zapisanymi w nagłówku pliku. Jeśli w pliku brakuje danych np. wszystkie ramki nie zostały pobrane, to rozwiązanie nie będzie działać.

Otwórz odtwarzacz VLC (lub dowolną inną aplikację, której możesz użyć do konwersji plików). Idź do Media> Konwertuj / Zapisz. Kliknij przycisk Dodaj i wybierz plik, który nie jest odtwarzany. Kliknij przycisk Przeglądaj obok pola Miejsce docelowe i wybierz miejsce, w którym plik wyjściowy ma zostać zapisany i jaką nazwę ma. Kliknij przycisk Konwertuj / Zapisz. Zezwól na konwersję pliku do formatu MP4. To może zająć troche czasu. Po przekonwertowaniu odtwórz plik w VLC.

3. Ponownie pobierz plik

Jeśli plik jest uszkodzony do tego stopnia, że ​​nie można go odtworzyć nawet po kolejnej rundzie konwersji, będziesz musiał go ponownie pobrać. Jeśli plik pochodzi z urządzenia nagrywającego, takiego jak aparat lub telefon, i skopiowałeś go, spróbuj skopiować go ponownie.

Jeśli wytniesz plik z aparatu, możesz nie mieć szczęścia. Możesz spróbować wkleić go z powrotem do pamięci aparatu i odtworzyć w aparacie (jeśli jest obsługiwany), a następnie skopiować go ponownie na pulpit.

Wniosek

Błąd „Nie można odtworzyć” jest niejasny, ale często jest to problem z nieobsługiwanymi formatami. Może się tak zdarzyć, nawet jeśli plik, który próbujesz odtworzyć, jest plikiem MP4. Często najlepszym rozwiązaniem jest inna aplikacja. Jeśli odtwarzacz VLC nie działa dla Ciebie lub dany plik jest plikiem MKV, następną najlepszą aplikacją do tego zadania może być PotPlayer.

newsblog.pl