Jak naprawić powolną prędkość Internetu w systemie Windows 10

Aktualizacje systemu Windows 10 często zmieniają ustawienia, których nie powinny. Te zmiany są trudne do przewidzenia i często nie są odkrywane przez długi czas. Do tego czasu aktualizacja nie jest uważana za przyczynę zmiany, a użytkownicy szukają rozwiązania gdzie indziej.

Jednym niefortunnym błędem, który wydaje się powtarzać dla wielu użytkowników po dużej aktualizacji systemu Windows 10, jest niska prędkość internetu. Ten problem może być prosty do rozwiązania, jeśli zaczął się zaraz po aktualizacji.

Napraw powolną prędkość Internetu w systemie Windows 10

Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać problem z małą szybkością Internetu w systemie Windows 10.

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie.

netsh interface tcp show global

Sprawdź wartość zwróconą dla poziomu autodostrajania okna odbioru. Jeśli jest napisane „normalne”, wyłączymy go, a jeśli będzie wyłączone, włączymy go. Aby włączyć poziom autodostrajania okna odbierania, uruchom następujące polecenie.

netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

Aby go wyłączyć, uruchom następujące polecenie.

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

Sprawdź, czy prędkość internetu wróciła do normy i czy jest stała po zmianie stanu poziomu autodostrajania okna odbioru.

Inne rozwiązania

Rozwiązanie poziomu automatycznego dostrajania okna odbioru jest częstą poprawką dla wolnego Internetu po aktualizacji systemu Windows 10. Aktualizacja zmienia stan poziomu autodostrajania okna odbioru. Logiczne jest założenie, że stan przed aktualizacją był tym, co najlepiej działało w Twoim systemie, dlatego musimy go przywrócić. Jeśli to nie pomoże, zresetuj go do poprzedniego stanu i wypróbuj inne rozwiązania. Pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest karta sieciowa. Spróbuj go zresetować. Mamy szczegółowy post dotyczący resetowania karty sieciowej w systemie Windows 10.

Powinieneś również skontaktować się z dostawcą usług internetowych i zapytać go, czy są jakieś określone ustawienia, które możesz zmienić w systemie lub routerze, aby uzyskać bardziej stabilną prędkość połączenia.

Wniosek

Wolny internet jest trudny w obsłudze, a połączenie internetowe, a także zdolność systemu Windows 10 do łączenia się z siecią, często są przyczyną dużych i drobnych aktualizacji systemu Windows 10. Częściej niż nie wycofanie problematycznej aktualizacji rozwiązuje problem, ale to ustawienie może nie zostać przywrócone do poprzedniego stanu po wycofaniu. Zawsze warto to sprawdzić. Nie ma ustalonej reguły określającej, czy poziom autodostrajania okna odbioru powinien być włączony, czy nie. To zależy od konfiguracji systemu.

newsblog.pl

x