Jak wygodniej korzystać z telefonu z Androidem, jeśli jesteś leworęczny


W niektórych społeczeństwach bycie leworęcznym jest piętnem. Często konstrukty społeczne, przekonania religijne, a nawet przestarzałe badania naukowe mówią, że nie jest dobrze być leworęcznym. Przedmioty codziennego użytku, takie jak zeszyty w kółkach i nożyczki, są przeznaczone do użytku przez 90% praworęcznych populacji. Można by pomyśleć, że wraz z coraz większym postępem w technologii, sprawy będą łatwiejsze dla osób z różnymi potrzebami, ale nawet smartfony są przeznaczone dla większości praworęcznych osób, które nie zwracają uwagi na leworęcznych i lubiłby pisać SMS-y jedną ręką, tak jak reszta z nas. Dla użytkowników Androida jest naprawdę nadzieja, ponieważ wbudowana funkcja programisty pozwala użytkownikom włączyć tryb od prawej do lewej, który odwróci wszystko, na przykład po której stronie ekranu pojawiają się przełączniki i przyciski, a także w jaki sposób ekran główny strony i powiadomienia są przesuwane.

Ponieważ opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy masz włączone opcje programisty, musisz je najpierw włączyć. To bardzo proste i nie wymaga niczego więcej niż urządzenia. Przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij Informacje o telefonie. Przewiń w dół i siedem razy dotknij numeru kompilacji. Zobaczysz alert na ekranie, gdy opcje programisty zostaną włączone. Wróć do ekranu głównego aplikacji Ustawienia, a tuż nad sekcją Informacje o telefonie zobaczysz Opcje programisty.

W Opcjach programisty przewiń w dół do sekcji Rysunek i zaznacz opcję Wymuś kierunek układu RTL.

android_rtl

Twój ekran będzie wyglądał jak poniższe zrzuty ekranu. Klawisze programowe zmieniają strony, podobnie jak ikony na pasku stanu. Przejdź do ekranu głównego i przesuwaj palcem między stronami. Zmienią kierunek, w którym przesuwają.

android_rtl_layout android_hs_rtl

Niestety, to nie zadziała w przypadku aplikacji; zachowają, w jaki sposób mają być przesuwane, aby wyświetlić menu i szuflady nawigacji, co oznacza, że ​​nie jest to kompletne rozwiązanie. Ma to jednak wpływ na aplikacje standardowe, w tym Hangouts i aplikację do wybierania numerów, które znacznie ułatwią podstawowe funkcje telefonu (wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń).

przez Lifehacker

x