Jak wygrywać w zadowoleniu klientów dzięki Freshworks

Udostępnij teraz w social media:

Zadowolenie klienta jest jednym z najważniejszych biznesowych wskaźników KPI i powinieneś rozważyć wdrożenie najwyższej klasy produktów, aby skonfigurować swoją działalność biznesową i system obsługi klienta. Pomaga zapewnić najlepszą obsługę klienta.

Produkty Freshworks, takie jak Freshsales, Freshchat, Freshservice, Freshteam i Freshmarketer, pomogą Ci rozwinąć działalność i sprawić, że Twoi klienci będą szczęśliwsi niż kiedykolwiek.

Szczęście klienta to obecnie modne hasło. Faktem jest, że zadowoleni klienci to lojalni klienci. A lojalni klienci chętniej polecają Twój produkt lub usługę swoim znajomym i rodzinie.

Oto rzecz: szczęście klienta to sport zespołowy. Aby zyskać zadowolenie klientów, musisz zaangażować cały zespół. Wszyscy muszą być na tej samej stronie: działy marketingu, sprzedaży i wsparcia.

Następnie możesz lepiej obsługiwać swoich klientów i skutecznie rozwiązywać wszystkie ich zapytania. Freshworks to jedno z najpopularniejszych programów obsługi klienta na rynku, które spełnia wszystkie Twoje potrzeby w zakresie obsługi klienta.

Zanim zagłębimy się w Freshworks, przyjrzyjmy się wyzwaniom związanym z obsługą klienta, przed którymi stoją firmy.

Wyzwania związane z obsługą klienta

W kontaktach z klientami dział zaangażowania klienta napotyka wiele trudności. Kilka przykładów podano poniżej:

Radzenie sobie ze złymi klientami

Gdy coś pójdzie nie tak, klienci stają się niezadowoleni i mogą pisać złe recenzje o Twoim produkcie lub usłudze w Google lub innych platformach. W świecie obsługi klienta takie historie są powszechne. Wyzwaniem jest wdzięczne radzenie sobie z rozczarowanymi klientami. Na opinię klienta o Twojej firmie może mieć wpływ sposób, w jaki na nią zareagujesz.

Upewnij się, że sympatyzujesz z rozgniewanymi klientami za każdym razem, gdy ich spotkasz i zachowaj spokój.

Nieuzasadniona prośba klienta

Klienci od czasu do czasu żądają rabatów, funkcji lub dostosowań, których nie możesz zapewnić. Takie sytuacje często zdarzają się osobom pracującym w obsłudze klienta.

Musisz najpierw ustalić, czy jesteś w stanie sprostać wymaganiom klientów. Jeśli tak, jaki będzie koszt — pod względem czasu, zasobów i pieniędzy?

I na koniec musisz rozważyć to w stosunku do kwoty, którą klient ci zapłaci. Jeśli to uzasadnia równanie, możesz iść dalej.

Brak odpowiednich narzędzi

Twoi klienci są niecierpliwi. Chcą szybkiego rozwiązania swojego zapytania. Nie mają czasu na czekanie i oczekiwanie, że spotkasz się z nimi, gdziekolwiek wolą się komunikować. Może wpłynąć na cały proces podróży kupującego i to, co postrzega on o Twojej firmie.

Rozwiązywanie zapytań klientów na miejscu w preferowanym przez nich kanale komunikacji wymaga konfiguracji wielokanałowej i odpowiednich narzędzi do komunikacji i rozwiązywania zapytań klientów.

Przepływy pracy związane z obsługą klienta nie są skoordynowane z podróżą klienta.

Jeśli przepływy pracy obsługi klienta nie zostaną zmapowane, wąskie gardła lub awarie mogą pozostać niezauważone i nienadzorowane. Dodatkowo, jeśli klienci napotkają po drodze zbyt wiele trudności, mogą całkowicie zrezygnować z powodu niespełnienia ich oczekiwań.

  Jak zmienić gospodarza spotkania w powiększeniu

Aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów, musisz dokładnie zrozumieć swój rynek docelowy, ich interakcje z Twoją marką oraz czego potrzebują i chcą od Ciebie.

Stoisz przed tymi samymi wyzwaniami i chcesz wiedzieć, jak zatrzymać klientów i zapewnić najlepszą obsługę klienta?

Wypróbuj Freshworks dla swojej usługi, ale wcześniej sprawdźmy, dlaczego ważne jest utrzymanie klientów.

Dlaczego ważne jest utrzymanie klienta niż pozyskanie nowego?

Klienci zadowoleni z Twojego produktu lub usługi będą mieli pewność, że Twoja firma rozumie ich potrzeby i poświęca się pomaganiu im w osiąganiu ich długoterminowych celów.

Utrzymanie klientów to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych rzeczy do zrobienia. Dlatego utrzymanie klienta jest o wiele ważniejsze niż znalezienie nowego.

Jeśli próbujesz prowadzić zrównoważony, długoterminowy biznes, musisz upewnić się, że Twoi obecni klienci otrzymują najlepszą możliwą obsługę, jaką mogą uzyskać. Musisz przyjrzeć się sposobom utrzymania ich zaangażowania i upewnić się, że są świadomi Twoich produktów lub usług.

Zadowolenie klienta z produktu lub usługi powinno być częścią podróży kupującego, a narzędzia takie jak Freshworks pomagają lepiej obsługiwać klientów.

Freshworks pomoże Twojej organizacji w dostarczaniu wartości w następujący sposób:

 • Spraw, aby proces onboardingu klienta był skuteczny.
 • Daj klientom zindywidualizowane doświadczenia.
 • Uzyskaj informację zwrotną i zaimplementuj kanał informacji zwrotnej dla klientów.
 • Uruchom program utrzymania klientów.
 • Stwórz pętlę informacji zwrotnych dla klientów
 • Obrońcy nagród i oddani klienci

Wszystkie te rzeczy możesz zrobić dzięki produktom Freshworks.

Jak najlepiej sprawdza się Freshworks, jeśli chcesz, aby Twoi klienci byli zadowoleni?

Freshworks to pełnowartościowy dostawca usług SaaS na całym świecie. Jest łatwy do zrozumienia i użytkowania.

Ponadto skupia się na wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, dużych i małych. Pomaga firmom zapewnić swoim klientom najlepsze możliwe usługi.

Sprawdźmy teraz główne cechy Freshworks.

Zarządzanie kontaktami i raportowanie

Sortowanie danych i leadów to jedna z największych trudności w zarządzaniu klientami.

Freshworks ma silny komponent do sortowania danych ze względu na funkcję deduplikacji danych, którą obsługuje silnik AI. Zapewnia przypomnienia i alerty, aby pomóc agentom pozostać na bieżąco z kontaktami z klientami. Ostrzega nawet, gdy umowa gnije lub kontakt z klientem stał się nieaktualny i wymaga uwagi.

Lead jest punktem początkowym przepływu pracy CRM we Freshworks i służy jako punkt wejścia. Lead ostatecznie stanie się kontaktem, w zależności od ustawionego progu. Tutaj dane firmy stowarzyszenia zostaną już wypełnione imieniem osoby, aby ułatwić szybkie jej zrozumienie.

System pobiera dane dla konkretnych kontaktów z różnych źródeł, w tym z Facebooka, Twittera i LinkedIn. W ten sposób możesz określić obszary zainteresowań kontaktu i wykorzystać te informacje, aby rozpocząć z nim rozmowę. Leady można filtrować według różnych kryteriów, a za każdy osiągnięty z nimi sukces otrzymujesz ocenę lead score.

Asystent Sztucznej Inteligencji

Aby korzystać z danych historycznych i przeprowadzać analizy usprawniające procesy, Freshworks używa swojego asystenta sztucznej inteligencji, Freddy’ego. Daje Ci prognozy i spostrzeżenia, które pomogą Ci wygrać więcej transakcji. Ostrzega o obszarach, w których aktywność nagle się zmieniła, umożliwiając szybkie reagowanie na te sytuacje.

  Czy możesz anulować zamówienie odbioru Walmart?

Freddy poinformuje Cię, jeśli masz zamiar zamknąć transakcję lub stracić klienta w oparciu o poziom aktywności, i pomoże Ci znaleźć wartościowe oferty.

Opcje komunikacji

Umiejętność skutecznej komunikacji jest jednym z najważniejszych aspektów zarządzania klientami, a Freshworks ma wiele funkcji, które to wspierają.

Nagrywanie rozmów, zintegrowane rozmowy VoIP i szablony wiadomości e-mail są dołączone, aby ułatwić śledzenie i zapobiec ręcznym wprowadzaniu aktualizacji. Celem jest przeprowadzenie całej komunikacji za pośrednictwem oprogramowania. Wskaźniki śledzenia zawarte w szablonach wiadomości e-mail pozwalają agentom zobaczyć, które leady są najskuteczniejsze.

Możesz połączyć dowolne konto e-mail zgodne z IMAP z Freshworks, w tym Gmail, Microsoft Office 365, Zoho Mail i inne.

Zdolność tego CRM do automatyzacji zadań wykonywanych ręcznie jest jedną z jego mocnych stron. W rezultacie oprogramowanie może łatwo skonfigurować przepływy pracy i wyzwalacze, które powiadamiają o osiągnięciu określonych kamieni milowych.

Produkty Freshworks

Freshworks oferuje sześć produktów, które w zorganizowany sposób pomogą Ci zwiększyć zadowolenie klientów:-

 • Freshdesk
 • Freshchat
 • Świeża sprzedaż
 • Freshmarketer
 • Świeża obsługa
 • Świeża drużyna
 • Freshdesk

  Bogatym w funkcje i przyjaznym dla użytkownika narzędziem obsługi klienta w chmurze jest Freshdesk. Możesz pomóc klientom za pomocą preferowanych kanałów komunikacji, korzystając z różnych opcji wsparcia, w tym czatu na żywo, poczty e-mail, telefonu i mediów społecznościowych.

  Ceny Freshdesk zaczynają się od planu wzrostu na poziomie 14,77 USD/agenta/miesiąc dla rozwijającej się firmy do 85,01 USD/agenta/miesięcznie dla poziomu przedsiębiorstwa. Zapewnia również bezpłatne plany dla maksymalnie 10 agentów dla startupów.

  Freshchat

  Zaangażowanie klienta, sprzedaż i wsparcie można osiągnąć za pośrednictwem Freshchat. Zapewnia ciągłość działania aplikacji do komunikacji konsumenckiej dla firm, pomagając im nawracać odwiedzających i zachwycać klientów.

  Ceny Freshchat zaczynają się od planu wzrostu na poziomie 14,77 USD na agenta miesięcznie dla rozwijającej się firmy do 85,01 USD na agenta miesięcznie na poziomie przedsiębiorstwa. Zapewnia również bezpłatne plany dla maksymalnie 100 agentów dla startupów. Darmowy abonament Freshchat obejmuje również analitykę chatbota i chatbota.

  Świeża sprzedaż

  Szukasz CRMa? Dla zespołów sprzedaży i marketingu rozważ Freshsales (wcześniej Freshworks CRM), CRM oparty na chmurze. Zarówno małe, jak i duże firmy mogą korzystać z innowacyjnego oprogramowania biznesowego dostarczanego przez Freshsales CRM, aby pomóc firmom szybciej się rozwijać.

  Ceny Freshsales zaczynają się od planu wzrostu na poziomie 14,77 USD na agenta miesięcznie dla rozwijającej się firmy do 85,01 USD na agenta miesięcznie na poziomie przedsiębiorstwa.

  Freshmarketer

  Oprócz pomocy w zarządzaniu kontaktami i listami, projektowaniu i realizacji skutecznych kampanii marketingowych oraz automatyzacji e-mail marketingu, Freshmarketer to w pełni funkcjonalny pakiet do automatyzacji marketingu. Jeszcze prostsze jest utrzymywanie uporządkowanych, jednolitych danych o klientach i leadach, dzięki integracji Fresh Market-Freshsales.

  Ceny Freshmarketer zaczynają się od planu wzrostu na poziomie 19,71 USD miesięcznie dla rozwijającej się firmy do 310,74 USD miesięcznie dla poziomu przedsiębiorstwa. Bezpłatny plan Freshmarket zapewnia 100 kontaktów marketingowych miesięcznie i umożliwia etapy cyklu życia kontaktu, integrację Shopify, śledzenie witryny i tworzenie kampanii e-mail marketingowych.

  Świeża obsługa

  Organizacje mogą usprawnić swoje operacje IT za pomocą Freshservice, opartego na chmurze rozwiązania do pomocy technicznej i zarządzania usługami. Funkcje rozwiązania obejmują bazę wiedzy online, portal samoobsługowy i system sprzedaży biletów.

    Jak dostosować sugerowane treści i preferencje reklam w Snapchacie

  Ceny Freshservice zaczynają się od planu początkowego od 18,34 USD miesięcznie dla rozwijającej się firmy do 73,41 USD miesięcznie dla poziomu przedsiębiorstwa. Freshservice zapewnia 21-dniowy bezpłatny okres próbny ze wszystkimi funkcjami płatnych planów.

  Świeża drużyna

  Dla rozwijających się firm Freshteam to sprytne oprogramowanie HR. Dzięki Freshteam możesz rekrutować, zatrudniać i wdrażać nowych pracowników, zwalniać odchodzących pracowników, zarządzać danymi pracowników i wykorzystywać czas wolny – wszystko w jednym miejscu.

  Ceny Freshteam zaczynają się od planu wzrostu na poziomie 1 USD/pracownika/miesiąc dla rozwijającej się firmy do 4 USD/pracownika/miesiąc na poziomie przedsiębiorstwa. Freshteam jest bezpłatny na zawsze dla maksymalnie 50 pracowników, umożliwiając trzy aktywne oferty pracy, spersonalizowany przepływ pracy, wizualizację potoku kandydatów oraz inne funkcje HRIS i timeoff.

  Alternatywa Freshworks

  Chociaż Freshworks jest najlepszym narzędziem, zawsze najlepiej jest porównać funkcje z podobnymi produktami, aby uzyskać większą przejrzystość. Sprawdźmy alternatywy Freshdesk.

  Zoho

  Zoho to oprogramowanie w chmurze. Zapewnia oprogramowanie do produktywności i współpracy oraz narzędzia dla biznesu online, w tym edytor tekstu, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, bazy danych, robienie notatek, strony wiki, konferencje internetowe, zarządzanie projektami, fakturowanie i inne urządzenia.

  Freshdesk ma wbudowany system czatu i telefonu, dzięki czemu jest to prawdziwe rozwiązanie omnichannel. Dlatego Freshdesk pozwala w pełni korzystać z efektywnego rozwiązania omnichannel, w przeciwieństwie do Zoho Desk, które pozwala korzystać tylko z systemu telefonicznego, który nie jest częścią helpdesku.

  Zendesk

  Zendesk dąży do zwiększenia zaangażowania klientów w zespoły wsparcia, sprzedaży i sukcesu klienta.

  Pomaga w gromadzeniu danych, ocenie i ulepszaniu pełnego doświadczenia klienta. Automatycznie otrzymujesz szczegółowe raporty o zapytaniach klientów, zapewniasz wydajność AI do rozwiązywania zgłoszeń i wiele innych rzeczy.

  Zendesk zapewnia narzędzia dla zespołów sprzedażowych i nie ma produktu marketingowego, ale Freshdesk może być używany niezależnie lub w połączeniu z innymi produktami Freshworks. Klienci Zendesk doceniają możliwość dostosowywania, rozszerzalność i ogromną bazę użytkowników.

  Wniosek

  Freshworks to firma programistyczna świadcząca usługi pomocy technicznej online. Pomaga firmom zarządzać swoimi klientami i zwiększać ich satysfakcję oraz zmniejszać koszty wsparcia.

  Freshworks jest bardzo korzystny dla firm poszukujących opłacalnego rozwiązania wsparcia. Jest łatwy w użyciu, oparty na chmurze, łatwo dostępny i zarządza wszystkimi potrzebami obsługi klienta.

  Freshworks to kompleksowe rozwiązanie, które pomoże Ci w zarządzaniu biznesem i obsłudze klientów we wszystkich sektorach dzięki szerokiej gamie produktów. Właściciele firm powinni rozważyć wdrożenie produktów Freshworks w celu realizacji strategii sukcesu biznesowego i klienta.

  Możesz także zapoznać się z najlepszym oprogramowaniem do zarządzania kontaktami dla małych i średnich firm.

  x