Jak wykonać kopię zapasową biblioteki zdjęć komputera Mac na dysku zewnętrznym

Zdjęcia to jedne z najważniejszych plików, które ludzie chcą chronić. Przechowywanie ich w chmurze jest przyjemne, ale możesz też chcieć mieć spokojną głowę, aby przechowywać zdjęcia lokalnie. Na szczęście łatwo jest skopiować bibliotekę zdjęć komputera Mac na dysk zewnętrzny.

W tym przewodniku założono, że używasz rzeczywistej aplikacji „Zdjęcia” na komputerze Mac, domyślnej, jeśli korzystałeś ze Strumienia zdjęć iCloud lub zaimportowałeś go z iPhone’a. Jeśli po prostu masz zdjęcia w folderze na komputerze Mac, wystarczy podłączyć dysk zewnętrzny i przenieść je. Jeśli używasz innej aplikacji, która obsługuje bibliotekę, musisz skonfigurować rzeczy w tej aplikacji.

Przenoszenie biblioteki zdjęć

Aby zrozumieć, jak to działa, należy wiedzieć, jak aplikacja Zdjęcia kataloguje pliki. W rzeczywistości jest to proste; istnieje jeden plik zawierający całą bibliotekę. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową, podłącz zewnętrzny dysk twardy i przeciągnij cały plik na ten dysk twardy na pasku bocznym Findera.

Trudniejsza część pojawia się, gdy musisz zmienić bibliotekę Zdjęć, z której chcesz korzystać. Będziesz musiał zmienić lokalizację, z której czyta aplikacja Zdjęcia.

Na poniższym obrazku mam dwie biblioteki Zdjęć, domyślną i bibliotekę kopii zapasowych.

Chociaż możesz uzyskać dostęp do biblioteki kopii zapasowych, klikając ją dwukrotnie – co spowoduje jej otwarcie w aplikacji Zdjęcia – lepiej jest przełączyć Zdjęcia, aby domyślnie używać tej biblioteki. W razie potrzeby zawsze możesz wrócić do zwykłej biblioteki.

Kliknij dwukrotnie bibliotekę kopii zapasowej, aby ją otworzyć, a następnie otwórz preferencje dotyczące zdjęć z menu Zdjęcia> Preferencje na pasku menu.

Wybierz opcję „Użyj jako biblioteki zdjęć systemowych”, co spowoduje zmianę ustawienia domyślnego na nową bibliotekę.

Automatycznie twórz kopie zapasowe dysku za pomocą programu Time Machine

Ręczne tworzenie kopii zapasowych plików nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nigdy nie można przewidzieć, kiedy komputer się zepsuje. Lepiej jest tworzyć kopie zapasowe automatycznie, więc nie musisz w ogóle o tym myśleć. Wbudowany program Time Machine firmy Apple to najlepsze narzędzie do tworzenia kopii zapasowych na dysku zewnętrznym. Możesz przeczytać nasz przewodnik dotyczący konfiguracji, aby rozpocząć.

Kredyty obrazkowe: dourleak/ Shutterstock

x