Udostępnij teraz w social media:

Skype istnieje od dawna i jeśli używasz go równie długo, prawdopodobnie masz w nim zapisanych sporo kontaktów. Identyfikator Skype może być nazwą użytkownika lub adresem e-mail, a jednego z nich można użyć do znalezienia innych użytkowników Skype. Nie jest trudno je znaleźć, jeśli masz jedną z tych dwóch rzeczy, ale dodanie wielu kontaktów jest czasochłonne. Oto jak wykonać kopię zapasową i zaimportować kontakty w Skypie.

Utwórz kopię zapasową kontaktów Skype

Aby utworzyć kopię zapasową kontaktów Skype, musisz to zrobić odwiedź swój profil Skype w Twojej przeglądarce. Przewiń na dół strony do sekcji „Szczegóły konta”. W sekcji „Ustawienia i preferencje” kliknij opcję „Eksportuj kontakty (.csv)”. Otworzy się okno dialogowe zapisywania pliku. Wybierz, gdzie chcesz zapisać plik, a kopia zapasowa kontaktów zostanie utworzona.

Sprawdź -   Jak korzystać z trybu ostrości na Instagramie

Plik CSV będzie zawierał wszystko, co kontakt dodał do swojego profilu, takie jak nazwy użytkowników Skype, numery telefonów, lokalizacja, linki, biografie itp. Plik nie jest zaszyfrowany, więc uważaj, jak go przechowujesz.

Importuj kontakty Skype

Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz importować kontaktów Skype. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie są przechowywane online. Jeśli możesz wykonać ich kopię zapasową, nadal są one dodawane do listy kontaktów. To powiedziawszy, jeśli chcesz usunąć konto Skype i utworzyć nowe, możesz zabrać ze sobą stare kontakty. Będziesz rozczarowany, gdy dowiesz się, że nie możesz zaimportować kontaktów z pliku CSV, którego kopię zapasową utworzyłeś. Oto, co możesz zrobić zamiast tego.

Sprawdź -   Odbieraj, odrzucaj lub wyciszaj połączenia z pływającego przycisku [Android]

Dodaj kontakty ponownie

Otwórz plik CSV, którego kopię zapasową utworzyłeś, i przejdź przez kolumnę ID. Zobaczysz identyfikator, którego używa każdy z twoich kontaktów. Możesz dodać je ponownie, pojedynczo. To zajmie trochę czasu, ale prawdopodobnie istnieje ograniczenie, ponieważ Skype nie pozwala na dodawanie / czatowanie z osobami, chyba że zaakceptują Twoją prośbę.

Wyślij kontakty

Działa to tylko wtedy, gdy nie usunąłeś swojego starego konta. Dodaj nowe konto jako kontakt do starego konta, a następnie rozpocznij z nim rozmowę. Kliknij przycisk „Wyślij kontakt” obok pola wprowadzania tekstu.

Otworzy się okno z listą kontaktów. Wybierz wszystkie kontakty, które chcesz zaimportować, i kliknij Wyślij.

Sprawdź -   Jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Linux w systemie Windows

Wszystkie twoje kontakty zostaną wysłane na nowe konto i możesz kliknąć przycisk Czat (z nowego konta), aby dodać i porozmawiać z użytkownikiem. Nadal będziesz wysyłać indywidualne prośby, ale nie będziesz musiał kopiować i wklejać nazw użytkowników z pliku CSV do Skype’a.

Chcesz utworzyć kopię zapasową historii czatów? Oto jak.