Jak wyłączyć dane komórkowe na iPhonie lub iPadzie

Jeśli korzystasz z iPhone’a lub iPada (Wi-Fi + Cellular) w podróży, prawdopodobnie korzystasz z danych komórkowych w celu uzyskania dostępu do Internetu poza domem lub biurem. Szybkie włączanie i wyłączanie danych komórkowych w celu rozwiązania problemów lub zaoszczędzenia pieniędzy na rachunku jest łatwe. Oto jak.

Co to są dane komórkowe?

Dane komórkowe to termin oznaczający łączenie się z Internetem za pomocą sieci telefonii komórkowej. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do Internetu w podróży, z dala od Wi-Fi. Wszystkie modele iPhone’a obsługują komórkową transmisję danych, a niektóre modele iPada są oznaczone jako „Wi-Fi + Cellular”Również go wspierać.

Po co wyłączać dane komórkowe?

Dostęp do danych komórkowych jest prawie zawsze dobry, ale czasami warto tymczasowo je wyłączyć.

Jednym z powodów wyłączenia danych komórkowych jest to, że wiele planów dotyczących telefonów komórkowych pobiera dodatkowe opłaty za dostęp do danych komórkowych, a wiele z nich mierzy ilość wykorzystanych danych. Aby zaoszczędzić pieniądze na rachunku, możesz wyłączyć komórkową transmisję danych, aby nie naliczać dodatkowych opłat. (Możesz także skonfigurować, które aplikacje mogą korzystać z danych komórkowych i śledzić, ile danych używasz).

Jeśli sygnał Wi-Fi, którego często używasz, jest słaby w określonej lokalizacji, telefon może automatycznie przełączyć się na transmisję danych w sieci komórkowej w celu uzyskania dostępu do Internetu, a możesz tego nie zauważyć, co prowadzi do znacznie wyższych rachunków za telefon, niż się spodziewałeś.

Z tego samego powodu niektórzy ludzie muszą wyłączyć dane komórkowe, aby rozwiązać problemy z połączeniami Wi-Fi. Gdy dane komórkowe są wyłączone, możesz dokładnie zmierzyć prędkość Wi-Fi i łączność, mając pewność, że urządzenie pobiera wszystkie dane z Wi-Fi, a nie z sieci komórkowej.

Włącz lub wyłącz dane komórkowe za pomocą Centrum sterowania

Najszybszym sposobem włączenia lub wyłączenia danych komórkowych jest użycie Centrum sterowania.

Centrum sterowania to zbiór skrótów do często używanych zadań, takich jak regulacja jasności ekranu, głośności, odtwarzania utworów i innych. Służy również jako sposób na szybkie uruchamianie funkcji, takich jak włączanie latarki lub robienie zdjęcia.

Najpierw uruchom Centrum sterowania. Oto jak.

iPhone X lub nowszy / iPad z systemem iOS 12 lub nowszym: przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu.
iPhone 8 lub starszy / iPad z systemem iOS 11 lub starszym: przesuń palcem w górę od dołu ekranu. (Centrum sterowania pojawiło się po raz pierwszy w iOS 7.)

Gdy to zrobisz, pojawi się Control Center. Znajdź okrągłą ikonę, która wygląda jak antena otoczona falami radiowymi. To jest ikona danych komórkowych.

Jeśli ikona danych komórkowych jest zielona, ​​oznacza to, że dane komórkowe są włączone.
Jeśli ikona danych komórkowych jest szara, oznacza to, że dane komórkowe są wyłączone.

Stuknij ikonę, aby włączyć lub wyłączyć dane komórkowe, w zależności od tego, jak chcesz.

Wyłącz dane komórkowe za pomocą Centrum sterowania

Gdy komórkowa transmisja danych jest wyłączona, Twój iPhone lub iPad musi łączyć się z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi.

Możesz także przełączyć tryb samolotowy (okrągła ikona z samolotem w środku), aby wyłączyć dane komórkowe z Centrum sterowania. Pamiętaj, że tryb samolotowy jednocześnie wyłącza Wi-Fi, chociaż możesz ponownie włączyć Wi-Fi po włączeniu trybu samolotowego.

Włącz lub wyłącz dane komórkowe za pomocą aplikacji Ustawienia

Innym sposobem włączania lub wyłączania danych komórkowych jest użycie aplikacji Ustawienia Apple, którą zwykle można znaleźć na ekranie głównym. Uruchom go, dotykając szarej ikony koła zębatego.

Otwórz Ustawienia na iPhonie

W Ustawieniach znajdź opcję „Sieć komórkowa” i dotknij jej.

Opcja komórkowa na iOS

W menu Sieć komórkowa znajdź przełącznik „Dane komórkowe” u góry. Stuknij przełącznik, aby go włączyć lub wyłączyć. Gdy dane komórkowe są włączone, przełącznik przesunie się w prawo i zmieni kolor na zielony.

Z tego miejsca możesz również kontrolować dane w roamingu. Wybierz „Opcje danych komórkowych”, aby znaleźć te ustawienia. Na przykład możesz wyłączyć roaming danych komórkowych, kiedy podróżowanie za granicę aby zabezpieczyć się przed dodatkowymi opłatami, w zależności od planu komórkowego.

Przełącznik danych komórkowych

Jeśli wyłączyłeś komórkową transmisję danych, pamiętaj, aby włączyć ją ponownie (powtarzając powyższe kroki), gdy wychodzisz z Wi-Fi. W przeciwnym razie niektóre aplikacje połączone z Internetem, takie jak Wiadomości i Poczta, mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

x