Jak wyłączyć Google Analytics w sklepie internetowym Nintendo Switch

Następujący aktualizacja systemu 11.0.0, Nintendo zawiera opcję w Switch eShop to wyłączyć udostępnianie danych Google Analytics w regionach innych niż Europa i Australia. Chociaż nie jest jeszcze jasne, czy stanowi to poważny problem z prywatnością, niektórzy użytkownicy wolą je wyłączyć. Oto jak.

Co to jest Google Analytics i dlaczego jest na moim przełączniku?

Google Analytics to usługa marketingowa prowadzona przez Google, która anonimowo gromadzi dla klientów statystyki dotyczące odwiedzających strony internetowe (i inne usługi online). Tworzy raporty dotyczące danych demograficznych i nawyków przeglądania, aby pokazać operatorom usług online, jak lepiej docierać do potencjalnych czytelników lub klientów.

W chwili pisania tego tekstu jedyne oficjalne informacje o tym, dlaczego Nintendo włącza Google Analytics do swojego eShopu, pochodzą ze stron preferencji, które wspominają o „gromadzeniu danych przez Nintendo za pośrednictwem Google Analytics”. Nie wiemy, jakie dane są udostępniane za pośrednictwem Analytics.

Na stronie opcji Nintendo czytamy również: „To ustawienie jest włączone tylko w sklepie Nintendo eShop dla konsoli Nintendo Switch”, co prawdopodobnie oznacza, że ​​działania na Twoim Switchu poza eShopem nie będą śledzone przez Google Analytics.

POWIĄZANE: uniemożliwić Google śledzenie każdego ruchu w Internecie

Jak wyłączyć Google Analytics w sklepie internetowym Nintendo Switch

Najpierw włącz konsolę Nintendo Switch i uruchom eShop, wybierając ikonę torby na zakupy na ekranie głównym.

W eShop wybierz ikonę swojego profilu użytkownika w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to otwarcie informacji o Twoim koncie Nintendo eShop.

W eShopie Nintendo Switch dotknij ikony swojego konta, aby uzyskać dostęp do informacji o koncie.

W menu „Informacje o koncie” przewiń w dół do dołu głównego ekranu ustawień i znajdź sekcję „Preferencje Google Analytics”. Wybierz przycisk „Zmień”.

Na ekranie informacji o koncie przewiń do dołu strony do sekcji Google Analytics i dotknij

Na stronie preferencji Google Analytics zmień przełącznik na „Nie udostępniaj”, a następnie wybierz przycisk „Zmień”.

Na stronie opcji Nintendo eShop Google Analytics wybierz

Zobaczysz komunikat „Twoje ustawienia zostały zmienione”. Dotknij lub wybierz „OK”, aby opuścić menu.

Switch powie

Następnie zobaczysz, że Twoje preferencje Google Analytics są ustawione na „Nie udostępniaj”. Możesz teraz wyjść z ekranu Informacje o koncie, naciskając przycisk „X” po prawej stronie Joy-Con lub wyjść ze sklepu internetowego razem, naciskając przycisk Strona główna na kontrolerze.

body #primary .entry-content ul # nextuplist {list-style-type: none; margin-left: 0px; padding-left: 0px;}
body #primary .entry-content ul # nextuplist li a {text-decoration: none; color: # 1d55a9;}

x