Udostępnij teraz w social media:


Wyszukiwanie Spotlight po raz kolejny otrzymało własną dedykowaną stronę na ekranie głównym w iOS 10. W iOS 8 dostęp do Spotlight można było uzyskać, przesuwając palcem w dół na ekranie głównym lub z poziomu aplikacji. Jednak przed iOS 8, w rzeczywistości od najwcześniejszej wersji systemu operacyjnego prowadzącej do iOS 8, wyszukiwanie Spotlight zawsze miało własną dedykowaną stronę. Dedykowana strona powraca w iOS 10, a samo wyszukiwanie Spotlight otrzymuje kilka nowych funkcji. Spotlight zapisuje teraz historię wyszukiwania, dzięki czemu za każdym razem, gdy stukniesz pasek wyszukiwania, pojawią się Twoje ostatnie wyszukiwania. Pomaga to, gdy musisz ponownie wyszukać to samo, ale jeśli uważasz, że historia wyszukiwania jest irytująca, możesz ją wyłączyć. Oto jak.

Sprawdź -   Jak zainstalować Open Snitch na Ubuntu

Aby wyłączyć historię wyszukiwania Spotlight, otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz Ogólne> Wyszukiwanie Spotlight i wyłącz „Sugestie Siri”. Twoja historia wyszukiwania nie będzie już wyświetlana jako sugestia po uzyskaniu dostępu do wyszukiwania Spotlight.

wyszukiwanie reflektorów

Spowoduje to oczywiście również wyłączenie sugerowanych aplikacji, które pojawiają się pod wyszukiwaniem Spotlight i mogą być całkiem przydatne. Niestety nie ma innego sposobu, aby go wyłączyć, więc jeśli uznasz sugerowane aplikacje za przydatne, ale nie chcesz, aby Twoja historia wyszukiwania była wyświetlana, będziesz musiał wybrać między nimi.

Wyszukiwanie zapamięta wiele fraz użytych w poprzednim wyszukiwaniu i czasami mogą one nie być najmądrzejszymi rzeczami, więc jest zrozumiałe, dlaczego niektórzy użytkownicy mogą nie chcieć, aby historia była wyświetlana. Możesz także mieć zainstalowane na telefonie określone aplikacje, których szukasz za pomocą Spotlight i nie chcesz, aby pojawiały się w Twoich ostatnich wyszukiwaniach. Szkoda tylko, że Apple połączyło historię wyszukiwania i najnowsze aplikacje. Użytkownicy niekoniecznie chcą wyłączyć oba, ale są do tego zmuszeni.

Sprawdź -   Jak ukryć przewidywany pasek tekstowy w iOS 10

Co myślisz o iOS 10?