Jak wyłączyć iMessages na komputerze Mac

Aplikacja Wiadomości na Maca działa dokładnie tak samo, jak jej odpowiednik na iPhonie i iPadzie, umożliwiając wysyłanie iMessages na inne urządzenia Apple. Jeśli wolisz przechowywać wiadomości oddzielnie, możesz wyłączyć Wiadomości w systemie macOS, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

Te instrukcje będą działać w przypadku Cataliny, ale mogą się one różnić w przypadku starszych wersji systemu macOS. Spowoduje to wyłączenie tylko iMessage i wiadomości SMS (jeśli masz iPhone’a) na komputerze Mac, ale możesz także wyłączyć iMessage na iPhonie lub iPadzie, jeśli chcesz.

Wyłączanie powiadomień w aplikacji Wiadomości na Macu

Zanim wyłączysz iMessage, powinieneś najpierw rozważyć wyłączenie powiadomień dla aplikacji Wiadomości. Umożliwi to dalsze wysyłanie i odbieranie wiadomości w aplikacji Wiadomości, ale będziesz mógł wyświetlać wiadomości tylko po otwarciu aplikacji.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Preferencje systemowe. Możesz to uruchomić, klikając menu Apple w lewym górnym rogu paska menu, a następnie naciskając opcję „Preferencje systemowe”.

Kliknij ikonę menu Apple> Preferencje systemowe, aby uzyskać dostęp do aplikacji Preferencje systemu macOS ”width =” 292 ″ height = ”292 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> W aplikacji Preferencje systemowe kliknij opcję „Powiadomienia”. </p>
<p> <img loading =

W menu „Powiadomienia” w Preferencjach systemowych zobaczysz listę aplikacji, które mogą uruchamiać powiadomienia, w menu po lewej stronie. Przewiń tę listę i kliknij opcję „Wiadomości”.

Możesz dostosować sposób wyświetlania powiadomień, korzystając z opcji dostępnych w sekcji „Styl alertów wiadomości”.

Aby ukryć alerty powiadomień przed wyświetlaniem w prawym górnym rogu, kliknij opcję stylu alertu „Brak”.

Kliknij Wiadomości> Brak, aby wyłączyć alerty powiadomień z aplikacji Wiadomości w systemie macOS ”width =” 672 ″ height = ”532 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Aby wyłączyć wszystkie powiadomienia z aplikacji Wiadomości, naciśnij suwak „Zezwalaj na powiadomienia z wiadomości”.  Po wyłączeniu przełącznik zmieni kolor na szary. </p>
<p> <img loading =

Spowoduje to całkowite wyłączenie wszystkich powiadomień z aplikacji Wiadomości, ale nadal będziesz otrzymywać wiadomości w tle i możesz je przeglądać w aplikacji Wiadomości w dowolnym momencie.

Wyłączanie aplikacji Wiadomości na Macu

Jeśli wolisz całkowicie wyłączyć aplikację Wiadomości w systemie MacOS, jest to dość prosty proces. Aby rozpocząć, otwórz aplikację Wiadomości, klikając ikonę Wiadomości w Docku.

Kliknij

Jeśli usunąłeś go z Docka, możesz uruchomić Wiadomości z Launchpada (który możesz uruchomić, klikając ikonę Launchpad w Docku). Alternatywnie możesz uruchomić aplikację z folderu Aplikacje w aplikacji Finder.

Uruchom aplikację Wiadomości z folderu aplikacji w Finderze

Aby ją wyłączyć, musisz uzyskać dostęp do menu Preferencje Wiadomości. Aby to zrobić, kliknij Wiadomości> Preferencje na pasku menu u góry ekranu komputera Mac.

Kliknij Wiadomości> Preferencje, aby uzyskać dostęp do menu preferencji aplikacji Wiadomości w systemie macOS ”width =” 322 ″ height = ”222 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> W wyświetlonym menu Preferencje wiadomości kliknij kartę „iMessage”.  Aby całkowicie wyłączyć aplikację Wiadomości, kliknij przycisk „Wyloguj się” obok swojego Apple ID na karcie „Ustawienia”. </p>
<p> Jeśli wolisz pozostawić swoje konto zalogowane, odznacz pole „Włącz to konto ”I„ Włącz wiadomości w iCloud ”. </p>
<p> <img loading =

Twoje ustawienia zostaną zastosowane automatycznie, więc po zakończeniu możesz zamknąć menu Preferencje wiadomości. Wiadomości z iMessage nie będą już wyświetlane w aplikacji Wiadomości, dopóki nie zalogujesz się ponownie lub nie włączysz ponownie konta.