Jak wyłączyć sugestie na stronie nowej karty Chrome

Chrome na iOS i Androida oferuje sugerowane treści na stronie nowej karty. Pojawia się poniżej szybkiego wybierania i zawiera artykuły, które mogą Cię zainteresować. Nie trzeba dodawać, że przeglądarki, które w ten sposób próbują przedrzeć się przez pole sugerowanych treści, nie są dobrze odbierane. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz wyłączyć sugestie na stronie nowej karty Chrome.

Wyłącz sugestie – iOS

Otwórz aplikację Chrome na swoim iPhonie lub iPadzie. Stuknij przycisk więcej opcji, tj. Trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu.

Przejdź do opcji Prywatność i wyłącz przełącznik „Sugestie wyszukiwania i witryn”, a sugerowana zawartość ze strony nowej karty zniknie.

Wyłącz sugestie – Android

Chrome na Androida zasugerował również zawartość na stronie nowej karty. Wyłączenie go nie jest tak oczywiste, jak na iOS.

Aby wyłączyć sugestie na stronie nowej karty w przeglądarce Chrome, wprowadź następujące informacje na pasku UL. Dotknij menu rozwijanego pod nim. Wybierz opcję „Wyłącz” z menu, które zostanie otwarte, i ponownie uruchom Chrome za pomocą przycisku Uruchom ponownie teraz, który pojawia się po zmodyfikowaniu flagi.

chrome://#enable-ntp-remote-suggestions

To wszystko, co musisz zrobić. Po wyłączeniu tej flagi w przeglądarce Chrome na Androida sugerowana treść wiadomości nie będzie już wyświetlana na stronie nowej karty w przeglądarce Chrome. Zostanie on jednak zastąpiony przez Twoje ostatnie zakładki.

Ta nowa funkcja została dodana w Chrome 54, co oznacza, że ​​istnieje już od kilku miesięcy. Możliwość wyłączenia go zawsze była. iOS mógł otrzymać tę funkcję później niż użytkownicy Androida, ponieważ Google zwykle wypycha nowe funkcje do wersji swoich aplikacji na iOS po tym, jak są już na Androidzie przez dłuższy czas.

Sugerowana treść nie jest bezużyteczna, ponieważ prawidłowo identyfikuje interesujące Cię tematy i wyświetla odpowiednie treści. Jedynym minusem jest to, że jeśli interesuje Cię konkretna nisza, np. Technologia, prawdopodobnie śledzisz witryny sugerowane przez Chrome. Rzadko kiedy odkryjesz nowe strony internetowe do przeczytania. To te same, popularne, o których prawdopodobnie słyszeli ludzie niezainteresowani technologią. Dlatego dodanie takiej funkcji w Chrome nie ma sensu.

Nie oferuje nawet użytkownikom lepszych wrażeń z czytania. Zasadniczo kieruje Cię do określonej witryny, którą prawdopodobnie już obserwujesz.

x