Udostępnij teraz w social media:

Wygląda na to, że Facebook jest na dobrej drodze do przekształcenia się w Wielkiego Brata. Posiada nową funkcję, która informuje, kiedy i gdzie są dostępne publiczne sieci Wi-Fi. Powiadomienie informuje o dostępności sieci publicznej „w pobliżu” i prosi o włączenie funkcji WiFi, aby ją znaleźć i połączyć. Aby pokazać Ci te sieci publiczne, Facebook prosi o użycie Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie używasz aplikacji. Będzie wysyłać powiadomienia, gdy w pobliżu znajduje się sieć publiczna. Sposób, w jaki pojawia się powiadomienie, niczego nie podejrzewający użytkownik po prostu dotknie do przodu i udzieli mu wszystkich potrzebnych uprawnień, ponieważ bezpłatne WiFi. Jeśli już to zrobiłeś, oto jak możesz wyłączyć Facebook WiFi i dlaczego nie powinieneś go nawet używać.

Wyłącz Facebook WiFi

Otwórz aplikację Facebook. Dotknij karty hamburgera. Przewiń w dół i kliknij „Ustawienia”. W wyświetlonym menu wybierz „Ustawienia konta”. Na ekranie „Ustawienia konta” dotknij „Lokalizacja”.

Na ekranie Ustawienia lokalizacji dotknij „Znajdź Wi-Fi” i wyłącz ją.

Powinieneś także cofnąć uprawnienia lokalizacji aplikacji, które pozwalają jej na dostęp do Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie używasz aplikacji. To jest ustawienie iOS. Nie dotyczy Androida. Na urządzeniu z systemem iOS otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz kolejno Prywatność> Lokalizacja. Wybierz Facebooka z listy aplikacji i zmień jego uprawnienia na „Podczas używania”.

Dlaczego Facebook WiFi to zły pomysł

Sieci publiczne, które Facebook WiFi twierdzi, że są „w pobliżu”, są za daleko, abyś mógł się z nimi połączyć z obecnej lokalizacji. Musiałbym przejechać 5,8km, żeby dostać się do najbliższego. To nęka użytkowników w najgorszy możliwy sposób. Sieć oddalona o 5,8 km nie powinna tak naprawdę liczyć się jako „pobliska” sieć, gdy jestem już podłączony do bezpiecznej sieci prywatnej. Pewnie, że niektóre mogą być blisko Ciebie, ale jak blisko jest blisko?

Sprawdź -   Jak dodać funkcje ułatwień dostępu do przeglądarki Google Chrome

Po drugie, łączenie się z publicznymi sieciami Wi-Fi jest generalnie odradzane, ponieważ stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że wszystkie sieci publiczne są złe, ale nadal należy zachować ostrożność. Ta nowa „funkcja” robi niewiele więcej niż tylko zachęcanie użytkowników do lekkomyślności.

Powiadomienie pojawia się wraz ze wszystkimi innymi powiadomieniami, tak jakby to jest coś, co już subskrybujesz. Co gorsza, aplikacja nawet nie ostrzega Cię przed publicznymi sieciami Wi-Fi i ich wiarygodnością.

Nie wszystkie publiczne sieci WiFi

Oczywiście nie wszystkie publiczne sieci Wi-Fi są takie same, ale nie o to tutaj chodzi. Jakie jest prawdopodobieństwo, że przeciętny użytkownik wie, która sieć jest bezpieczna, a która nie. Większość placówek handlowych ma publiczne WiFi, ale ile z nich jest bezpiecznych? Być może wiesz na pewno, że sieć publiczna w Twojej ulubionej kawiarni jest bezpieczna, ale czy to samo można powiedzieć o innych sieciach, o których Facebook mówi, że są dostępne? Czy masz w telefonie aplikację, która ocenia Twoje sieci, ponieważ Facebook tego nie robi.

Sprawdź -   Wi-Fi 5 GHz nie zawsze jest lepsze niż Wi-Fi 2,4 GHz

Ponownie zachowaj ostrożność.