01/18/2022

Jak wyłączyć żądania powiadomień ze stron internetowych w Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome obsługuje natywne powiadomienia na pulpicie. Oznacza to, że gdy korzystasz z aplikacji internetowej lub usługi, która może wyświetlać powiadomienia, takie jak Facebook lub YouTube, powiadomienie może zostać dostarczone za pośrednictwem natywnego systemu powiadomień Twojego systemu operacyjnego. Jest to przydatne, ale prawie każda odwiedzana witryna próbuje wysyłać Ci powiadomienia i musisz ją odrzucić. Jeśli Cię to denerwuje, możesz wyłączyć żądania powiadomień ze stron internetowych w Chrome.

Wyłącz prośby o powiadomienia

Otwórz nową kartę w Chrome i wklej następujące elementy w pasku adresu;

chrome://settings/content/notifications

Spowoduje to przejście do ustawień powiadomień Chrome. U góry zobaczysz przełącznik o nazwie „Zapytaj przed wysłaniem (zalecane)”. Wyłącz go, a zablokuje wszystkie żądania powiadomień.

Sprawdź -   Jak zmienić tapetę pulpitu w trybie jasnym i ciemnym w systemie macOS Mojave

To ma wadę; aplikacje / usługi internetowe, z których chcesz widzieć powiadomienia, nie będą w stanie prosić Cię o pozwolenie.

Wyłączenie tego przełącznika nie uniemożliwi stronom internetowym, które mogą wysyłać Ci powiadomienia, ich wysyłania. Oznacza to również, że możesz selektywnie włączać powiadomienia dla stron internetowych.

Aby włączyć powiadomienia dla strony internetowej, odwiedź ją i kliknij ikonę kłódki na pasku adresu. W wyświetlonym menu kliknij „Ustawienia witryny”. Otworzy się kolejna wewnętrzna strona Chrome poświęcona tej witrynie i jej ustawieniom. Otwórz menu rozwijane Powiadomienia i wybierz opcję „Zezwalaj”.

To wystarczy. Witryna internetowa będzie mogła wysyłać Ci powiadomienia, ale inne witryny, którym nie dałeś takich samych uprawnień, nie będą mogły prosić Cię o zezwolenie na powiadomienia.

Sprawdź -   Jak sideloadować dodatek w przeglądarce Firefox

Powinniśmy wspomnieć, że niektóre witryny mogą nadal wyświetlać żądania powiadomień. Te „prośby” nie są tymi samymi, które wyłączyłeś. Niektóre witryny używają wyskakujących okienek, aby prosić o pozwolenie na wyświetlanie alertów. Te wyskakujące okienka są jak każde inne wyskakujące okienko, które witryna może wyświetlać, a powiadomienia Chrome nie mają z tym nic wspólnego. Nie ma sposobu, aby je natywnie wyłączyć. Prawdopodobnie możesz użyć wyrafinowanego narzędzia do blokowania treści, aby go zatrzymać, ale może to nie działać.

Jeśli pozwolisz witrynom takim jak ta na wysyłanie Ci powiadomień, najprawdopodobniej będą one wysyłały je za pośrednictwem powiadomień Chrome, które są kierowane przez powiadomienia natywne. Stałe wyskakujące okienko jest tam, aby witryna mogła monitować o pozwolenie na wysyłanie powiadomień za każdym razem, gdy ją odwiedzasz. Nie chce przyjąć „Nie” jako odpowiedzi i w ten sposób Cię spamuje. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego witryna ciągle prosi o pokazywanie powiadomień, mimo że zabroniłeś jej, to właśnie dlatego.

Sprawdź -   Jak zapisać stronę internetową jako plik PDF w przeglądarce Mozilla Firefox

x