Jak wyodrębniać i modyfikować ikony na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Apple to firma, która może sprawić, że poczujesz się na trzy sposoby, wszystkie stany to skrajności, obojętność, nienawiść lub miłość. Niezależnie od tego, jak postrzega się Apple jako firmę lub Maca jako platformę, nikt nie może zaprzeczyć, że ich projekt jest po prostu wspaniały. Nie mówiąc już o tym, że okna nie są wspaniałe, tylko że nie są one porównywalne. Weźmy na przykład same ikony. Symbole pomagające natychmiast zidentyfikować aplikację, która ma tylko wygląd. Każdy wie, jak wygląda folder i każdy wie, jak wygląda kosz na śmieci. To jest praca, którą wykonują ikony. Każda ikona, którą widzisz na komputerze Mac, ma skalowalną rozdzielczość 1024 x 1024, jest tak wysoka, że ​​może służyć jako tapeta na iPada. Jeśli taki jest Twój zamiar, a może po prostu chcesz tego w jakimś innym celu, oto jak możesz wyodrębnić ikony z komputera Mac do użytku według własnego uznania i zmodyfikować ikonę aplikacji za pomocą własnej.

Wyodrębnianie ikony

Jeśli chcesz zmienić ikony na komputerze Mac, jest to osobny samouczek, który za chwilę przejdziemy, ale najpierw omówimy, jak usunąć te ikony. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że ikony na komputerze Mac są przechowywane z rozszerzeniem .icns, jest to tylko archiwum wielu rozmiarów obrazów ikon. Poniższy samouczek zasadniczo nauczy Cię, jak wyodrębniać obrazy z wyżej wymienionego pliku. Zacznijmy.

  Czy weryfikacja przeszłości jest skuteczna? Dlatego.

Zilustrujemy ten proces, wyodrębniając ikonę z aplikacji „Evernote”, proces jest dokładnie taki sam dla każdej innej aplikacji / pliku, więc zaczynamy od dotarcia do miejsca, w którym znajduje się aplikacja. Folder „Aplikacje”. Tutaj znajdziesz wszystkie zainstalowane aplikacje. Możesz użyć skrótu ⇧ + ⌘ + a (shift + cmd + a) na pulpicie, aby uzyskać natychmiastowy dostęp. Teraz przejdź do wybranej aplikacji i kliknij prawym przyciskiem myszy / Ctrl + kliknij ikonę i naciśnij „pobierz informacje” LUB możesz nacisnąć ⌘ + i (cmd + i), aby natychmiast się do niej dostać. Zobaczysz okienko, które pokazuje wszystkie informacje o tej aplikacji / pliku.

Zmiana ikon - uzyskaj informacje

Tutaj, obok nazwy aplikacji. Będzie jego maleńką ikoną. Kliknij go raz i naciśnij ⌘ + c (cmd + c), aby go skopiować. Po skopiowaniu otwórz „Podgląd” z aplikacji.

Zmiana ikon - PreviewIcon

Zmiana ikon - skale ikon

Może to prowadzić do starej wersji pliku, który już posiadałeś, lub może otworzyć okienko „Otwórz”. Przejdź do menu plików i kliknij „Plik” i „Nowy ze schowka”.

  Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe AirPods

Zmiana ikon - nowe ze schowka

Spowoduje to otwarcie wszystkich dostępnych rozmiarów ikon w podglądzie. Teraz wybierz preferowaną ikonę i ctrl + kliknij / kliknij prawym przyciskiem myszy i zapisz jako PNG (lub dowolny inny format).

Zmiana ikon - Eksportuj jakoZmiana ikon - Saveas

za pośrednictwem iDownloadBlog

Teraz w sklepie są płatne aplikacje, które zrobią to za Ciebie, ale przy tak prostej procedurze nie ma powodu, aby nie robić tego samodzielnie.

Wymiana ikony

Teraz załóżmy, że po prostu nie lubisz swojej ikony i chcesz ją zastąpić. Proces nie jest tak oczywisty, jak w systemie Microsoft Windows, ale nie jest też trudny do zrozumienia. Również w tym przypadku istnieją aplikacje innych firm, które mogą ułatwić to przedsięwzięcie, ale istnieje prostszy sposób wymiany ikon.

Przede wszystkim musisz pobrać ikonę, której zamierzasz użyć. Zamierzamy zastąpić ikonę Evernote alternatywą znalezioną poza obrazami Google, możesz znaleźć wiele darmowych ikon nawet z najbardziej pobieżnymi wyszukiwaniami w sieci.

Proces kopiowania jest dość prosty. Przejdź do pliku icns (lub pliku obrazu, w zależności od tego, którego używasz) i skopiuj go. Albo przez Ctrl + kliknięcie / kliknięcie prawym przyciskiem lub ⌘ + c (cmd + c)

  Jak włączyć lub wyłączyć 3D Touch na iPhonie

Następnie, powtarzając powyższy proces aż do „pobierz informacje”, kliknij ikonę i tym razem naciśnij ⌘ + v. Plik zostanie zastąpiony. W niektórych przypadkach plik icns nie będzie działał, w takim przypadku lepiej będzie użyć obrazu o rozdzielczości 1024 x 1024, komputery Mac są dobre w automatycznym skalowaniu.

Zmiana ikon - Evernote New

Aby usunąć ikony, po prostu kliknij ten sam obraz i naciśnij usuń / cofnij. Za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w aplikacji, może poprosić o hasło systemowe.

Zmiana ikon - Zmieniono evernote

To wszystko, dzięki powyższym metodom, możesz wyodrębnić obraz, edytować go w swoim ulubionym narzędziu do edycji obrazu i użyć go do zastąpienia domyślnej ikony lub możesz po prostu znaleźć kilka ikon online i ręcznie zastąpić te, które masz. W sieci znajduje się wspaniała kolekcja bardzo dobrze wykonanych ikon. Lub, choć nie zalecamy tego, możesz po prostu zrobić żart znajomemu (zamień jedną ikonę na drugą i zmień nazwę aplikacji). Daj nam znać, jak poszło twoje doświadczenie w komentarzach poniżej.

x