Udostępnij teraz w social media:

Nowe modele iPhone’a mogą nagrywać i odtwarzać filmy w rozdzielczości 4K. Jeśli chcesz wyodrębnić klatkę z wideo o wysokiej rozdzielczości na swoim iPhonie, najlepiej zrobić zrzut ekranu lub przenieść go na pulpit i użyć do tego potężnego edytora wideo na komputer. Jeśli zrobisz zrzut ekranu wideo na swoim iPhonie, nie będzie to 4K. Będzie to ta sama rozdzielczość, co wszystkie inne zrzuty ekranu w telefonie, więc jeśli chcesz wyodrębnić klatki o wysokiej rozdzielczości z filmów 4K na iOS, użyj Frame Grabber.

Frame Grabber to bezpłatna aplikacja typu open source na iOS, która została zbudowana właśnie w tym celu. Możesz go pobrać z Sklep z aplikacjami.

Sprawdź -   Jak włączyć SMB w systemie Windows 10

Wyodrębnij klatki o wysokiej rozdzielczości z filmów 4K

Otwórz narzędzie Frame Grabber i wybierz wideo, z którego chcesz wyodrębnić klatkę. Filmy 4K mogą mieć jedną z dwóch rozdzielczości; 4096 x 2160 lub 3840 x 2160. Możesz dotknąć przycisku „i”, aby wyświetlić rozdzielczość wybranego wideo i upewnić się, że jest to właściwa. Odtwórz do ramki, którą chcesz wyodrębnić, i dotknij przycisku udostępniania.

W otwartym menu wybierz opcję Zapisz obraz. Ten obraz będzie w pełnej rozdzielczości 4K. Aby sprawdzić rozdzielczość, musisz sprawdzić jego dane EXIF. Rozdzielczość zdjęcia powinna odpowiadać rozdzielczości filmu.

Frame Grabber nie jest przeznaczony wyłącznie do obrazów 4K. Możesz go użyć do dowolnego filmu w rolce z aparatu, niezależnie od rozdzielczości, w jakiej został nagrany. Jeśli chcesz wyodrębnić klatkę z wideo na iOS i dopasować ją do jakości oryginalnego wideo, ta aplikacja jest drogą do iść. Zrzuty ekranu nigdy nie będą w stanie oddać sprawiedliwości wideo. Jedyną alternatywą jest robienie zdjęć podczas nagrywania wideo. Możesz to zrobić, dotykając przycisku przechwytywania obok przycisku nagrywania w aplikacji aparatu. Te zrzuty ekranu odpowiadają rozdzielczości wideo i są wysokiej jakości.

Sprawdź -   Jak tworzyć alarmy oparte na lokalizacji w systemie iOS

Jedyny problem z robieniem zdjęć w ten sposób polega na tym, że może to być trudne podczas nagrywania wideo. Zdjęcie może również nie zostać zrobione we właściwym momencie i może być konieczne wyodrębnienie klatki z samego wideo.

Klatki z wideo można wyodrębnić w pełnej rozdzielczości z pulpitu; nie brakuje aplikacji, które mogą wykonać to zadanie, ale jeśli korzystasz z iPhone’a lub iPada, Twoje opcje są ograniczone, a korzystanie ze złożonej aplikacji do edycji wideo, takiej jak iMovie, na małym urządzeniu, takim jak iPhone, nie jest zbyt intuicyjne.