macOS ma zgrabne narzędzie o nazwie Quick Look, którego możesz użyć do uzyskania szybkiego podglądu plików. To narzędzie obsługuje wiele różnych formatów plików, w tym formaty skryptów, formaty plików tekstowych, formaty obrazów, formaty wideo i inne. Nie oferuje żadnych opcji edycji, ale jest jednym z najszybszych sposobów podglądu pliku, ponieważ narzędzie jest szybkie i otwiera się w ułamku sekundy.

Chociaż Quick Look obsługuje imponującą liczbę formatów plików, nie obsługuje wszystkich dostępnych formatów plików. Zawsze będą wyjątki. Po wyjęciu z pudełka nie można wyświetlać podglądu plików WEBP za pomocą programu Quick Look, można jednak zainstalować wtyczkę Quick Look, aby dodać obsługę tego formatu obrazu.

Sprawdź -   Jak zainstalować sterowniki graficzne Nvidia w Manjaro Linux

Podgląd WEBP z Quick Look

Wtyczka, którą instalujemy, nazywa się WebPQuickLook. W przeciwieństwie do większości wtyczek, ta jest instalowana za pomocą skryptu instalacyjnego.

Stuknij Command + Spacja, aby otworzyć Spotlight. Wpisz „Terminal”. Wybierz i otwórz aplikację. Możesz zainstalować WebPQuickLook dla pojedynczego użytkownika lub dla wszystkich użytkowników. Aby zainstalować go dla wszystkich użytkowników, będziesz potrzebować uprawnień administratora. Użyj następującego polecenia, aby zainstalować WebPQuickLook.

Dla pojedynczego użytkownika

curl -L https://raw.github.com/emin/WebPQuickLook/master/install.sh | sh

Dla wszystkich użytkowników

curl -L https://raw.github.com/emin/WebPQuickLook/master/install-all.sh | sh

Jeśli instalujesz wtyczkę dla wszystkich użytkowników, musisz podać hasło administratora. Po zainstalowaniu kliknij logo Apple na pasku menu. Wybierz z menu Wyloguj się i wyloguj użytkownika. Zaloguj się ponownie. Poszukaj pliku WebP i wybierz go. Dotknij spacji. Plik WebP zostanie wyświetlony w Quick Look.

Sprawdź -   Jak robić zdjęcia na żywo w FaceTime na macOS - AddictiveTips

Co to jest WebP

WebP to format obrazu opracowany przez Google. Zwykle tego typu pliki można znaleźć w sklepie Google Play, ale inne witryny również z nich korzystają. Pliki można łatwo przeglądać w przeglądarce Chrome, w rzeczywistości większość przeglądarek jest w stanie wyświetlić podgląd pliku WebP. Ten format nie jest jeszcze tak popularny jak PNG, JPG czy JPEG, ale należy do Google, więc możesz spodziewać się, że będziesz go używać częściej niż inne typy obrazów.

Wniosek

Quick Look nie może wyświetlić podglądu każdego pliku. Firma Apple dodała obsługę formatów, które, jak sądzi, użytkownicy będą napotykać najczęściej, i wydaje się, że WebP nie dało rady. Jeśli masz inne typy plików, których Quick Look nie wyświetla podglądu, warto poświęcić czas na poszukanie wtyczki Quick Look, która może je obsługiwać.

Sprawdź -   Jak utworzyć wolumin APFS z przydziałem pamięci w systemie macOS

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl