Udostępnij teraz w social media:

Być może słyszałeś o małych włamaniach, które działają z Chrome; możesz dodać „przełącznik” do skrótu Chrome i zmienić jego zachowanie. Omówiliśmy jedną, która pozwala uruchomić Chrome w określonym profilu i jest całkiem przydatna. Chrome nie jest jedyną aplikacją obsługującą te małe „przełączniki”, wiele aplikacji tak robi, a te przełączniki są w rzeczywistości argumentami wiersza polecenia obsługiwanymi przez aplikacje. Te argumenty to świetny sposób na zmianę zachowania aplikacji. Jeśli masz aplikację działającą na pulpicie i chcesz wiedzieć, czy działa normalnie, czy z którymkolwiek z tych przełączników, łatwo ją sprawdzić.

Argumenty wiersza polecenia – Menedżer zadań

Jest to najłatwiejsza metoda przeglądania argumentów wiersza polecenia uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10. Otwórz Menedżera zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek dowolnej kolumny i wybierz z menu „Wiersz polecenia”. Spowoduje to dodanie nowej kolumny „Wiersz polecenia”. Znajdź swoją aplikację na liście Procesy i sprawdź, co wyświetla dla niej kolumna Wiersza poleceń. Wyświetli wszystkie argumenty wiersza polecenia, które były używane podczas uruchamiania aplikacji.

Argumenty wiersza polecenia – wiersz polecenia

Jeśli powyższa metoda nie działa w przypadku konkretnej aplikacji, możesz użyć prostej komendy Wiersz polecenia, aby znaleźć wszystkie przełączniki, z którymi działa aplikacja, ale zanim będzie można użyć tej komendy, potrzebujesz trochę informacji o aplikacji.

Sprawdź -   Jak uzyskać kompilacje programistyczne iOS 10 przed wydaniem publicznej wersji beta

Otwórz Menedżera zadań. Poszukaj aplikacji na karcie Procesy i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wybierz „Idź do szczegółów” z menu kontekstowego. Spowoduje to przejście do karty Szczegóły w Menedżerze zadań z podświetloną aplikacją. Zanotuj wartość w kolumnie PID.

Otwórz wiersz polecenia i uruchom następujące polecenie. Zamień cztery zera na wartość PID dla aplikacji. Wartość może być znacznie większa niż cztery cyfry, nie martw się o dopasowanie długości. Cztery zera są tutaj tylko wartościami pozornymi.

Komenda

wmic.exe path Win32_Process where handle='0000' get Commandline /format:list

Przykład

wmic.exe path Win32_Process where handle='22792' get Commandline /format:list

Polecenie zwróci wszystkie przełączniki dla tego konkretnego procesu. Pamiętaj, że niektóre aplikacje mogą uruchamiać wiele instancji, a każda z nich będzie miała swój własny PID. Od Ciebie zależy odnalezienie prawidłowego PID i użycie go w poleceniu. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz otrzymać argumenty wiersza poleceń używane przez inną instancję.