Jak współdzielić klawiaturę i mysz między komputerami

Synergy to popularna aplikacja, która umożliwia współdzielenie klawiatury i myszy na wielu komputerach. Jest płatny, ale cena prawdopodobnie jest warta tego, by większość ludzi zastanawiała się, co robi aplikacja. To powiedziawszy, jeśli chcesz prosty i darmowy sposób udostępniania klawiatury i myszy między komputerami, daj Bariery próba.

Bariery są dostępne dla systemów Windows, Mac i Linux, są bezpłatne i mają otwarte oprogramowanie. Działa również wyjątkowo dobrze.

Współdziel klawiaturę i mysz na różnych komputerach

Pobierz Bariery i zainstaluj go w systemach, na których chcesz współdzielić klawiaturę i mysz. Musisz zdecydować, z którego komputera będziesz współdzielić klawiaturę i mysz, tj. Z którego komputera urządzenia są faktycznie połączone fizycznie i na którym komputerze będziesz go udostępniać. Podczas instalacji poprosi Cię o to Bariery, więc dokonaj właściwego wyboru.

Udostępniliśmy klawiaturę i mysz z komputera z systemem Windows 10 na MacBook Air. MacBook został ustawiony jako „klient”.

Na komputerze, z którego współużytkowana jest klawiatura i mysz, musisz wybrać opcję „Serwer”.

W tym samym systemie musisz wybrać sposób przełączania danych wejściowych z bieżącego systemu na ten, którym udostępniasz klawiaturę i mysz. Odbywa się to poprzez wybranie boku ekranu, do którego należy przesunąć mysz. Zobaczysz okno na zrzucie ekranu poniżej. Komputer pośrodku to ten, na którym działa „serwer”. Kliknij jedną z czterech wokół niej, aby wybrać stronę ekranu. Na przykład wybrałem lewy, aby po przesunięciu kursora myszy na lewą stronę ekranu przesuwał się on na komputer Mac. Następnie mogę korzystać z klawiatury i myszy z systemu Windows 10 i współpracować z komputerem Mac.

Aplikacja zapewnia, że ​​połączenie jest zarówno bezpieczne, jak i nawiązywane między odpowiednimi komputerami. Na komputerze klienckim pojawi się monit o potwierdzenie serwera, który próbuje się z nim połączyć za pomocą „odcisku palca serwera”, który jest długim, złożonym kodem, który można zobaczyć w systemie serwera.

W systemie Windows 10 bariery będą również wymagały pozwolenia na komunikację przez sieć.

Jeśli chodzi o to, jak dobrze działa, to prawie jak przesuwanie kursora między dwoma monitorami. To jest takie gładkie. Zmiana klawiszy „Sterowanie” i „Polecenie” rejestruje się łatwo, gdy dzielisz klawiaturę między komputerem Mac a komputerem z systemem Windows 10 i nie ma żadnych opóźnień. W dowolnym momencie możesz zmienić, który system jest serwerem, a który klientem.