Udostępnij teraz w social media:

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z wersji Windows 10 w wersji beta lub Insider, wiesz, że informacje o kompilacji są wyświetlane w prawym dolnym rogu ekranu tuż nad zasobnikiem systemowym. Informacje te są niezbędne, ponieważ te kompilacje wygasają po 30 dniach, a użytkownicy korzystający z tych kompilacji muszą później zaktualizować swoją kompilację. W stabilnych wersjach systemu Windows 10 informacje te nie są wyświetlane, ale jeśli chcesz wyświetlić informacje o kompilacji systemu Windows 10 tak, jak w przypadku kompilacji Insider, możesz to zrobić za pomocą prostej edycji rejestru.

Uwaga: jeśli szukasz szybkiego sposobu na sprawdzenie informacji o kompilacji, możesz to zrobić w polu uruchamiania. Użyj tej metody, jeśli chcesz, aby informacje były wyświetlane przez cały czas, tak aby były automatycznie uwzględniane na zrzutach ekranu lub nagraniach ekranowych.

Sprawdź -   Jak uzyskać skróty klawiaturowe dla odtwarzacza TwitchTV [Firefox]

Wyświetl informacje o wersji Windows 10

Naciśnij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu Uruchom wpisz następujące dane i dotknij Enter.

regedit

Spowoduje to otwarcie edytora rejestru. Po otwarciu edytora rejestru przejdź do następującego klucza.

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop

Pod tym kluczem poszukaj wartości o nazwie PaintDesktopVersion. Kliknij go dwukrotnie i ustaw jego wartość na 1. Po wykonaniu tej czynności musisz ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 10 lub uruchomić ponownie Explorer.exe.

Po ponownym uruchomieniu systemu zobaczysz informacje o kompilacji w prawym dolnym rogu ekranu, tuż nad zasobnikiem systemowym. Informacje podadzą, jaką wersję systemu Windows 10 posiadasz, tj. Home lub Pro, numer kompilacji, numer wersji wraz z datą wydania. Informacje nie są w formacie najbardziej przyjaznym dla użytkownika.

Sprawdź -   Uruchom wiele ROM z Androidem na Droid DNA z MultiROM

Na poniższym zrzucie ekranu numer kompilacji to 18362. 19H1 wskazuje rok i połowę roku, w którym wydanie było gotowe, oficjalnie. Tak więc 19H1 oznacza pierwszą połowę 2019 roku. 190318-1202 to wersja. Powinieneś wiedzieć, że jeśli używasz systemu Windows 10 1909, w tych informacjach będą wyświetlane numery kompilacji dla poprzedniej kompilacji. To nie jest błąd. Jest to zamierzone zachowanie, ponieważ chociaż użytkownicy traktują 1909 jako główną aktualizację funkcji, Microsoft nazwał ją aktualizacją naprawiającą błędy. W związku z tym informacje o kompilacji nie będą aktualizowane aż do pierwszej wiosenno-letniej aktualizacji systemu Windows 10 w tym roku.

Jeśli jest to sprzeczne z celem dodania wersji kompilacji do pulpitu, możesz ręcznie dodać ją jako prosty tekst za pomocą Rainmeter.

Sprawdź -   Jak importować notatki i notatniki z Evernote do OneNote

Informacje o kompilacji zwykle nie są przeznaczone do wykorzystywania / odwoływania się przez użytkowników końcowych, więc jeśli nie wiesz, jak Microsoft traktuje obecnie kompilacje i numerację kompilacji, informacje te mogą być dla Ciebie bez sensu lub nie być tym, czego oczekujesz. Microsoft nie zawsze ma rozsądne numery wersji, pamiętaj, że nie było Windows 9.