Jak wyświetlić najnowsze zmiany w pliku Dokumentów, Arkuszy lub Prezentacji Google

Pakiet Google Suite zapewnia wygodny sposób przeglądania wszystkich zmian, które zaszły w pliku w Dokumentach, Arkuszach lub Prezentacjach Google. Jest to niezwykle przydatne, gdy wprowadziłeś wiele zmian w pliku lub pracujesz jako część zespołu i musisz śledzić zmiany wprowadzone w udostępnionym pliku. Oto, jak możesz wyświetlić ostatnie zmiany w pliku Dokumentów Google.

Jak wyświetlić najnowsze zmiany w pliku Dokumentów Google

Uwaga: jeśli nie masz uprawnień do edycji pliku, nie będziesz w stanie wyświetlić sekcji Historia wersji pliku.

Najpierw otwórz plik, w którym zapisałeś Dokumenty Google, Pościellub Slajdy. Będę używać Dokumentów Google, ale proces jest taki sam również w pozostałych dwóch usługach.

Po otwarciu dokumentu przejdź do Plik> Historia wersji> Zobacz historię wersji. Alternatywnie możesz nacisnąć Ctrl + Alt + Shift + H.

Zmiany są pogrupowane w przedziały czasowe, aby nieco ułatwić wybór między różnymi zapisanymi wersjami. Gdy otworzy się historia wersji, kliknij, aby rozwinąć wszystkie ostatnie zmiany wprowadzone w bieżącej wersji pliku.

Stąd będziesz mógł zobaczyć każdą zmianę, która się wydarzyła. Obejmuje to wszystko, na przykład dodawanie lub odejmowanie znaków, interpunkcji, linków, obrazów itp.

Kliknięcie konkretnej zmiany podświetli ją w dokumencie i pokaże, który użytkownik dokonał tej zmiany.

Jeśli konkretna zmiana, którą kliknąłeś, zawiera wiele zmian, możesz kliknąć ikonę szewronu, aby przejść przez nie.

Aby powrócić do aktualnej wersji pliku, kliknij strzałkę w górnej części okna.

x