Jeśli masz dostęp do panelu administracyjnego routera, możesz zobaczyć, które urządzenia są aktualnie w sieci. Oczywiście dostęp ten rzadko jest dostępny dla wszystkich w sieci. Dostęp mają do niego tylko konkretni użytkownicy, nawet jeśli jesteś w domu, a nie w pracy. Powód jest prosty; wiele można zmienić / skonfigurować z panelu administracyjnego routera i nie powinno być otwarte dla wszystkich. Jeśli nie masz dostępu do panelu administracyjnego routera, ale chcesz wyświetlić wszystkie urządzenia podłączone do sieci, możesz użyć Fing.

Wyświetl wszystkie urządzenia podłączone do sieci

Pobierz Fing i zainstaluj go na pulpicie. Musisz zalogować się do aplikacji, aby to zrobić, musisz założyć konto strona internetowa Fing. Jest to bezpłatne konto i możesz zarejestrować się za pomocą Facebooka lub Google.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Kripton GTK w systemie Linux

Kiedy Fing po raz pierwszy instaluje, uruchamia sprawdzenie sieci, aby upewnić się, że wszystko działa. Ponownie nie potrzebujesz dostępu administracyjnego do routera, aby te kontrole zostały zakończone. Dobrym pomysłem jest rozwiązanie wszelkich napotkanych problemów.

Przejdź do karty Łączność i kliknij przycisk Wyszukaj urządzenia pod nazwą sieci.

Skanowanie zajmuje tylko sekundę, a uzyskana lista pozwoli zidentyfikować urządzenie według typu, tj. Telefon, komputer stacjonarny, tablet, router, wszelkie punkty dostępu, drukarki itp., A także poinformuje Cię, na jakim systemie operacyjnym działa urządzenie.

Jeśli klikniesz jedno z wymienionych urządzeń, zobaczysz, kiedy było ostatnio w trybie online, jego adres MAC i adres IP. W Fing możesz przypisać nazwy do tych urządzeń, np. Dodać nazwę, która mówi, do kogo należy urządzenie. Ułatwia to sprawdzenie, kiedy w sieci znajduje się nieautoryzowane urządzenie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz w sieci wiele urządzeń z Androidem. Nie pozwalają użytkownikom na ustawienie nazwy urządzenia. iPhone'y mogą mieć nazwy urządzeń, dzięki czemu łatwiej je zidentyfikować.

Sprawdź -   Jak zainstalować pakiet kolorów motywu Adapta GTK w systemie Linux

Jeśli chodzi o blokowanie lub uruchamianie urządzenia z sieci, wykracza to poza możliwości Finga. Możesz uruchomić urządzenie tylko z panelu administracyjnego routera i to samo dotyczy blokowania. Router to miejsce, w którym możesz umieścić na czarnej liście urządzeń według ich adresów MAC i uniemożliwić im połączenie, ale Fing nie ma tego rodzaju dostępu do routera i nie może uzyskać do niego dostępu.