Jak wysyłać wiadomości bez Internetu, takie jak protestujący w Hongkongu

Cenzura nie ogranicza się tylko do wiadomości, które widzisz lub których nie widzisz. Ogranicza także sposób, w jaki przeciętni ludzie się komunikują, a rządy ograniczą kanały komunikacji masowej, gdy będzie musiała poradzić sobie z odmiennością. Aplikacje do przesyłania wiadomości są jedną z pierwszych ofiar tych ograniczeń, ale biorąc pod uwagę władzę rządów, mogą one również ograniczać usługi łączności, takie jak Internet, w wybranych obszarach, między innymi. Prawdopodobnie już słyszałeś, że w Hongkongu od ponad miesiąca trwa seria nieprzerwanych protestów, a protestujący musieli wykazać się kreatywnością, ponieważ musieli wysyłać wiadomości bez Internetu.

Rozwiązanie jest w rzeczywistości dostępne dla każdego i wszystkich, którzy go potrzebują; Bluetooth Istnieją aplikacje, które pozwalają na wysyłanie wiadomości za pomocą Bluetooth w twoim urządzeniu, czego nie może wyłączyć rząd. Aplikacja używana w Hongkongu nazywa się Bridgefy. Jest bezpłatny i dostępny zarówno na iOS, jak i Androida.

Wiadomość bez Internetu

Zainstaluj Bridgefy na swoim telefonie. Możesz pobrać aplikację na iOS ze sklepu App Store i aplikację na Androida ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu musisz zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Aplikacja wyśle ​​kod weryfikacyjny na Twój numer telefonu, który musisz wprowadzić. Musisz także ustawić pseudonim dla siebie.

Podczas konfiguracji aplikacja zapyta, czy może udostępnić dane pobliskim urządzeniom Bluetooth. Musisz przyznać to uprawnienie / dostęp, inaczej aplikacja nie będzie działać. Poprosi również o dostęp do twoich kontaktów i od ciebie zależy, czy to zrobisz, czy nie.

Przetestowaliśmy aplikację na dwóch telefonach, które były blisko siebie i wypróbowaliśmy funkcję emisji. Funkcja rozsyłania przypomina pokój wspólny, w którym wysyłana jest każda wysłana wiadomość, i może ją zobaczyć każdy, kto ma zainstalowaną aplikację i znajduje się w jej zasięgu. Następnie możesz wysłać wiadomość do dowolnej osoby w pokoju emisji. Jak każda dobra aplikacja do przesyłania wiadomości, druga osoba najpierw otrzymuje żądanie, a gdy je zaakceptuje, możecie się komunikować. Można wysyłać zarówno wiadomości tekstowe, jak i obrazy.

Ograniczenia

Ta aplikacja ma zasięg 330 metrów, co jest bardzo dużo na małym obszarze, ale nie można jej używać do wysyłania wiadomości do kogoś z innego miasta. To nie tyle ograniczenie aplikacji, co ograniczenie Bluetooth i jego zasięgu. Jeśli zastanawiasz się, jak mieszkańcy Hongkongu używają go do komunikacji na większym zasięgu, odpowiedzią jest Mesh Networks. Stworzyli go skutecznie, włączając Bluetooth na swoich urządzeniach. Gdy wiadomość zostanie wysłana, przeskakuje z małej sieci na jednym urządzeniu do drugiego, dopóki nie dotrze do właściwej osoby.