Jak wysyłać wiadomości do siebie na Facebooku Messenger

Komputery stacjonarne i smartfony są bardzo wydajne. Często debatuje się, jak skuteczny może być smartfon i czy może zastąpić komputer stacjonarny w pilnej potrzebie. To powiedziawszy, nadal istnieje problem, jeśli chodzi o pracę na różnych platformach. Jeśli masz iPhone’a i Maca, możesz łatwo zsynchronizować swój schowek. Jeśli masz iPhone’a, ale wolisz system Windows 10 na pulpicie, nie możesz zsynchronizować schowka.

Często, gdy ograniczenia te utrudniają pracę, użytkownicy uciekają się do prymitywnych alternatyw. Jednym z łatwych sposobów wysyłania tekstu ze schowka na różne urządzenia jest wysłanie go do siebie. Niewiele aplikacji do przesyłania wiadomości na to pozwala, ale możesz wysyłać wiadomości do siebie za pośrednictwem Facebook Messenger.

Wysyłaj wiadomości do siebie

Możesz wysyłać wiadomości do siebie z sieci Facebook Messenger oraz z jego aplikacji. Proces jest prosty i taki sam.

W sieci Facebook Messenger kliknij przycisk nowej wiadomości w prawym górnym rogu kolumny po lewej stronie. W polu Do wpisz swoje imię i nazwisko. Twój profil zostanie wyświetlony u góry wraz z listą wszystkich grup, do których należysz. Wybierz swój profil i wyślij wiadomość tekstową lub zdjęcie.

W aplikacji na smartfony dotknij przycisku nowej wiadomości w prawym górnym rogu. Ponownie wpisz swoje imię i nazwisko i wybierz swój profil. Wyślij wiadomość tekstową lub obraz z rolki aparatu.

Aplikacje internetowe są często używane do pracy z różnymi platformami. Niektóre platformy są celowo zamknięte iz tego powodu inne platformy nie mogą się z nimi swobodnie komunikować.

Jest też kwestia bezpieczeństwa. Chociaż byłoby wygodne, aby każdy telefon i dowolny komputer stacjonarny mogły się ze sobą komunikować, może to również stanowić zagrożenie bezpieczeństwa dla urządzeń, które są tak otwarte. Dlatego należy stawiać pewne przeszkody, aby utrudniać komunikację, która jest zbyt otwarta.

Wreszcie problemem są również wygoda i sprzęt. Możesz na przykład łatwo kopiować obrazy z iPhone’a lub telefonu z Androidem na komputer z systemem Windows 10, ale musisz je połączyć za pomocą kabla. Nie wszystkie telefony z Androidem używają tego samego typu kabla, a użytkownicy mogą nie zawsze mieć go pod ręką. Aplikacje takie jak aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10 i jej aplikacja towarzysząca na iOS i Androida nadrabiają to, ale dotyczy to tylko zdjęć, a nie elementów skopiowanych do schowka.

x