Jak wyszukać rozmowę w Whatsapp

Żadna aplikacja do przesyłania wiadomości nie jest kompletna bez funkcji wyszukiwania. Najbardziej nominalne aplikacje do SMS-ów mają funkcję wyszukiwania, która pozwala znaleźć określone słowo lub frazę, które pamiętasz z rozmowy. Chociaż większość aplikacji ma funkcję wyszukiwania, nie jest ona związana z rozmową. Funkcja wyszukiwania umożliwia wyszukiwanie wszystkich rozmów jednocześnie. Whatsapp od jakiegoś czasu podąża tą samą drogą, ale teraz możesz przeszukiwać rozmowę w Whatsapp z wyłączeniem wszystkich innych.

To nowa funkcja, więc zaktualizuj aplikację w telefonie. Obecnie ta funkcja została dodana tylko do wersji iOS. Chociaż dostępna jest aktualizacja aplikacji dla użytkowników Androida, ta funkcja nie jest uwzględniona w aktualizacji. Użytkownicy Androida będą musieli trochę poczekać. Nie jest to skomplikowana funkcja i firma na pewno niedługo ją doda.

Wyszukaj rozmowę w Whatsapp

Otwórz Whatsapp i stuknij rozmowę, którą chcesz przeszukać. Stuknij nazwę rozmowy (jeśli jest to wątek grupowy) lub kontakt (jeśli jest to wątek jeden na jednego) u góry. Na ekranie szczegółów kontaktu / grupy dotknij Szukaj w czacie.

Spowoduje to powrót do wątku czatu, ale doda pasek wyszukiwania u góry. W tym pasku wyszukiwania wpisz słowo lub frazę do wyszukania w wątku konwersacji. Whatsapp może znaleźć wszystkie wystąpienia słowa / frazy. Użyj małych przycisków strzałek u góry klawiatury ekranowej, aby poruszać się po wszystkich wystąpieniach słowa. Whatsapp podświetli dymek rozmowy, a także wyszukiwane słowo.

Aplikacja wyszukuje ostatnie wystąpienie słowa, a następnie przeszukuje historię konwersacji. Jeśli na przykład masz plany filmowe we wrześniu 2017 r. I sierpniu 2017 r., Wyszukiwanie słowa „kino” spowoduje wyświetlenie wyników z września, zanim przejdzie do sierpnia.

Udoskonalone wyszukiwanie

Whatsapp ma już funkcję wyszukiwania, której możesz użyć do przeszukiwania wszystkich rozmów jednocześnie. Aplikacja nie nadrabia żadnych funkcji, ale ulepsza własną funkcję wyszukiwania. Jeśli szukasz konkretnej rozmowy i wiesz, z kim ją prowadziłeś, ta funkcja pozwala zawęzić wyszukiwanie. Oznacza to również, że możesz użyć nieco bardziej ogólnych wyszukiwanych haseł, ponieważ nie będziesz musiał przekopywać się przez nieistotne rozmowy.

Wyszukiwanie jest oczywiście oparte wyłącznie na tekście. Nie można wyszukiwać obrazów ani klipów audio, ponieważ nie towarzyszą im prawidłowe nazwy plików. Wszystkie podpisy, które mogłeś dodać do obrazu, można przeszukiwać.

x