Jak wyszukiwać jednocześnie w wielu plikach tekstowych w systemie Windows 10

Jest wiele plików zawierających prosty tekst; skrypty wsadowe, skrypty AHK, skrypty PowerShell, pliki dziennika, pliki napisów i nie tylko. Wspaniałą rzeczą w tych plikach jest to, że ponieważ są one tekstowe, system Windows 10 będzie mógł wyświetlić podgląd niektórych z nich. Jeśli jest to plik TXT, na pewno otrzymasz podgląd. Jeśli chcesz wyszukiwać jednocześnie w wielu plikach tekstowych, potrzebujesz aplikacji. Windows 10 nie może tego zrobić po wyjęciu z pudełka. Potrzebujesz bezpłatnej aplikacji o nazwie grepWin.

Przeszukuj wiele plików tekstowych

Pobierz grepWin. Dostępna jest przenośna wersja aplikacji i wersja do zainstalowania, więc wybierz. Uruchom aplikację. Interfejs wygląda dużo, ale jest naprawdę łatwy w użyciu. Możesz także użyć aplikacji do zastąpienia tekstu znalezionego w wielu plikach. Kliknij przycisk przeglądania pod polem „Szukaj w” i wybierz folder, w którym chcesz wyszukiwać pliki tekstowe (zakładając, że wszystkie pliki tekstowe znajdują się w tym samym folderze, jeśli nie, przenieś je do jednego, aby ułatwić ich przeszukiwanie).

Następnie w sekcji „Szukaj” wybierz opcję „Wyszukiwanie tekstowe” i wprowadź wyszukiwane hasło w polu „Wyszukaj”. Jeśli chcesz, wyszukiwanie może uwzględniać wielkość liter. Gdy skończysz, kliknij przycisk „Szukaj”.

Aplikacja wyświetli listę wszystkich plików, w których znaleziono wyszukiwane hasło. Jeśli dwukrotnie klikniesz plik, zostanie on otwarty, ale jeśli plik jest skryptem, po prostu uruchomi skrypt.

Możesz przeszukiwać tylko jeden folder na raz, ale nadal jest to naprawdę świetna aplikacja. Wyniki wyszukiwania pokażą wiersz, w którym znalazł wyszukiwane hasło, a także numer wiersza, więc jeśli otworzysz go w edytorze tekstu, takim jak Notepad ++, będziesz w stanie go dość łatwo znaleźć. Możesz filtrować pliki wyszukiwane przez aplikację; istnieją opcje ograniczania plików według rozmiaru i daty. Domyślnie grepWin nie przeszukuje podfolderów i żadnych plików tekstowych lub tekstowych w nich, ale możesz również dołączyć podfoldery z sekcji „Ogranicz wyszukiwanie”.

grepWin jest oprogramowaniem typu open source i jest lepsze niż niektóre płatne aplikacje, które wykonują tę samą pracę. Interfejs nie jest tak skomplikowany, gdy go przejdziesz, a funkcja zastępowania jest dodatkowym bonusem. Jeśli masz wiele skryptów, w których musisz zamienić ścieżkę do pliku lub poprawić polecenie, warto wypróbować to narzędzie.

x