Jak wyszukiwać w filmie z YouTube w przeglądarce Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Filmy z YouTube, dobre i złe, nie zawsze prowadzą do sedna na samym początku. Często pojawia się intro, które jest zwykle niewielkie. Po nim jednak pojawią się długie wyjaśnienia, dlaczego film został nakręcony, oraz niepotrzebnie długa dyskusja na ten temat, zanim faktycznie przejdzie do rzeczy. Jeśli oglądałeś film na YouTube i szukasz konkretnej części, znalezienie może być trudne. Być może będziesz musiał go przejrzeć, odtworzyć z dwukrotnie większą prędkością lub obejrzeć wszystko od nowa, aby znaleźć to, czego szukasz. Invideo for Youtube to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które umożliwia wyszukiwanie w wideo YouTube.

  Co to jest YouTube Premium i czy warto?

Jak w przypadku każdej funkcji wyszukiwania, wpisujesz słowa kluczowe, aby wyszukiwać w filmie YouTube. Jednak w tym przypadku słowa kluczowe muszą być wierszem z dźwięku wideo. Na przykład, musiałbyś wyszukać „Save Martha”, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie Batman kontra Superman zmienił się w żart.

Wyszukaj wideo w YouTube

zainstalować Invideo na Youtube i odwiedź film na YouTube. Pod filmem zobaczysz przycisk „Otwórz Invideo”. Kliknij, aby otworzyć sekcję wyszukiwania.

W sekcji wyszukiwania wpisz wiersz wypowiedziany w filmie i dotknij Enter. Rozszerzenie nie znajdzie całej frazy, ale znajdzie jej część. Możesz kliknąć wynik wyszukiwania i przejść bezpośrednio do szukanej części.

  Jak przeskakiwać do tyłu i do przodu o 10 sekund w YouTube i innych aplikacjach

Jak to działa?

Biorąc pod uwagę, jak łatwe jest wyszukiwanie w filmie YouTube, możesz się zastanawiać, dlaczego nie jest to natywna funkcja w YouTube. Możemy tylko zgadywać. Rozszerzenie używa napisów, aby znaleźć to, czego szukasz. Oznacza to, że rozszerzenie, choć ogólnie świetne, ma dwie wady.

Po pierwsze, automatycznie generowane napisy w filmie YouTube nie zawsze są dokładne. Invideo dla YouTube może je przeszukiwać, ale nie będzie w stanie poprawić żadnych błędów. Po drugie, w przypadku filmów, które nie mają głosu, a zamiast tego odtwarzają muzykę, rozszerzenie jest bezużyteczne. Niestety, wiele filmów na YouTube, zwłaszcza te, które są samouczkami, ma ten format; czyli muzyka na nagraniu ekranu.

  Jak przesłać muzykę do YouTube Music

Pomimo tych niedociągnięć, Invideo dla YouTube jest nadal przydatnym rozszerzeniem w przeglądarce. Nawet jeśli napisy do filmu są nieco wyłączone, nadal można znaleźć coś, co pomoże Ci przeskoczyć do właściwej pozycji w filmie. Oczywiście będziesz mieć więcej szczęścia z filmami, które mają własne napisy.

x