Jak wyszukiwać wiadomości e-mail według rozmiaru w Gmailu

Google zna wyszukiwanie. Może odróżniać dobre treści od złych. Filtry spamu w Gmailu są tego świadectwem. Nie ma nic tak solidnego jak filtry spamu Gmaila, a to głównie dlatego, że jest to produkt Google. Gmail ma też całkiem świetną funkcję wyszukiwania. Nawet jeśli komunikujesz się z najgorszymi ludźmi, istnieje prawdopodobieństwo, że Gmail nadal będzie mógł znajdować od nich e-maile. Brak tematu, czy brak odpowiedniego tematu nie będzie problemem. Funkcja wyszukiwania jest inteligentna i obejmuje więcej niż tylko temat i nadawcę lub datę. Oto niektóre z podstawowych parametrów wyszukiwania obsługiwanych przez Gmaila. Zawiera również przydatny parametr rozmiaru, który umożliwia wyszukiwanie wiadomości e-mail według rozmiaru. Oto jak to działa.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że pamiętasz rozmiar wiadomości e-mail. Można jednak bezpiecznie założyć, że wiadomości e-mail z załącznikami będą większe niż wiadomości bez załączników. Aby wyszukiwać wiadomości e-mail według rozmiaru, potrzebujesz tylko przybliżonego pojęcia, jak duży może być e-mail.

Znajdź duże e-maile

Aby wyszukiwać duże wiadomości e-mail, musisz nadać wyszukiwarce Gmaila minimalny rozmiar. W pasku wyszukiwania wpisz:

rozmiar: 5MB

Spowoduje to odfiltrowanie wszystkich wiadomości e-mail, które mają co najmniej 5 MB. Możesz go używać z innymi parametrami, takimi jak nazwa nadawcy. Aby połączyć te dwa elementy, użyj następującej składni;

nazwa nadawcy Rozmiar: rozmiar w MB

Aby znaleźć wiadomości e-mail, które są większe niż podany rozmiar, użyj następującego parametru;

większy: rozmiar w MB

Możesz także wpisać rozmiar wiadomości e-mail w bajtach. Na przykład, jeśli wpiszesz 500000 po „większym:”, Gmail odfiltruje wszystkie wiadomości e-mail większe niż 0,5 MB.

Znajdź małe e-maile

Gmail obsługuje „większy” i „mniejszy” parametr wyszukiwania. Parametr „Mniejsze” umożliwia wyszukanie e-maili, które są mniejsze niż podany rozmiar. Składnia to;

mniejszy: rozmiar w MB

Możesz go używać z innymi parametrami wyszukiwania.

Znajdź wiadomości e-mail w zakresie rozmiarów

Parametry wyszukiwania „Większe” i „Mniejsze” mogą być używane z innymi parametrami, ale można ich również używać razem. Możesz łączyć parametry „Większy” i „Mniejszy”, aby znaleźć e-mail, który jest na przykład większy niż 2 MB, ale mniejszy niż 4 MB.

Użyj następującej składni

większy: rozmiar w MB mniejszy: rozmiar w MB

Gmail obsługuje wyszukiwanie według rozmiaru od ponad dwóch lat. Rozmiar wiadomości e-mail jest zwykle przypisywany załącznikom lub obrazom dodawanym do wiadomości e-mail. Te parametry wyszukiwania najlepiej nadają się do wyszukiwania wiadomości e-mail z załącznikami.