Jak wytrenować Face ID, aby był dokładniejszy

IPhone X to pierwszy i obecnie jedyny iPhone z funkcją Face ID. Zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt są nowe. Z czasem będzie coraz lepiej i poprawi się dokładność identyfikacji twarzy. Jeśli Face ID działa wolno lub czasami Cię nie rozpoznaje, istnieje prosty sposób na nauczenie Face ID, aby był dokładniejszy.

Odblokowywanie za pomocą Face ID

Face ID może być nowy, ale nie jest ani powolny, ani niezgrabny. Działa dość szybko i przez większość czasu nawet nie przestaniesz się identyfikować. Wystarczy podnieść telefon, aby aparat zeskanował Twoją twarz i wiedział, że to Ty. Kiedy jednak Face ID nie działa, tj. Nie rozpoznaje Cię, wyświetla ekran z hasłem.

Użytkownicy zwykle ignorują ekran z hasłem i próbują wymusić rozpoznawanie twarzy przez Face ID, zmieniając kąt nachylenia urządzenia. To też działa; Face ID ostatecznie, jeśli nie, natychmiast Cię rozpozna i odblokuje Twoje urządzenie. Niestety, nie jest to dobre, jeśli chcesz wyszkolić Face ID, aby rozpoznawał Cię dokładniej.

Trenuj Face ID

Gdy Face ID nie rozpozna Twojej twarzy, zostaniesz poproszony o podanie hasła. Zamiast odrzucać ekran z hasłem i ponownie próbować Face ID, lepiej wprowadzić hasło. Po wprowadzeniu hasła Face ID dodaje poprzednią twarz, której nie rozpoznał, do algorytmu akceptowanych twarzy.

Apple wspomina o tym w swoim Dokumentacja bezpieczeństwa Face ID (str. 4, Jak Face ID odblokowuje urządzenie iOS);

I odwrotnie, jeśli Face ID Cię nie rozpozna, ale jakość dopasowania jest wyższa niż określony próg i natychmiast podążysz za niepowodzeniem, wprowadzając hasło, Face ID wykonuje kolejne przechwycenie i uzupełnia zarejestrowane dane Face ID o nowo obliczoną reprezentację matematyczną.

Zasadniczo dzieje się tak, jeśli Face ID zrobił dobre zdjęcie, ale nie udało się go rozpoznać, a po nieudanej próbie wpisujesz hasło, Face ID rozumie, że to rzeczywiście Ty próbowałeś odblokować telefon. Uratuje uchwyconą niedawno twarz i nauczy się z niej. W godzinach nadliczbowych Face ID nauczy się rozpoznawać Twoją twarz przy różnym oświetleniu i pod różnymi kątami. Może to zająć kilka prób, ale za kilka miesięcy liczba niepowodzeń Face ID powinna się zmniejszyć.

Jeśli nie masz iPhone’a X i zamiast tego masz model Touch ID, istnieją sposoby na naprawienie powolnego Touch ID w telefonie.