Jak wzmocnić zbyt ciche pliki audio w systemie Windows 10

Nagrywanie dźwięku jest proste. Większość smartfonów może nagrywać dobry, czysty dźwięk za pomocą wbudowanych mikrofonów, a smartfon jest względnie dobrym, przenośnym urządzeniem do nagrywania na zewnątrz. Nie ma głośnych wentylatorów, a mikrofon spróbuje odfiltrować jak najwięcej hałasu, biorąc pod uwagę, że powinien być używany do połączeń. To dobry sprzęt, którego można używać bez sznurka wiążącego go z czymś.

Urządzenie jest łatwą częścią, jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku. Środowisko, w którym nagrywasz i kontrolujesz hałas, to inna historia. Musisz także rozważyć umieszczenie i konfigurację nagrywania; jak uzyskać dobry czysty dźwięk bez hałasowania, gdzie umieścić urządzenie nagrywające, aby mogło wybrać odtwarzany dźwięk, i jak upewnić się, że nie jest za głośno ani za cicho.

Wzmocnij pliki audio w systemie Windows 10

Jeśli nagrałeś dźwięk lub plik dźwiękowy jest zbyt cichy, możesz zwiększyć głośność podczas jego odtwarzania. Oczywiście wtedy będziesz musiał zmniejszyć głośność, kiedy grasz cokolwiek innego. Jeśli chcesz użyć pliku audio w projekcie, dobrze jest najpierw ustawić poziom głośności. Przed rozpoczęciem należy maksymalnie zredukować szum tła.

Wzmocnij cały plik audio

Jeśli cały plik audio jest zbyt cichy, możesz go wzmocnić. W rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze niż w przypadku, gdy dźwięk jest cichy w niektórych częściach, ale głośniejszy w innych.

 1. Pobierz i zainstaluj darmowa aplikacja o nazwie Audacity.
 2. Przeciągnij i upuść plik audio na Audacity.
 3. Podwójne kliknięcie gdziekolwiek na długości fali wybrać wszystko.
 4. Iść do Efekt> Wzmocnienie.
 5. W oknie, które zostanie otwarte, Kliknij OK i zaakceptuj domyślny poziom wzmocnienia wybrany przez Audacity.
 6. Po zastosowaniu odtworzyć plik, aby zobaczyć, czy jest lepszy. Jeśli nie, powtórz proces i zmień poziom, aby był głośniejszy.
 7. Wybierz „Zezwalaj na przycinanie” aby podnieść poziomy przekraczające zalecane przez Audacity.

Wzmocnij sekcje pliku audio

Jeśli w pliku audio występują głośne i ciche łatki, można to naprawić na dwa sposoby.

Metoda 1

 1. Przeciągnij i upuść plik na Śmiałość.
 2. Podwójne kliknięcie to do wybierz cały plik.
 3. Iść do Efekt> Wzmocnienie i wzmocnić dźwięk.
 4. Iść do Efekt> Normalizuj.
 5. Wybierz Normalizuj poziom (w decybelach). To musi być wartość ujemna.
 6. Kliknij OK a głośność powinna zostać znormalizowana do ustawionej wartości.

Metoda 2

Zajmie to trochę więcej czasu w zależności od długości pliku audio, ale wyniki mogą być lepsze. Nie musisz przetwarzać dźwięku w takim stopniu, jak w pierwszej metodzie, w której, jeśli przetworzysz go za dużo, może on już nie brzmieć naturalnie.

 1. otwarty Śmiałość.
 2. Przeciągnij i upuść plik audioprzejdź do aplikacji.
 3. Naocznie zbadać długość fali i zidentyfikować dość części gdzie fala spada.
 4. Kliknij i przeciągnij kursor w dość części, aby go wybrać.
 5. Iść do Efekt> Wzmocnienie i kliknij ok w oknie, które zostanie otwarte.
 6. Powtórz to dla wszystkich cichych części w pliku.
 7. Odtwórz dźwięk i powinien on brzmieć lepiej.

Możesz spróbować normalizować go później, jeśli chcesz, chociaż jest to opcjonalne.

Usuwanie ciszy

Czasami dobrze jest najpierw usunąć wszelkie ciche fragmenty z nagrania audio przed jego wzmocnieniem. Nie będziesz w stanie określić, którą drogą wybrać, chyba że przetworzysz dźwięk przy użyciu kilku różnych metod. Jeśli dwie powyższe metody dają dźwięk zbyt głośny lub niewystarczająco głośny, rozważ najpierw usunięcie cichych części z pliku.

 1. otwarty Śmiałość i przeciągnij i upuść plik audio w aplikacji.
 2. Kliknij dwukrotnie długość fali pliku, aby zaznaczyć wszystko.
 3. Iść do Efekt> Obetnij ciszę.
 4. Nie zmieniaj niczego w ustawieniach domyślnych.
 5. Kliknij OK, a aplikacja usunie odcinki ciszy z pliku audio.
 6. Teraz spróbuj wzmocnić i znormalizować jego głośność.

Edycja plików audio

Edycja plików audio jest procesem czasochłonnym i podczas pracy będziesz ponawiać wiele działań. Zawsze warto mieć kopię zapasową oryginalnego pliku. Nigdy nie edytuj oryginalnego pliku, ponieważ jeśli jest on zniekształcony podczas przetwarzania, odzyskanie go może być niemożliwe. Zawsze pracuj z kopią.

Wniosek

Sprawienie, by dźwięk był dobry, jest trudne. Nie każdy może sobie pozwolić na wynajem studia, a wyciszenie wymaga czasu i pieniędzy. Dość cichy pokój wystarcza na ogół, aby uzyskać dobre nagranie. Możesz także zainwestować w dobry mikrofon do tego zadania. Telefony działają dobrze, ale przekonasz się, że większość profesjonalistów, którzy nie decydują się na studia lub dźwiękoszczelność, zazwyczaj wybiera dobre mikrofony. Są nieco drogie, ale istnieje zakres, z którego możesz wybierać i skrócić czas, który później edytujesz.