Jak zabrać swój Smarthome w podróż

To, że wychodzisz z domu, nie oznacza, że ​​nie możesz zabrać ze sobą technologii inteligentnego domu. Niezależnie od tego, czy biwakujesz, podróżujesz samochodem kempingowym, czy zatrzymujesz się w hotelu, możesz zabrać ze sobą część technologii smarthome.

Umieść Google lub Alexę w swoim pojeździe

To, że nie ma Cię w domu, nie oznacza, że ​​nie możesz mieć swojego ulubionego asystenta głosowego. Niektórzy producenci samochodów wprowadzają Asystenta Google i Alexę do systemu informacyjno-rozrywkowego, ale nawet jeśli jesteś w starszym samochodzie, nadal masz opcje.

Anker sprawia, że ​​oba pliki Alexa i Google wersja swojego produktu Roav. Roav wygląda jak standardowa ładowarka samochodowa, ale synchronizuje się z telefonem i głośnikami pojazdu, aby zapewnić Ci asystenta głosowego w podróży. Oczywiście, aby urządzenia działały, będziesz potrzebować sygnału danych z telefonu.

Amazon ogłosił Echo Auto, ale w tej chwili jest to tylko zaproszenie, więc opcje innych firm są obecnie jedyną realną opcją.

Lub jeśli używasz hotspotu, możesz zabrać swój Echo Dot lub Google Home mini z Tobą. Niektóre hotele zaczynają również umieszczać urządzenia Echo w pokojach gościnnych.

Określ swoje opcje internetowe

Hotspot Verizon Jetpack widziany z przodu iz tyłu.

Wiele gadżetów smarthome wymaga do działania internetu. Twój wideodomofon, kamery, urządzenia Wi-Fi – wszystko to potrzebuje dostępu do sieci, aby włączyć wszystkie funkcje, które zapewniają.

W pierwszej kolejności określ, jaki będzie Twój dostęp do Internetu. Jeśli obozujesz pod namiotem, możesz nie mieć wygodnego dostępu do Internetu; lub jeśli to zrobisz, może to być powolne. Ale jeśli zatrzymujesz się w hotelu lub masz mobilny hotspot z dobrym odbiorem, masz więcej opcji do rozważenia.

Pamiętaj, że większość hoteli ma stronę logowania dla gości, która może uniemożliwić Google Home i innym inteligentnym urządzeniom dostęp do Internetu. Jeśli masz Amazon Echo, istnieje proces praca ze stronami logowania przeglądarki internetowej. Ale jeśli chodzi o wszystko inne, możesz rozważyć rozszerzenie router podróżny.

Routery podróżne może połączyć się z siecią hotelową, a następnie utworzyć niestandardową sieć Wi-Fi do użytku. Ten proces omija stronę logowania na wszystkich urządzeniach inteligentnych i omija wszelkie zasady „tylko jedno urządzenie” obowiązujące w niektórych hotelach.

Najłatwiej jest zaplanować brak internetu.

Rozważ Smarthome Hub ze sterowaniem lokalnym

Hubitat z puszką na łączniku.

Ponieważ nie możesz zagwarantować dostępu do Internetu, gdziekolwiek jesteś, a mobilne hotspoty często mają limity danych, najlepszym rozwiązaniem jest kontrola urządzeń bez internetu. Najłatwiejszym sposobem na to jest użycie lokalnego centrum.

Huby SmartThings i Wink mają niewielką ilość możliwości sterowania lokalnego, ale nadal polegają głównie na chmurze, więc będziesz chciał je pominąć w podróży. Zamiast tego możesz rozważyć Hubitat, HomeSeerlub OpenHab.

Lokalne centra są trudniejsze do skonfigurowania niż centra chmurowe, takie jak Wink lub SmartThings, ale fakt, że mogą działać bez internetu, jest główną zaletą korzystania z nich w podróży. O ile wybierzesz również inteligentne gadżety, które nie polegają na Internecie (lub zapewniasz mobilny punkt dostępu), jedynym zmartwieniem będzie energia elektryczna do zasilania gadżetów.

Wybierz urządzenia Z-Wave lub Zigbee

logo zigbee vs.zw-ave

Inną zaletą korzystania z koncentratora, zwłaszcza lokalnego koncentratora sterowania, jest fala Z i Zigbee. Większość koncentratorów smarthome obsługuje protokoły Z-Wave i Zigbee, które tworzą sieć w stylu siatki. To znaczy, że możesz przynieść buble, światła, i czujniki z Tobą, nawet jeśli nie masz możliwości zapewnienia dostępu do Internetu.

Jeśli przebywasz na świeżym powietrzu, wybierz gadżety, które pasują do pogody. Konfigurowanie wszystkiego jest stosunkowo bliskie temu samemu doświadczeniu w domu i prawdopodobnie i tak powinieneś wykonać prace konfiguracyjne. W ten sposób po przyjeździe będziesz tylko podłączyć wszystko i udostępnić Internet, jeśli masz taki dostęp.

Dzięki inteligentnym czujnikom możesz zautomatyzować przyjazd i wyjazd, a jeśli masz dostęp do Internetu, możesz nawet zbudować lekki system bezpieczeństwa, który ostrzega Cię, gdy ktoś wejdzie do Twojego pokoju, pojazdu lub kempingu.

Bluetooth to przyzwoita alternatywa dla Smart Hubów

żarówka ilumi blutooth z telefonem

Jak wspomnieliśmy powyżej, koncentratory smarthome ze sterowaniem lokalnym są zwykle trudne w użyciu. Jeśli wolisz nie pracować nad tym lub wydawać pieniądze na jeszcze jeden koncentrator, inną opcją jest Bluetooth.
Możesz kontrolować Bluetooth żarówki i buble bezpośrednio z telefonu bez konieczności konfigurowania huba. Ta opcja działa również bez potrzeby połączenia z Internetem, chociaż niektóre urządzenia oferują kompatybilność z Alexą lub Google, jeśli możesz zapewnić dostęp do sieci.

W hotelu, umieszczenie Switchmates nad włącznikami światła sprawi, że nie będziesz musiał jeszcze raz wstawać z łóżka, aby znaleźć ten przełącznik, którego przegapiłeś, aby zgasić ostatnie światło. Twój zmęczony

x