Jak zachować formatowanie dokumentu podczas publikowania z Dokumentów Google


Dokumenty Google to narzędzie używane głównie do współpracy i / lub tworzenia dokumentów, gdy edytor tekstu na komputerze nie jest dostępny. Działają wyjątkowo dobrze i spełniają wszystkie wymagania, a także niektóre, które można uzyskać podczas korzystania z edytora tekstu, ale aplikacja internetowa jest również narzędziem do publikowania. Możesz go używać do publikowania dokumentów w Internecie. Jedynym problemem jest to, że kiedy używasz funkcji „Opublikuj w internecie”, dokument, który otrzymujesz, jest mniej niż atrakcyjny. Formatowanie zostało prawie zniszczone. Poznaj Google Doc Publisher, niesamowitą małą aplikację, która sprawi, że każdy publikowany przez Ciebie plik Dokumentów Google zachowa swoje formatowanie i będzie dobrze wyglądał dla każdego, kto go otworzy.

Google Doc Publisher nie jest produktem Google, jednak jest open source dla każdego, kto jest zainteresowany dokładniejszym przyjrzeniem się. Aby skorzystać z aplikacji, po prostu wklej we wskazanym polu link do Dokumentów Google wygenerowany podczas publikacji. Aplikacja udostępni nowy link do udostępnienia. Ten nowy link będzie Twoim dokumentem z nienaruszonym formatowaniem.

dokumenty google - publikuj

Do celów testowych użyliśmy prostego dokumentu tekstowego, którego pierwszym elementem na stronie był obraz, po którym następował tekst. Obraz został wyrównany do lewej. Po opublikowaniu w Internecie obraz cofnął się po prawej stronie ekranu. Im większy rozmiar okna, tym dalej na prawo.

dokumenty google - pub

W przeciwieństwie do tego dokument zachował swoje formatowanie znacznie lepiej po opublikowaniu za pomocą Google Doc Publisher. Obraz zachował swoje położenie względem tekstu i nie zmienił w żaden sposób kolejności wierszy. To jest różnica, jaką wprowadził w przypadku prostego dokumentu z podstawowym formatowaniem i prawdopodobnie poprawi również złożony dokument sformatowany.

godcs-pub

Google Doc Publisher sprawia, że ​​dokument pojawia się jako ciągła strona, podobnie jak strona internetowa. To zdecydowanie doskonałe narzędzie dla każdego, kto używa Dokumentów Google do publikowania czegokolwiek.

Odwiedź wydawcę dokumentów Google