Jak zainstalować Homebrew w podsystemie Windows dla systemu Linux w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Linux jest częścią systemu Windows 10 i jest z pewnością jedną z największych funkcji, które pojawiły się w systemie Windows od czasu jego powstania. Jest duży dla systemu Windows 10, ale żadna poprzednia wersja systemu Windows nie miała Linuksa, więc jest to kamień milowy jak żaden inny. Nadal istnieją pewne ograniczenia, które pozostają, ale Microsoft ulepsza WSL z każdą główną aktualizacją funkcji. Jeśli używasz WSL w systemie Windows 10, możesz w pewnym momencie zainstalować na nim Homebrew.

Homebrew to niezbędna aplikacja w systemie Linux, więc jest oczywiste, że możesz jej również potrzebować na WSL. Oto, jak możesz zainstalować Homebrew w podsystemie Windows dla systemu Linux.

Włącz WSL i zainstaluj Linuksa

Zanim będziesz mógł zainstalować Homebrew w podsystemie Windows dla systemu Linux, musisz go włączyć i zainstalować system operacyjny Linux w systemie Windows 10. Możesz używać dowolnego z dostępnych systemów operacyjnych Linux, a polecenia podane poniżej będą działać. W tym poście wybieramy Ubuntu dla Windows 10. Był to pierwszy system operacyjny obsługiwany dla systemu Windows 10 i zdecydowanie najlepszy pod względem funkcji i stabilności.

Zainstaluj Homebrew

Otwórz dowolny system operacyjny Linux, który zainstalowałeś w systemie Windows 10, wyszukując go w wyszukiwarce systemu Windows lub uruchamiając go z menu Start.

Uruchom następujące polecenie;

sh -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Linuxbrew/install/master/install.sh)"

Wykonanie polecenia może zająć od 10 do 20 minut. Będziesz musiał wprowadzić hasło do systemu Linux i potwierdzić instalację niektórych komponentów podczas instalacji.

  Jak podłączyć drukarkę USB 2.0 do portu USB 3.0 w systemie Windows 10

Po zainstalowaniu Homebrew zobaczysz komunikat informujący, że /home/linuxbrew/.linuxbrew/bin nie znajduje się w Twojej PATH. Można to łatwo naprawić.

Uruchom następujące polecenia, a zajmą się wszystkim.

echo "eval $($(brew --prefix)/bin/brew shellenv)" >>~/.profile

test -d ~/.linuxbrew && eval $(~/.linuxbrew/bin/brew shellenv)

test -d /home/linuxbrew/.linuxbrew && eval $(/home/linuxbrew/.linuxbrew/bin/brew shellenv)

test -r ~/.bash_profile && echo "eval $($(brew --prefix)/bin/brew shellenv)" >>~/.bash_profile

Te polecenia są wykonywane w ciągu kilku sekund. Po zakończeniu możesz zacząć używać Homebrew w WSL.

Kiedy używać Homebrew?

W WSL możesz instalować aplikacje z centrum oprogramowania dowolnego systemu operacyjnego Linux, jednak w niektórych przypadkach aplikacja może się nie zainstalować. W takim przypadku zawsze warto spróbować Homebrew. Jeśli istnieje aplikacja, której po prostu nie można zainstalować z centrum oprogramowania, tj. Nie jest tam dostępna, Homebrew może być jedynym sposobem jej zainstalowania.

  Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

Jeśli chcesz odinstalować Homebrew, możesz wypróbuj polecenie odinstalowania ale biorąc pod uwagę, że jest to WSL, może być lepiej wykonać czystą instalację systemu operacyjnego Linux. Jak powiedzieliśmy wcześniej, WSL nadal ma pewne ograniczenia.

x