Udostępnij teraz w social media:

Chrome Web Store przeszedł długą drogę od swoich początków. Prawie nikt już nie porównuje go z rynkiem dodatków do Firefoksa. Rozszerzenia również poprawiły się pod względem jakości, a znajdziesz rozszerzenia porównywalne z dostępnymi dla użytkowników Firefoksa. W rzeczywistości były próby uruchamiania rozszerzeń Chrome w przeglądarce Firefox. Jeśli nigdy nie wypróbowywałeś rozszerzenia lub nie wiesz, od czego zacząć, zdziwisz się, jak łatwo jest instalować i odinstalowywać rozszerzenia w Chrome.

Domyślnie rozszerzenia działają tylko w normalnym oknie przeglądania. Jeśli chcesz uruchamiać rozszerzenia w trybie incognito, musisz je włączać indywidualnie.

Zainstaluj rozszerzenia

Rozszerzenia Chrome są najczęściej dostępne w Chrome Web Store. Możesz przeszukać sklep, kliknąć rozszerzenie. i kliknij przycisk Dodaj do Chrome.

Sprawdź -   Jak dostosować przyciski myszy na iPadzie

Rozszerzenie wyświetli listę uprawnień, których potrzebuje rozszerzenie, aby działać i chcesz zwrócić uwagę na tę listę. Upewnij się, że rozszerzenie nie prosi o pozwolenie, którego nie potrzebuje. Gdy nadasz rozszerzeniu wymagane uprawnienia, zostanie ono zainstalowane w przeglądarce Chrome.

Rozszerzenia są instalowane dla każdego profilu, więc jeśli masz wiele profili Chrome, rozszerzenie, które zainstalujesz, zostanie zainstalowane tylko dla bieżącej instalacji.

Rozszerzenia ładowane z boku

Chociaż większość rozszerzeń jest dostępna w sklepie internetowym Chrome, niektóre nie. Są to głównie rozszerzenia, które wciąż są w fazie rozwoju, aw niektórych przypadkach są to rozszerzenia, które mogą nie zostać zatwierdzone w sklepie. Nadal możesz je zainstalować, ale proces przebiega inaczej.

Zanim zainstalujesz rozszerzenie spoza Chrome Web Store, upewnij się, że jest bezpieczne. Mogą być złośliwe.

Sprawdź -   Automatycznie kopiuj zaznaczony tekst do schowka [Firefox]

Aby wczytać rozszerzenie z boku, otwórz Chrome i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Przejdź do Więcej narzędzi> Rozszerzenia. Na stronie Rozszerzenia zobaczysz przełącznik w prawym górnym rogu o nazwie Tryb programisty. Włącz to.

Pobierz rozszerzenie Chrome, a następnie wróć do strony Rozszerzenia w Chrome. Kliknij przycisk Załaduj rozpakowane i wybierz pobrane rozszerzenie, które zostanie zainstalowane w Chrome. Ponownie zostanie zainstalowany na podstawie profilu.

Odinstaluj rozszerzenie

Istnieją trzy sposoby odinstalowania rozszerzenia. Możesz go odinstalować na stronie Rozszerzenia w Chrome lub możesz odinstalować go ze strony rozszerzenia w Chrome Web Store. Jeśli rozszerzenie dodaje przycisk obok paska adresu URL, możesz go stamtąd odinstalować.

Aby odinstalować rozszerzenie za pomocą przycisku obok paska adresu URL, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Usuń z Chrome. Zaakceptuj wiadomość potwierdzającą, a zostanie ona odinstalowana.

Sprawdź -   Jak włączyć dźwięki pisania na klawiaturze w systemie macOS

Aby odinstalować rozszerzenie ze strony Rozszerzenia, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome i przejdź do Więcej narzędzi> Rozszerzenia. Przewiń listę w dół i znajdź rozszerzenie, które chcesz odinstalować. Po znalezieniu kliknij przycisk Usuń i potwierdź, że chcesz usunąć rozszerzenie.

Trzecim sposobem usunięcia rozszerzenia jest odwiedzenie jego strony w Chrome Web Store. Przycisk Dodaj do Chrome, który kliknąłeś, aby go zainstalować, zostanie zastąpiony przyciskiem Usuń z Chrome. Kliknij go, potwierdź, że chcesz usunąć rozszerzenie, a zostanie ono odinstalowane.

Po odinstalowaniu rozszerzenia wszystkie jego dane są również usuwane wraz z nim.