Jak odinstalować rozszerzenia aplikacji Filmy i TV w systemie Windows 10

Aplikacja Filmy i TV na Windows 10 ma zastąpić Windows Media Player. WMP jest nadal dostępny w systemie Windows 10 i chociaż ma pewne wady, w większości obszarów nadal jest lepszy niż aplikacja Filmy i TV. Wspaniałą rzeczą w aplikacji Filmy i TV jest to, że obsługuje ona pliki MKV, ma kilka unikalnych funkcji, a Microsoft aktywnie pracuje nad dodaniem do niej nowych kodeków. Te kodeki są dodawane jako rozszerzenia. Możesz je zainstalować ze sklepu Microsoft Store i będą działać z aplikacją Filmy i TV. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że nie potrzebujesz rozszerzenia lub że rozszerzenie destabilizuje Twój system, możesz je usunąć.

Pytanie brzmi, jak odinstalować rozszerzenia aplikacji Filmy i TV, ponieważ aplikacja Filmy i TV nie ma żadnego interfejsu, który umożliwia włączanie lub wyłączanie rozszerzeń.

Rozszerzenia aplikacji Filmy i TV

Każde rozszerzenie, które zainstalujesz dla aplikacji Filmy i TV, pojawi się na liście zainstalowanych aplikacji w aplikacji Ustawienia. To jedyne miejsce, w którym się pojawia, więc musisz go odinstalować. Rozszerzenie, mimo że instaluje się jako aplikacja, nie pojawia się w menu Start ani w Panelu sterowania.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Tutaj możesz znaleźć listę wszystkich aplikacji, komputerów stacjonarnych i UWP zainstalowanych w Twoim systemie. Przejrzyj tę listę i znajdź rozszerzenie, które chcesz odinstalować. Wszystkie rozszerzenia mają tę samą ikonę, więc jeśli nie pamiętasz nazwy rozszerzenia, możesz poszukać ikony układanki z przyciskiem odtwarzania.

Kliknij go i kliknij przycisk „Odinstaluj”. Otworzy się menu z kolejnym przyciskiem odinstalowania. Kliknij to, a rozszerzenie zostanie usunięte.

Jakiś czas temu można było odinstalować aplikacje ze sklepu Microsoft Store, ale wygląda na to, że ta funkcja została usunięta. Niewiele osób mogło używać aplikacji Store do odinstalowywania aplikacji, ale w mgnieniu oka był to całkiem dobry sposób na odinstalowanie aplikacji, gdy nie można było znaleźć innego sposobu, aby to zrobić.

Rozszerzenia Edge są instalowane w przeglądarce i można nimi z niej zarządzać. Użytkownicy mogą wyłączyć rozszerzenie bez konieczności odinstalowywania go. Microsoft oczywiście wie, że jest to jeden ze sposobów zarządzania rozszerzeniami aplikacji, ale nie dodał takiej samej obsługi aplikacji Filmy i TV, co jest dziwne. Naprawdę nie ma sensu mieć nadziei, że Microsoft poprawi to, więc w ten sposób odinstalowujesz rozszerzenia z aplikacji Filmy i TV.