Udostępnij teraz w social media:

Oszustwa związane z podaniami o pracę kosztują amerykańskie korporacje nawet 600 miliardów dolarów rocznie. To ogromna suma pieniędzy – w rezultacie kontrole przeszłości, które potwierdzają wszelkie przedstawione informacje, są teraz standardem. Niestety, może być trudno dowiedzieć się, dlaczego możesz nie przejść kontroli przeszłości lub co możesz zrobić, aby poprawić kursy na swoją korzyść.

W tym artykule wyjaśnimy sprawę. Wyjaśnimy, w jaki sposób możesz nie przejść weryfikacji, co możesz zrobić, aby sobie pomóc i z jakich usług możesz skorzystać, aby wstępnie sprawdzić, co widzą pracodawcy, gdy cię szukają. Zaczniemy od omówienia kluczowych funkcji, które powinna mieć każda usługa sprawdzania przeszłości, z której korzystasz.

Co sprawia, że ​​usługa sprawdzania przeszłości jest świetna?

Istnieje wiele witryn sprawdzających przeszłość, z których wszystkie twierdzą, że są najlepsze. Jasne, istnieje wiele wspaniałych opcji, ale jest o wiele więcej, które z przyjemnością zgromadzą Twoje płatności, dane osobowe i dane wyszukiwania, ale niewiele w zamian. Usługi najwyższej klasy podlegają bez wyjątku następującym kryteriom:

Jakość badań – zatrudnienie niewłaściwej osoby może kosztować Twoją firmę duże sumy pieniędzy. Musisz mieć możliwość polegania na wynikach każdej usługi sprawdzania przeszłości, z której korzystasz. W tym celu jakość badań, nad którymi pracują, ma ogromne znaczenie.
Wygląd i jakość raportu – raport, który otrzymasz podczas sprawdzania przeszłości, powinien być łatwy do odczytania, wyczerpujący i pełen przydatnych danych. Unikaj dostawców za pomocą mglistych raportów, które nie wyglądają dobrze.
Szybkość wyszukiwania – ważne jest, aby wyniki wyszukiwania były dostępne szybko i bez zbędnego wysiłku. Czas odpowiedzi może się różnić w zależności od serwisu, ale z reguły najbardziej zaawansowane wyszukiwanie nie powinno zająć więcej niż kilka dni. Podstawowe powinny zająć kilka minut.
Wyszukiwania niestandardowe – możliwość spersonalizowania wyszukiwania, aby zawierało dokładnie te informacje, których potrzebujesz, jest powszechną i przydatną funkcją. Jeśli dostawca tego nie oferuje, rozważ pójście z kimś innym. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest raport pełen informacji, z których nie masz pożytku.
Pulpit nawigacyjny witryny – pulpit nawigacyjny może poprawić lub zepsuć wrażenia użytkownika. Szukaj takich, które są łatwe w użyciu, dobrze zaprojektowane i zoptymalizowane, aby szybko i łatwo znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
Aplikacje mobilne – wiodące usługi oferują aplikacje na iOS, Androida lub oba. Jeśli ich nie ma, poszukaj responsywnych witryn, które naśladują wygląd i działanie aplikacji bez konieczności instalowania czegokolwiek.
Dostępność obsługi klienta – obsługa klienta na żywo jest najlepszą możliwą opcją, ponieważ daje możliwość natychmiastowego uzyskania odpowiedzi na pytania. W przypadku jego braku poszukaj obsługi klienta dostępnej w zwykłych godzinach pracy. Usługi bez wsparcia można bezpiecznie zignorować.

Najlepsze zalecane witryny sprawdzające tło

Mając na uwadze powyższe funkcje, przyjrzyjmy się niektórym konkretnym dostawcom, których możesz (i powinieneś) używać do przeprowadzania kontroli w tle.

Sprawdź -   Jak usunąć tagi inteligentne ze skoroszytu w programie Excel

1. Został zweryfikowany

BeenVerified to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych nazw w branży. Na podstawowym poziomie płatności otrzymasz wyniki z rejestrów karnych, rejestrów finansowych, danych z publicznych mediów społecznościowych i innych danych osobowych z całego Internetu. To wystarczy, aby poinformować Cię, czy możesz nie sprawdzić się w przeszłości we wszystkich scenariuszach oprócz najbardziej zaawansowanych. Jedynym wyjątkiem są jednak zawody federalne i wojskowe. Jeśli chcesz pracować dla rządu, wojska lub jakiejkolwiek organizacji o ścisłej kontroli – pomyśl o centrach badawczych, laboratoriach, prywatnych klinikach – możesz również chcieć zaawansowanych źródeł danych. Dzięki nim możesz potrzebować zaawansowanych funkcji, które przeglądają rejestry broni, licencje zawodowe i inne bardziej szczegółowe źródła.

Pod względem wzornictwa, BeenVerified jest mocny pod każdym względem. Pulpit nawigacyjny sieci Web jest intuicyjny. Nawet osoby o niskich umiejętnościach informatycznych mogą szybko przeprowadzić dowolne wyszukiwanie, w tym wyszukiwanie niestandardowe. Gdy to zrobią, wyniki są łatwe do przejrzenia dzięki poręcznemu, wygodnemu projektowi strony internetowej. Same raporty doskonale nadają się do pakowania wielu informacji na bardzo małej przestrzeni. Są na tyle piękne, że można je wydrukować do użytku biurowego lub domowego i są jednym z punktów sprzedaży BeenVerified. Najlepsze jest to, że możesz uzyskać te raporty za pomocą aplikacji mobilnych na iOS i Androida, z których oba są natywne. Nie mniej ważny jest też wyjątkowa obsługa klienta dostępna poza godzinami pracy, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące usługi sprawdzania przeszłości.

2. TruthFinder

TruthFinder to kolejna dwupoziomowa usługa sprawdzania w tle. Z podstawowym członkostwem będziesz mógł zobaczyć czyjeś rejestry karne, rejestry jazdy, możliwe zdjęcia i niektóre działania w mediach społecznościowych. To wystarczy, aby uzyskać dokładny podgląd tego, co osoba lub organizacja zobaczy podczas sprawdzania Twojego tła. Jeśli nie ubiegasz się o pracę w medycynie, produkcji, wojsku lub organizacji federalnej, to jest więcej niż wystarczające, aby sprawdzić, czy nie zdasz egzaminu, czy nie. Jeśli chcesz być dokładniejszy, istnieje również wiele bardziej zaawansowanych funkcji. Na przykład zaawansowane funkcje TruthFinder mogą przeglądać lata aktywności w mediach społecznościowych i głębokie informacje internetowe, które są zwykle niewidoczne dla Google i użytkowników. Mogą one pomóc w replikowaniu dokładniejszych kontroli przeprowadzanych przez organizacje, które stawiają na bezpieczeństwo.

Projekt deski rozdzielczej TruthFinder jest wygodny i naturalny. Okazało się, że większość użytkowników może korzystać z usługi bez konieczności zaglądania do jej instrukcji. Wykonywanie niestandardowych wyszukiwań uwzględniających określone źródła informacji, którym chcesz nadać priorytet, jest również bardzo proste. Gdy skończysz wybierać filtry, które chcesz zastosować, rozpocznij wyszukiwanie i uzyskaj raporty w ciągu kilku sekund (w większości przypadków). Same raporty są przejrzyście przedstawione i opatrzone etykietami, a za każdym razem na niewielkiej liczbie stron znajduje się wiele informacji. Obsługa klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a operatorzy są zarówno kompetentni, jak i uprzejmi. Wreszcie, jest aplikacja na Androida i doskonała responsywna strona internetowa dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Sprawdź -   Jak wyłączyć i dezaktywować iMessage na iPhonie lub iPadzie

3. Natychmiastowy CheckMate

Podstawowa stawka subskrypcji usługi Instant CheckMate umożliwia wykopywanie rejestrów karnych, akt małżeństwa i rozwodów, danych krewnych, adresów i nie tylko. To powinno wystarczyć, aby pomóc Ci przewidzieć, czy nie przejdziesz kontroli przeszłości, czy nie. Jeśli jednak uważasz, że potrzebujesz trochę więcej staranności, możesz zapłacić dodatkowo, aby uzyskać informacje o historii finansowej, prawach jazdy i pozwoleniach na broń. Dostępna jest nawet usługa odwrotnego wyszukiwania telefonu, która pozwala uzyskać szczegółowe informacje o kimś na podstawie numeru telefonu. Pomiędzy podstawowymi i zaawansowanymi opcjami ustalenie, czy nie przejdziesz testu w tle, czy nie, jest proste. Cokolwiek wybierzesz, możesz liczyć na szybkie uzyskanie rezultatów.

Poza podstawowymi funkcjami Instant CheckMate jest pełen cennych dodatków. Istnieje aplikacja na telefony z systemem Android, dostępna w odpowiednim sklepie z aplikacjami. Jeśli używasz urządzeń iOS lub innego mobilnego systemu operacyjnego, istnieje piękna, responsywna witryna mobilna, która działa dobrze z każdą przeglądarką i systemem operacyjnym na rynku. Raporty są pięknie zaprojektowane i można je błyskawicznie skanować, niezależnie od tego, ile lub jak mało jest w nich informacji. Obsługa klienta jest dostępna przez całą dobę, jest pomocna i szybko reaguje. Istnieje nawet bezpłatny numer dla mieszkańców USA, więc nie musisz się martwić o wykonywanie drogich połączeń do innego stanu.

4. Intelius

Chcesz wiedzieć, czy Ty lub ktoś inny nie zaliczy zbliżającego się sprawdzenia przeszłości? W takim razie Intelius jest jednym ze sposobów, aby się tego dowiedzieć. Przegląda czyjeś przeszłość w oparciu o rejestry karne, listy przestępców seksualnych, historie kredytowe, rejestry majątkowe i inne. Ponieważ są to główne punkty danych używane do oceniania kontroli przeszłości, daje to solidne wyobrażenie o tym, co zobaczą również osoby trzecie. Jeśli chodzi o podstawy innych usług, z przyjemnością dowiesz się, że pulpit nawigacyjny sieci Web jest zarówno intuicyjny, jak i bogaty w funkcje. Możesz dostosować swoje wyszukiwanie, łatwo znaleźć potrzebne wyniki, a przeglądanie poprzednich wyszukiwań zajmuje tylko kilka kliknięć.

Intelius zgromadzi najbardziej istotne dane w jednym kompleksowym raporcie i sprawi, że będzie on odczytywany logicznie i przejrzyście, abyś mógł natychmiast zinterpretować wyniki. Dotyczy to również sytuacji, gdy korzystasz z aplikacji na iOS i Androida, które oferuje marka. Niezależnie od wersji usługi, z której korzystasz, otrzymywane raporty są przejrzyste, zwięzłe i przyjemne dla oka. Nawet jeśli okaże się, że potrzebujesz dodatkowej pomocy, obsługa klienta jest zawsze dostępna (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu), aby pomóc Ci zrozumieć potencjalne problemy.

Jak można oblać sprawdzenie przeszłości?

Istnieje kilka typowych sposobów niepowodzenia sprawdzenia przeszłości. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest popełnienie przestępstwa, które bezpośrednio powstrzymuje cię przed podjęciem pracy, którą chcesz. Na przykład przestępcy seksualni nie mogą pracować w żadnej organizacji zajmującej się dziećmi. Osoby o kryminalnym pochodzeniu wskazującym na brutalne przestępstwa lub wykorzystywanie nie będą mogły pracować z kimkolwiek, kto jest uważany za bezbronnego i może zostać przeniesiony do pracy przy minimalnym kontakcie z ludźmi. Ludzie, którzy popełnili jakiekolwiek przestępstwa, nie będą mogli pracować na stanowiskach wymagających poświadczenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w sektorach sąsiadujących z organizacjami federalnymi i wojskowymi. W zależności od wagi i wieku przestępstwa mogą się zdarzyć wyjątki – wiele stanów pozwala ludziom przypieczętować drobne przestępstwa, które wydarzyły się lata temu – ale taka jest praktyczna zasada.

Sprawdź -   Sprawdź, czy Twoja przeglądarka jest podatna na działanie Spectre

Kolejnym poważnym problemem jest fałszowanie doświadczenia i kwalifikacji. Z reguły nie zostaniesz ukarany (ani nawet powiadomiony), jeśli pracodawcy odkryją, że dodałeś kilka procent do swojej pensji lub przedłużyłeś faktyczny okres zatrudnienia o kilka miesięcy. Ale wszelkie jawne kłamstwa, a także kłamstwa, które kwestionują twoją zdolność do wykonywania pracy, mogą prowadzić do zakończenia aplikacji o pracę. Dotyczy to również cech związanych z pracą. Jeśli chcesz pracować w branży ochroniarskiej lub w prywatnej firmie o koneksjach wojskowych, problemem będzie niehonorowe zwolnienie – zwłaszcza jeśli będziesz próbował to ukryć. To samo dotyczy słabej oceny kredytowej i sektora finansowego. Szczerość to naprawdę najlepsza zasada.

Po co przeprowadzać samokontrolę?

Złagodzenie szkód spowodowanych skażeniem trwałego zapisu może być trudne. Chociaż zwykle nie ma sposobu, aby ukryć lub wymazać swoją historię, przygotowanie się do wyjaśnienia niektórych jej części może dać ci przewagę. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś starać się obwiniać i zamiast tego brać odpowiedzialność za swój udział w danej sytuacji. Zademonstruj, w jaki sposób podjąłeś kroki, aby poprawić lub w inny sposób zadośćuczynić za swój błąd i udowodnij, w jaki sposób wykorzystałeś zdobyte lekcje, aby żyć lepiej.

To nie jest gwarantowana przepustka, ale przyszli pracodawcy, właściciele lokali, wierzyciele itd. To także ludzie i ogólnie traktują przejrzystość jako pozytywną osobistą kwestię podczas rozpatrywania wniosku i wyników testu. Kluczem jest jednak wiedzieć z wyprzedzeniem, jakie będą prawdopodobnie tematy rozmów. W takich przypadkach sprawdzenie własnej tożsamości jest nieocenione.

Ostatnia uwaga: jeśli masz wiele wad w swoim zapisie, nie wychodź z siebie, aby zgłosić każdy negatywny punkt. Pozwól rozmówcy podpowiedzieć ci, na czym najbardziej mu zależy. To, co możesz uznać za potencjalne zerwanie umowy, może nie mieć tak dużego znaczenia dla prowadzącego rozmowę. Oczywiście może być również odwrotnie, więc przygotuj się na najgorsze i miej nadzieję na najlepsze.

Wniosek

To wszystko, masz teraz narzędzia potrzebne do zajrzenia do swojego publicznego rejestru. Znalezione informacje pomogą Ci lepiej przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych, wniosków o pożyczkę, licencji, leasingu i nie tylko. Chociaż zawsze istnieje możliwość, że błędy popełnione w przeszłości mogą spowodować, że nie zaliczysz weryfikacji przeprowadzonej przez ankietera, czas na przygotowanie się do pytań i wątpliwości może mieć wpływ na sukces lub odrzucenie.

Czy zdarzyło Ci się nie zdać sprawdzenia przeszłości? Jaką radą możesz podzielić się z tym doświadczeniem? A może udało ci się z powodzeniem przeformułować swoje poprzednie błędy, aby nie były łamaczami umów? Daj nam znać w komentarzach poniżej.