Jak zainstalować i używać Intel Unison na dowolnym komputerze z systemem Windows 11

Udostępnij teraz w social media:

We wrześniu ubiegłego roku Intel ogłosił, że pracuje nad aplikacją, która bezproblemowo wypełni lukę między smartfonami z systemem Android lub iOS a komputerami z systemem Windows. Nazwana „Intel Unison”, aplikacja została już wydana i zawiera kilka fajnych funkcji. Możesz uzyskać dostęp do swoich zdjęć i filmów ze smartfona na komputerze, szybko przesyłać pliki, odpowiadać na powiadomienia z telefonu, wykonywać połączenia i wiele więcej. Więc jeśli jesteś zainteresowany i chcesz wypróbować alternatywę dla aplikacji Phone Link firmy Microsoft, śmiało dowiedz się, jak zainstalować i używać Intel Unison na dowolnym komputerze z systemem Windows 11. Tak, działa nawet na laptopach innych niż Intel. W tej notatce zapoznajmy się z instrukcjami pobierania i uruchamiania Intel Unison na dowolnym komputerze PC i smartfonie z systemem Android lub iOS.

Zainstaluj Intel Unison na dowolnym komputerze z systemem Windows 11 (2023)

W tym artykule zawarliśmy wymagania dotyczące uruchamiania Intel Unison na komputerze z systemem Windows 11 i udostępniliśmy szczegółowe instrukcje, jak sprawić, by działał on ze smartfonem z systemem Android lub iOS. Możesz również znaleźć nasze pierwsze wrażenia na temat Intel Unison na dole. Po prostu rozwiń tę tabelę i przejdź do dowolnej sekcji.

Wymagania wstępne dotyczące używania technologii Intel Unison z systemami Android/iOS i Windows

1. Aby korzystać z technologii Intel Unison, na komputerze stacjonarnym lub laptopie musi być zainstalowany system Windows 11. Aplikacja obecnie nie obsługuje systemu Windows 10 ani starszych systemów operacyjnych.

  Napraw Kodi nie otwiera się w systemie Windows 10

2. Twój komputer musi być zaktualizowany do wersji Windows 11 22H2 (22621.0 lub nowszej). Jeśli nadal korzystasz ze starszej wersji 21H2, możesz przejść do połączonego przewodnika i zaktualizować swój komputer do najnowszej stabilnej wersji 22H2.

3. Intel twierdzi, że Unison obecnie działa tylko na laptopach z procesorami Evo i procesorami Intel 13. generacji. Jednak w tym przewodniku zainstalowaliśmy Intel Unison na laptopie Intel 8. generacji innym niż Evo i działało to bez żadnych problemów. Jestem pewien, że będzie działać również na laptopach z systemem Windows 11 opartych na procesorach AMD i ARM.

4. Wreszcie, musisz mieć smartfon z systemem Android w wersji 9 lub nowszej. Użytkownicy iOS muszą mieć iPhone’a z systemem iOS 15 lub nowszym.

Jak pobrać i zainstalować Intel Unison na dowolnym komputerze z systemem Windows 11

1. Aby pobrać Intel Unison, przejdź do aplikacji Strona Microsoft Store i kliknij przycisk „Get in Store app”. Spowoduje to otwarcie listy Intel Unison w sklepie Microsoft Store na komputerze z systemem Windows 11. Obecnie bezpośrednie wyszukiwanie aplikacji Intel Unison w sklepie Microsoft Store nie wyświetla żadnych wyników.

2. W aplikacji Microsoft Store kliknij „Pobierz”, aby pobrać i zainstalować Intel Unison.

3. Po zainstalowaniu oprogramowania Intel Unison otwórz aplikację i przejdź przez ekran powitalny. Po dotarciu do ekranu parowania nadszedł czas, aby przejść do smartfona.

4. Na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android zainstaluj aplikację Intel Unison (Android/ iOS). Będziesz musiał zezwolić na kilka uprawnień, zanim będziesz mógł sparować komputer z systemem Windows i korzystać z aplikacji. Po przejściu przez ekran powitalny dotknij „Zeskanuj kod QR”.

  Wszystko nowe w aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2019 r., Dostępne już teraz

5. Teraz zeskanuj kod QR wyświetlony na komputerze, a Intel Unison automatycznie rozpocznie proces parowania. Potwierdź kod wyświetlony na obu urządzeniach. Po pomyślnym zakończeniu stuknij w „Rozpocznij” na swoim smartfonie.

5. Teraz Twój smartfon zostanie połączony z aplikacją Intel Unison na Twoim komputerze i będziesz mieć dostęp do prawie wszystkiego, co chcesz. Możesz przesyłać pliki między komputerem a smartfonem; uzyskiwać dostęp do zdjęć, filmów i albumów z telefonu; znajduj wiadomości SMS, wykonuj i odbieraj połączenia; odpowiadanie na powiadomienia i nie tylko.

Intel Unison: pierwsze wrażenia i przemyślenia

Po pierwsze, podoba mi się fakt, że Intel Unison to starannie zaprojektowana aplikacja, mająca na uwadze estetykę systemu Windows 11. To nie jest jedna z tych nadętych aplikacji od producentów, które rzeczywiście mają ważne funkcje, ale mają okropny interfejs użytkownika / UX. Intel wykonał bardzo dobrą robotę na froncie projektowym, więc chwała za to.

Poza tym, jeśli chodzi o funkcje, myślę, że Intel omówił prawie wszystkie podstawy, z wyjątkiem przesyłania strumieniowego aplikacji na Androida na PC. W przyszłości firma może dodać możliwość strumieniowego przesyłania aplikacji bezpośrednio z telefonu na komputer — tak jak aplikacja Phone Link firmy Microsoft dla telefonów Samsung.

Przetestowałem wszystkie funkcje dostępne obecnie w tej aplikacji, w tym wykonywanie połączeń z komputera, i działały absolutnie świetnie. W przeciwieństwie do aplikacji Phone Link, Intel Unison oferuje wszystkie albumy zdjęć i filmów z telefonu, ułatwiając eksport wszystkiego, czego szukasz.

Następnie, co mnie zszokowało, to niesamowicie szybkie przesyłanie plików zapewniane przez Intel Unison. Był w stanie wysłać plik wideo o wielkości 40 MB z mojego komputera na telefon z Androidem w zaledwie 3 sekundy za pomocą połączenia Peer-to-Peer (Wi-Fi), co jest niesamowite. Pamiętaj, że gdy jesteś połączony przez Bluetooth w celu nawiązywania połączeń, prędkość transferu spada. Dlatego zaleca się wyłączenie Bluetooth, jeśli chcesz szybko przesyłać duże pliki.

  Jak naprawić hosta infrastruktury Shell z wysokim procesorem w systemie Windows?

Poza tym możesz uzyskiwać dostęp do wiadomości tekstowych i odpowiadać na nie, a także wyświetla powiadomienia ze wszystkich aplikacji na smartfony. Możesz odpowiedzieć na powiadomienia z Centrum akcji systemu Windows 11. Fajne, prawda? Ogólnie rzecz biorąc, dałbym ogromne aprobaty aplikacji Intel Unison, tylko za doskonałą szybkość przesyłania plików. Poza tym jest pełen funkcji i działają zgodnie z przeznaczeniem.

Połącz swój smartfon i komputer za pomocą technologii Intel Unison

W ten sposób możesz skonfigurować Intel Unison na komputerze z systemem Windows 11 i smartfonie z systemem Android lub iOS. Proces instalacji jest łatwy, wystarczy zeskanować kod QR i zezwolić na uprawnienia, i gotowe. W każdym razie, jeśli chcesz użyć podobnej aplikacji, aplikacja Dell Mobile Connect w systemie Windows 10/11 również jest całkiem dobra. A jeśli chcesz ręcznie wykonać kopię lustrzaną telefonu z Androidem na komputerze i przesyłać strumieniowo aplikacje, możesz skorzystać z naszego szczegółowego samouczka. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x