Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Microsoft Azure Storage Explorer służy do łatwego i wygodnego zarządzania zasobami pamięci Azure z komputera z systemem Microsoft Windows, komputera Apple Mac lub komputera z systemem Linux.

Azure Storage Explorer ma wiele do kochania dla fanów usługi Microsoft Azure, w tym możliwość przesyłania, pobierania, zarządzania obiektami blob platformy Azure, manipulowania plikami, dostępem do tabel, a także łatwy dostęp do maszyn wirtualnych i baz danych. W tym przewodniku pokażemy, jak uruchomić system Linux.

Pakiet Snap

Microsoft jest wielkim fanem wysyłania swoich najnowszych ofert oprogramowania w postaci pakietów Snap. Nietrudno zrozumieć, dlaczego są tak wielkimi fanami Snapów, ponieważ technologia jest niewiarygodnie łatwa do skonfigurowania na 75% komputerów z systemem Linux i może współpracować ze wszystkimi złożonymi aplikacjami serwerowymi do produkcji, a także małymi małymi narzędziami, takimi jak Discord lub Telegram.

Jeśli chcesz uruchomić i uruchomić Eksploratora usługi Azure Storage, musisz używać komputera z systemem Linux i obsługą snapów. W chwili obecnej Snap są obsługiwane w systemach Ubuntu Linux, Linux Mint, Elementary OS, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE, Gentoo, Solus i innych.

Sprawdź -   Best VPN YouTube - Odblokuj YouTube Anywhere, przestań buforować

Uwaga: nie masz systemu operacyjnego Linux obsługującego pakiety Snap, ale potrzebujesz najnowszej wersji Eksploratora magazynu Azure? Rozważ przejście na Ubuntu. Ma wstępnie skonfigurowane pakiety Snap i nie jest wymagana żadna konfiguracja.

Instalowanie Eksploratora usługi Azure Storage za pośrednictwem Snap

Uruchomienie wersji Snap 0f Azure Storage Explorer wymaga działania środowiska wykonawczego Snapd. Aby włączyć środowisko wykonawcze Snapd, zainstaluj pakiet „snapd” na komputerze z systemem Linux. Następnie włącz snapd.socket usługa z systemd system init.

Masz problemy z uruchomieniem środowiska uruchomieniowego Snapd na komputerze z systemem Linux? Nie rozumiesz, jak działa systemowy system init? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z tym szczegółowym przewodnikiem, jak włączyć środowisko wykonawcze Snapd na komputerze z systemem Linux.

Po uruchomieniu Snapd użyj przystawka zainstalować polecenie, aby zainstalować najnowszą stabilną wersję Eksploratora magazynu Microsoft Azure.

sudo snap install storage-explorer

Alternatywnie, jeśli lubisz żyć na krawędzi, zainstaluj niestabilną wersję Eksploratora usługi Azure Storage w Snap Store, używając następujących przystawka zainstalować Komenda.

sudo snap install storage-explorer --edge

Wreszcie, gdy aplikacja Azure Storage Explorer zakończy instalowanie na komputerze z systemem Linux, proces nie jest zakończony. Musisz ukończyć ten proces, łącząc Eksploratora usługi Azure Storage z Gnome Keyring za pomocą Snap Connect Komenda.

 snap connect storage-explorer:password-manager-service :password-manager-service

Kiedy Snap Connect polecenie zakończy się, Eksplorator usługi Azure Storage jest podłączony do Gnome Keyring i będzie mógł działać na komputerze z systemem Linux.

Sprawdź -   Jak założyć kartę biblioteczną z domu

Arch Linux

Microsoft nie wydał Azure Storage Explorer na Arch Linux. Jednak ludzie w społeczności podjęli się stworzenia nieoficjalnego pakietu AUR, aby aplikacja działała na Arch Linux. Oto jak go zainstalować.

Aby rozpocząć, użyj Pacman polecenie, aby zainstalować zarówno pakiety „Base-devel”, jak i „Git”, które są wymagane do interakcji z AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu pakietów „Git” i „Base-devel” użyj klon gita polecenie pobrania pomocnika AUR Trizen. Ułatwi to konfigurację Eksploratora usługi Azure Storage.

git clone https://github.com/trizen/trizen

Zainstaluj pomocnika AUR Trizen za pomocą poniższych poleceń.

cd trizen
makepkg -sri

Wreszcie po skonfigurowaniu pomocnika AUR Trizen użyj go do zainstalowania Eksploratora usługi Azure Storage.

trizen -S azure-storage-explorer

Ogólna instalacja systemu Linux

Oprócz Snap Microsoft wydał Azure Storage Explorer jako ogólne archiwum TarGZ do pobrania. Oto jak zainstalować go w swoim systemie.

Sprawdź -   Jak ustawić limity czasu aplikacji i zablokować aplikacje na Androida

Najpierw otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, użyj wget polecenie, aby pobrać najnowszą wersję Microsoft Azure Storage Explorer z Internetu.

Uwaga: nie chcesz pobrać archiwum Azure Storage Explorer z terminala? Udaj się na stronę Microsoftui pobierz go tam.

wget https://download.microsoft.com/download/A/E/3/AE32C485-B62B-4437-92F7-8B6B2C48CB40/StorageExplorer-linux-x64.tar.gz -O ~/Downloads/StorageExplorer-linux-x64.tar.gz

Po pobraniu wersji TarGZ Eksploratora usługi Azure Storage użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Używając mkdir polecenie, utwórz folder z etykietą „azure-storage-explorer” w katalogu domowym (~).

mkdir -p ~/azure-storage-explorer

Użyj smoła polecenie wypakowania zawartości archiwum z katalogu „Pobrane pliki” do „azure-storage-explorer” w folderze domowym (~).

tar xvf StorageExplorer-linux-x64.tar.gz -C ~/azure-storage-explorer

Po rozpakowaniu plików użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść okno terminala do katalogu „azure-storage-explorer”.

cd ~/azure-storage-explorer

Po wejściu do katalogu „azure-storage-explorer” będziesz mógł uruchomić aplikację za pomocą:

./StorageExplorer