Najnowsza edycja systemu macOS, znana jako Catalina, doczekała się dziś swojej pierwszej publicznej wersji beta. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy komputerów Mac mają możliwość przetestowania nadchodzącej wersji systemu operacyjnego, bez konieczności posiadania konta programisty Apple. Poniżej przedstawiamy instrukcje, jak zainstalować publiczną wersję beta macOS Catalina.
Jak zainstalować publiczną wersję beta macOS Catalina
Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że korzystasz z komputera Mac. Zdecydowanie zaleca się również wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych plików, ponieważ jest to wersja beta, a mogą wystąpić problemy.
Przejdź do tej strony i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID, który jest powiązany z Twoim Maciem.
Po zalogowaniu, będziesz musiał zarejestrować swojego Maca w programie publicznych wersji beta. Kliknij odpowiednie łącze, aby kontynuować.
Następnie na stronie kliknij przycisk „Pobierz narzędzie macOS Public Beta Access Utility”, aby pobrać potrzebny pakiet.
Znajdź pobrany plik w folderze Pobrane i uruchom jego instalację. Program może zasugerować wykonanie kopii zapasowej, jeśli nie wykryje kopii zapasowej Time Machine. Należy również pamiętać, że zainstalowana zostanie aplikacja Asystent opinii, której nie można pominąć.
Instalacja pakietu potrwa tylko kilka sekund, po czym uruchomi się aplikacja Asystent opinii. Upewnij się, że najpierw zaakceptujesz wyświetlaną umowę. W tle rozpocznie się proces aktualizacji systemu, który sprawdzi dostępność nowych wersji. Jeśli jednak nie zaakceptujesz umowy dotyczącej aplikacji Feedback Assistant, aktualizacja nie zostanie pomyślnie zakończona.
Po pomyślnym skonfigurowaniu aplikacji Feedback Assistant, sprawdź ponownie dostępność aktualizacji w taki sam sposób, jak aktualizujesz system macOS.
Gdy aktualizacja zostanie wykryta, możesz ją pobrać i zainstalować. Proces ten przebiega podobnie jak w przypadku innych aktualizacji macOS.
Publiczna wersja beta systemu macOS Catalina jest obecnie dostępna, jednak ze względu na wysokie zainteresowanie, strona może czasami informować o pracach serwisowych. W końcu uda Ci się uzyskać dostęp do narzędzia beta, ale czas pobierania może być wolny. Warto poczekać kilka dni na stabilniejszą wersję aktualizacji.
Warto dodać, że aktualizacja nie jest trwała; możesz wrócić do stabilnej wersji macOS Mojave. Po przejściu na wersję beta Cataliny, będziesz nadal otrzymywać wszystkie kolejne publiczne wersje beta, które zostaną wydane. Wersje beta zazwyczaj są opóźnione w stosunku do wersji deweloperskich, ale pomimo tego będziesz miał dostęp do każdej wersji beta, aż do finalnej wersji stabilnej oraz wszelkich późniejszych publicznych wydań beta.
newsblog.pl