Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 obsługuje system Linux. To jedna z najbardziej lubianych funkcji systemu operacyjnego. Początkowo obsługiwał tylko Ubuntu, ale od tego czasu dodał obsługę innych dystrybucji, oficjalnie lub nieoficjalnie. Ubuntu można łatwo zainstalować ze sklepu Microsoft Store, jednak jeśli po zainstalowaniu aplikacji pojawia się błąd „WslRegistrationDistribution nie powiodło się” po uruchomieniu, oznacza to, że przegapiłeś jeden krok do jej skonfigurowania. Drugi wiersz błędu zawiera dokładne informacje, co to jest.

Należy włączyć opcjonalny składnik „Podsystem Windows dla systemu Linux”.

Napraw błąd „WslRegistrationDistribution nie powiódł się”

Instalacja Ubuntu w systemie Windows 10 jest naprawdę łatwa, ale nadal musisz zaznaczyć kilka pól. W szczególności musisz włączyć podsystem Windows dla systemu Linux, zanim aplikacja Ubuntu zostanie poprawnie zainstalowana. Jeśli zapomniałeś o tym zrobić, pojawi się błąd „WslRegistrationDistribution failed”.

Sprawdź -   Jak robić zrzuty ekranu z wiersza polecenia w systemie Windows 10

Aby to naprawić, otwórz Panel sterowania i wybierz Programy. Wybierz opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. W oknie Funkcje systemu Windows przewiń do końca i wybierz „Podsystem Windows dla systemu Linux” i kliknij OK. Będziesz musiał ponownie uruchomić system.

Po ponownym uruchomieniu komputera uruchom ponownie aplikację Ubuntu i tym razem rozpocznie się instalacja.

Możesz napotkać inne błędy podczas instalacji Ubuntu, ale jeśli chodzi o ten konkretny błąd, włączenie podsystemu Windows dla Linuksa powinno to naprawić. Ważne jest, aby ponownie uruchomić system po jego włączeniu. Zaniedbanie tego nie naprawi błędu.

Jeśli planujesz używać dowolnej z obsługiwanych dystrybucji Linuksa w systemie Windows 10, musisz włączyć WSL. To nie jest opcjonalne. To w zasadzie pozwala uruchamiać dystrybucje Linuksa w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak dodać obsługę kontrolera Xbox do RetroPie

Jeśli to nie rozwiąże problemu lub nadal masz problemy z instalacją Ubuntu, usuń aplikację pobraną ze sklepu Microsoft Store, a następnie zainstaluj ją ponownie. Ta poprawka nie dotyczy tylko Ubuntu. Jeśli instalujesz inną dystrybucję, nadal musisz mieć włączony WSL.

Wspomnieliśmy wcześniej, że dystrybucje Linuksa, które można uruchomić w systemie Windows 10, obejmują zarówno wersje oficjalne, jak i nieoficjalne. Nieoficjalne wydania to takie, które nie zostały wydane ani przez Microsoft, ani przez twórców dystrybucji. Mogą nie działać tak dobrze, jak oficjalne wydania, a niektórych błędów nie da się naprawić. Niektóre z nich działają dobrze, ale nie zawsze może to dotyczyć wszystkich dystrybucji. Jeśli prowadzisz nieoficjalną dystrybucję i masz z nią problemy, sprawdź, czy są jakieś inne wymagania, które należy spełnić, aby ją skonfigurować.

Sprawdź -   5 najlepszych aplikacji do malowania na Windows 10